Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Сря 19 яну 2022 9:34


По скоро това
€ 19,40 40%OFF | Automatic Start and Stop Off Default Device Memory start-stop module Adapter cable For Passat B7B8 B8.5 CC Arteon
https://a.aliexpress.com/_mLqZHhW




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 19 яну 2022 9:53


Аз го взех от познат от Варна, който се занимава с електроника и поръчва самите платки с процесорите от полски производител на компоненти и им прави инсталацията, буксите са оригинални от представителството. Има и моя тема в раздел купува продава , помагам му за град София, за който иска лично предаване или монтаж. Той монтира ежедневно, аз съм сложил на 3-ма колеги от форума и на двама лични познати, общо с моя модул са 6 броя и всички сме доволни. Тези от али експрес може би също вършат работа, но аз поръчах от линк даден от колега в тази тема и ми пратиха модул , който не изключваше системата, отворих диспут и ми върнаха 50% от сумата, защото искаха да им го върна , а на мен не ми се занимаваше. Обяснението им беше че цялата им партида е настроена за американския пасат, който за китай се води Magotan и са объркали описанието, хубаво е ,който поръчва от китайците да уточни това преди поръчката, за да си спести моята сага с чакането 3 месеца и още 10 дни диспути и пазарене за да ми върнат половината от даденото


pink
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 14:25
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: Бургас

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот pink » Сря 19 яну 2022 10:41


Аз съм с този модул от Алиекспрес
https://a.aliexpress.com/_mN0CVeC
Вече втори месец всичко е както трябва.Ако този,който предлага колегата е на близки пари,по-добре от Бг ,поне парите да ги вземе някой наш човек :)


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Сря 19 яну 2022 13:01


И аз нямам оплакване от китайския модул от посочения линк. Или по-точно нямам проблем с основното му предназначение да деактивира СС. При мен на панала има копчета и за парктроника, самопаркиране и зануляване на TPMS.
След като сложих зимните гуми ми светна лампата за спукана гума. По никакъв начин не успях да зануля системата с бутона и накрая ми светна, че може би е от модула. Оказа се че за този бутон не са окабелили братята китайци. Всички други бутони си бачкат без проблем. Разкачих модула и занулих системата после пак го върнах. Ако не ме домързи много лятото може да окабеля за този бутон или ще прехвърля платката на фабричната инсталация.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот fur1ous » Сря 19 яну 2022 14:50


pink написа:Ако този,който предлага колегата е на близки пари,по-добре от Бг ,поне парите да ги вземе някой наш човек :)


Близки да.. двойно и малко отгоре :mhihi


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Чет 20 яну 2022 14:55


Знаете ли дали има начин мултиволана да работи когато колата не е на контакт. Радиото работи, но не мога да го командвам от волана. Може ли да се направи да работи.
И да питам някой ако е купувал функциониращ Vag COM VCDS от алиекспрес да пусне един линк, че е пълно с обяви, ама не знам дали работят коректно.


JORDITO
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот JORDITO » Пет 21 яну 2022 0:53


Няма как да ти работи мултиволан без да си на контакт или запалена колата. Волана предава инфо по кан. И не се занимавай с кабели за VCDS от Али. Вземи си от СКЛАД 66.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 21 яну 2022 10:22


Благодаря за отговора. Мислех да не би нещо да не е активирано просто. Ще си я управлявам без мултиволана тогава.


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VeselinTsonev » Пет 21 яну 2022 11:52


Здравейте, от няколко дни имам Пасат В7. Може ли да споделите как мога да изключа за постоянно функцията за автоматично изклюване на двигателя когато автомобила спре на място! ?


pink
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 14:25
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: Бургас

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот pink » Пет 21 яну 2022 14:04


Няколко мнение по-нагоре се коментира точно Старт-стоп системата и монтирането на такъв модул,който обръща принципа на работа и като запалиш колата след няма и 10 сек.тя се изключва,ако искаш да я включиш натискаш копчето и тя си работи.Това е най-чистият вариант,защото ако искаш да я ползваш винаги можеш.Има и други опции с кодиране на някой от параметрите от които зависи включването на системата,но първо трябва кабел с който да пипаш там и второ, ако решиш да я ползваш ще трябва пак я човъркаш с кабел да си върнеш настройките.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот theultimate » Пет 21 яну 2022 17:33


Аз моята я изключих от vagcom по този начин: https://www.youtube.com/watch?v=DQuoqmzQYUk . Общо взето казваш на системата да очаква температура, която никога няма да се постигне. Бутона до скоростите показва че старт стопа е включен, а на таблото седи задраскано A. Специална електроника и монтаж ще струват повече отколкото тая безсмислена система ще спести за целия живот на колата.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Пет 21 яну 2022 18:52


theultimate написа:Аз моята я изключих от vagcom по този начин: https://www.youtube.com/watch?v=DQuoqmzQYUk . Общо взето казваш на системата да очаква температура, която никога няма да се постигне. Бутона до скоростите показва че старт стопа е включен, а на таблото седи задраскано A. Специална електроника и монтаж ще струват повече отколкото тая безсмислена система ще спести за целия живот на колата.

Да но не при всички това е приложимо.
На моята кола (първия б7 края на 2010г) не успях с Vag Kom да деактивирам СС. Просто този канал от клипа не ми е активен. И тогава нямаш друг избор освен модул с кабел или всеки път да натискаш бутона.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 21 яну 2022 18:56


И при мен не стнана с VCDS , само модул оправи положението адекватно.


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VeselinTsonev » Нед 23 яну 2022 10:00


Здравейте, а някой запознат ли е дали щората на багажника (за Variant говоря) е една и съща на Pasat B6 и В7? Понеже се продава в OLX и собственика твърди, че са съвместими?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 23 яну 2022 10:06


Най-вероятно да



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта