Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот neo5 » Пет 16 дек 2022 10:56


Разбрах те, аз иначе съм автомат,да! Обаче и на другия ми автомат, на предишната кола го е имало това, а на тази го няма, съвсем плавно отпуска спирачката и потегляш плавно, само, че и педала на газта леко натискам отначало, а не рязко! ;)




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 16 дек 2022 11:17


Това със силата на задействане на спирачките също е фактор, защото системата задържа последното познато налягане преди отпускането на педала на спирачката. Но мен ме дразни забавянето, изчакването до момента, в който се получава въртящ момент и спирачка, която все още натиска.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Kolyo B8 » Пет 16 дек 2022 23:05


Да не бъркате Auto Hold с Hill Hold Control?. Auto Hold-a от В7, през В8 и В8,5 (в комбинация с DSG) си работи много плавно и не съм го изключвал от първия ден.


ek7
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 10 окт 2022 23:29
Автомобил: CC
Двигател: CFGB - 2013

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот ek7 » Съб 17 дек 2022 9:12


Правилно, hill hold е. Сега установих, че това е само по наклон. Аз не знаех, че го имам даже. Иначе на равно е добре, но в наклон рязко отпуска спирачките, 1 сек. след подаване на газ и е дразнещо. Споменатата опция го оправя тоя проблем, но уви, не я намирам.


Vw AVF
Мнения: 63
Регистриран на: Пет 02 дек 2011 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Vw AVF » Съб 17 дек 2022 23:18


Здравейте. От скоро съм собственик на Б7, който е с RNS510 медията и доста ме дразни яркостта на екрана .. Не знам дали е нормално да е така, но яркостта на дисплея е перманентно една и съща, независимо дали е ден/нощ. Постоянно трябва да влизам в настройките и да я променям ръчно, за да не ми вади очите вечер или да мога да виждам през деня. Някаква допълнителна настройка дали има? Или евентуално как да разбера дали е повреден датчика за светлина, който би трябвало да го има някъде в колата?


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Kolyo B8 » Нед 18 дек 2022 11:24


Датчика е в оборотомера. Намира се между 5 и 6 хил. об (при дизелов автомобил). "Отговаря" и за това да си включиш фаровете при смрачаване. Ако фаровете са изключени с намаляване на външната светлина, датчика намалява осветлението на километража и остават да светят само стрелките. Можеш да го "тестваш" с фенерче - при осветяване между 5 и 6 на оборотомера подсветката на цифрите на километража и медията стават по-ярки. Това е при би ксенон с автоматични фарове, предполагам при халогени е същото

Имам и снимка, но не ми разрешава да я кача.


Vw AVF
Мнения: 63
Регистриран на: Пет 02 дек 2011 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Vw AVF » Нед 18 дек 2022 18:59


Благодаря, ще го тествам. В менюто на самата медия не трябва ли да има някаква настройка за автоматична яркост на екрана? При мен има само 5 опции при яркостта :"Brightest" ........ "Darkest", Но никъде не виждам "Auto". Иначе за картите има "Day", "Night", "Auto".


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 18 дек 2022 19:52


Kolyo B8 написа:Да не бъркате Auto Hold с Hill Hold Control?. Auto Hold-a от В7, през В8 и В8,5 (в комбинация с DSG) си работи много плавно и не съм го изключвал от първия ден.

аз говоря за Auto Hold така пише на копчето, всъщност на В7 има ли Hill Hold , предполагам разликата е че работи само под наклон ? При мен работи и на равно и на наклон.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Kolyo B8 » Нед 18 дек 2022 21:42


Значи си с Auto Hold и ел. ръчна
Аз В7 без ел.ръчна не съм виждал. Сега гледах оферти от 2012 за Comfortline и Highline за станадтното оборудване.
При Comfortline стандартно е:Асистент за потегляне по наклон и като втора точка EPB - електронна ръчна спирачка с функция "Auto Hold"
При Highline стандартно има само: EPB - електронна ръчна спирачка с функция "Auto Hold"

Може да ги тестваме да сравним как работи Auto Hold на ръчна и автоматична.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 18 дек 2022 22:36


Асистент за потегляне по наклон кое е, вдигането на оборотите от 780 на 960 при отпускане на съединителя ли?
Всички В7 са с ел.ръчна за европейския пазар.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Kolyo B8 » Нед 18 дек 2022 23:33


С асистен за потегляне съм карал само Рент а кар (не VW) - задържаха за около 3 сек без вдигане на обороти. На третата секунда трябва да си подал газ и да си тръгнал. Ако подадеш газ по-рано, тръгва но не толкова плавно


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Пон 19 дек 2022 8:48


Аз също говоря за AutoHold, имах го на Б7цата с ръчните скорости, имам и го и сега с DSG. Единствената функция на това нещо е като спреш някъде, да можеш да си махнеш крака от спирачката. При мен отпуска на обороти (не съм го тествал или забелязал да е на време). След това тръгването е тегаво, особено ако искаш да се изтеглиш по-бързо. За всекидневна употреба не е удобно. Ако си в задръстване, за да мръднеш 2-3 метра не става само с отпускане на спирачка, иска си обороти. Ползвам го единствено по граници, като не знам колко време ще стоя на едно място.


Vw AVF
Мнения: 63
Регистриран на: Пет 02 дек 2011 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Vw AVF » Пет 23 дек 2022 21:19


Колеги, попаднах в задънена улица със сваляемия теглич на моя Alltrack .. Липсва ми куката, и намерих една от B7 (оригиналната), но като пробвах да я сложа се оказа, че опира в задната броня и изобщо не може да влезе на мястото си. Реших, че на Alltrack-a е различна, поради разликата в задните брони с обикновеното комби, разрових се в интернет и видях на друг Alltrack , куката е същата?! В кората до резервната гума има оставена отливка, където стои когато не се ползва, там също пасва... Не знам вече какво се случа и къде да търся проблема. На самата греда на теглича е изписано Westfalia TYPE: 321 816, куката е с номер 321 546. Някакви идеи?


Потребителски аватар
mappped
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 14 ное 2021 11:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGC 2014

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот mappped » Съб 24 дек 2022 0:46


Vw AVF написа:Благодаря, ще го тествам. В менюто на самата медия не трябва ли да има някаква настройка за автоматична яркост на екрана? При мен има само 5 опции при яркостта :"Brightest" ........ "Darkest", Но никъде не виждам "Auto". Иначе за картите има "Day", "Night", "Auto".

Колега, при RNS 510 датчика за светлината се намира най-горе в десния ъгъл на медията. Сложи си пръста на сензора и трябва веднага да започне да затъмнява екрана или ако светнеш в сензора веднага да започва да става по-ярък. Яркостта на медията винаги е на ауто, просто чрез brightest, darker, darkest и т.н избираш при моментната светлина, примерно при нощ, коя яркост на теб те устройва и датчика съответно при това количество светлина в колата, осветява толкова екрана колкото е твоя избор. Като цяло се налага 2-3 пъти в годината при промяна на сезоните да се пипа леко, за да е комфортно, но това ако датчика работи правилно.


Vw AVF
Мнения: 63
Регистриран на: Пет 02 дек 2011 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Vw AVF » Съб 24 дек 2022 3:54


Да, пробвах го и си работи датчика. Вечер наистина ми идва в повече когато не е на darkest, а през деня поне на medium трябва да го правя. Разбрах, че с ваг ком може да се избира измежду 3 дизайна на екрана на самата медия, като единият е с доста тъмен фон, та мисля да пробвам с него как ще е.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 186 госта