Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 06 авг 2019 13:42


Колеги, знае ли някой референтния номер на липсващата капачка на кабелите за десния фар, за да проверя дали си струва да я купувам?
На втората снимка е другия фар с капачката, за сравнение.
Колата е 2,0 TDI Variant, 2012, 140 к.с.

Изображение

Изображение




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 06 авг 2019 13:52


не е липсваща, винаги има само на десния :) на самото капаче има номер 1j0971921e , маха се лесно с една права отверка. Аз сложих такава предпазна капачка на казанчето за антифриз.


Потребителски аватар
Kaktus_78
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 04 авг 2018 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Kaktus_78 » Чет 08 авг 2019 17:35


Aegnor написа:Здравейте!

Вече ми е време да сменям ремъци, водна помпа, ролки и тн. Плюс, че си е време за смяна на масла и филтри. Първоначално бях сигурен, че искам да ги сменям в Порше, но после започнах малкода се разколебавам, като чета коментарите за фрапантно големи ценови разлики. Струва ли си да ги сменя там? Или да търся от някъде (къде?) да си купя оригинални части и да ходя при друг майстор? Или да се доверя, че майсторът ми ще вземе каквото трябва и ще го монтира като хората? Колата е Б7 Variant 2.0tdi 170hp

Пиши ми на лични, ще ти пратя фактурата за тези интервенции


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Netasq » Чет 08 авг 2019 18:49


krasimir.rilski написа:А някакъв видеорегистратор на 360 да снима. Аман от шофьори и паркировачи.



Няма май много колеги с камерки. Аз пак да питам, някой знае ли по тучните Софийски поля къде могат да ми инсталират регистратор ?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 08 авг 2019 19:13


Jordito


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот beboyan » Чет 08 авг 2019 20:52


Аз си сложих сам камерката. Купих я от amazon uk, пишеш dashcam и излизат най различни от 20 паунда до 200. Взимаш си кабелите и адапторчето за скрит монтаж за 10 паунда. Пишеш dash cam mounting kit. Захранването от бушончето на запалката и кабелчето върви под кората на лявата колона и през тавана, навих го веднъж на основата на огледалото и в камерката. Всеки път като включа на контакт и се включва и камерата и съответно, като изключа от контакт спира. Моята камерка има и малка батерия, уж да се активира ако има удар, докато колата е паркирана. Ако някой иска мога да сложа снимка, на кое бушонче съм закачил камерата.

Едната ми камерка е Rexing V1, a другата е Xiaomi mai70. Rexing-a по се слива и не се забелязва, все едно е продължение на сензорите от основата на огледалото за обратно виждане.

Последна промяна от beboyan на Сря 04 сеп 2019 22:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Чет 08 авг 2019 21:17


ако излизате с колата извън бг и си вграждате видеорегистратор, предвидете възможност за демонтаж. В ЕС има страни, които глобяват с 4 цифрени суми за наличието му.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 09 авг 2019 10:01


beboyan написа:Аз си сложих сам камерката. Купих я от amazon uk, пишеш dashcam и излизат най различни от 20 паунда до 200. Взимаш си кабелите и адапторчето за скрит монтаж за 10 паунда. Пишеш dash cam mounting kit. Захранването от бушончето на запалката и кабелчето върви под кората на лявата колона и през тавана, навих го веднъж на основата на огледалото и в камерката. Всеки път като включа на контакт и се включва и камерата и съответно, като изключа от контакт спира. Моята камерка има и малка батерия, уж да се активира ако има удар, докато колата е паркирана. Ако някой иска мога да сложа снимка, на кое бушонче съм закачил камерата.

дай линк да я видим, ако имаш и снимка как е монтирана ще е супер :th_up


radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот radoo84 » Съб 10 авг 2019 9:49


Колеги, гледам маслото е дигнало ниво. Карам на късо, спирам, тръгвам, постоянно съм с недовършена регенерация. На 150км регенерира максимум си мисля. Всяка неделя ми светва и лампата, ако не я изкарам от града, липса на мощност няма при светнала лампа. Дразни ме и се питам какво е най добре да направя. Да намеря някой да ми върне стария софтуер, да премахна физически и софтуерно дпф-а или да я чипосам малко заедно с дпф и кутията? Би ли подразнило следващия евентуален купувач на колата след време, би ли ме затруднило с продажбата й след тези интервенции. Дразнят ме тези регенерации и че ми дига леко нивото с нафта!


JORDITO
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот JORDITO » Съб 10 авг 2019 21:50


TVS ENGENERING, игран е вече филма. Потърси Performance 99.


Spurs10
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 14 сеп 2017 22:49
Автомобил: Passat B7 Alltrack DSG6
Двигател: CFGC 177 hp 2014
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Spurs10 » Съб 10 авг 2019 22:42


Само да допълня за колегите със панорамен покрив, че Thule Wingbar Edge е леко на кантар. При отворена част няма проблем, но по време на самото отваряне при наклона на отваряемата част се получава конфликт. Реално гредата трябва да е след отварящата се част. Обмислям леко повдигане посредством тънки гумени подложки 2-3 мм (за да изместя предната греда напред) , но се притеснявам да не се отрази негативно на здравината на захвата.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 11 авг 2019 15:25


DoH_KuXoT написа:не е липсваща, винаги има само на десния :) на самото капаче има номер 1j0971921e , маха се лесно с една права отверка. Аз сложих такава предпазна капачка на казанчето за антифриз.


Благодаря за инфото, значи си го оставям така.
А каква е логиката да има едно капаче така и няма да разбера.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 11 авг 2019 16:49


Вложили са някаква идея но каква не знам, примерно горивния филтър като се сменя може да се капне нафта на кабелите а тя ги поразяжда доколкото знам.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 11 авг 2019 17:53


Има логика, но поне да бяха бандажирали тези без капачето, щото така са си открити поне 3-4 см.
Както и да е, няма да ги караме вечно тия коли.


Aegnor
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 29 май 2018 15:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Aegnor » Пон 12 авг 2019 13:49


Здравейте,

Излязоха ми няколко неща, които трябва да набавя съвсем скоро и исках да се допитам до вашия опит отново, тъй като съм много зелен по повечето теми:

1. Разнасям един абсурдно голям крик в багажника и искам да го сменя с някакъв по-компактен, но все пак надежден, като направо най-добре да си намеря комплект с ключ и каквото трябва. Може ли да ме насочите как изглежда оригиналния сет на VW и дали си струва да го издирвам или е ОК да си купя някакъв крик + ключ от където намеря?

2. Харесал съм си да си взема гумена стелка за багажника на REZAW-PLAST 52лв в em33, имате ли наблюдения конкретно против марката или изобщо ползването на такива стелки?

Благодаря за вниманието!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта