Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 667
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот jordan17772 » Пет 10 юни 2022 18:41


Kambe написа:Здравейте! От скоро съм собственик на Пасат 7 2012 2.0 тди 140к.с. автоматик .Искам да ви попитам за добър сервиз за обслужване (ангренаж комплект, маслата на двиг и автомата, както и всички филтри.) в град Велико Търново?
Благодаря на отзовалите се!

Ти си лесен. Отивай в :arrow https://www.autochoice-vw.com/#chas-za-sierviz




milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Сря 15 юни 2022 11:51


От известно време съм се заел да дооборудвам Пасата с още и някоя и друга екстра. За момента съм сложил дясно огледало с фотохром (другите са фабрично така) и накланяне при включване на задна. Подготвям се за монтаж на афтърмаркет Side assist с вградени лампи в огледалата, но при мен нещата се случват много бавно и когато съм готов ще пусна снимки.
Тъй като съм с халогенни фарове и не ми харесват как светят въпреки че съм с Night Breaker laser крушки реших да вградя bi-led лупи. Купих счупени фарове, които възстановявам и вчера ми дойдоха 3 инчови бифокални лупи от Алито. Светят доста добре, но ми дойде идеята да взема 1,8 инчови лещи за дългите, тъй като с халогенната крушка ще е гадно (като ще е гарга да е рошава).
Мога да ги направя да светят само на дълги или всички лупи да светят на къси и дълги.
Въпроса е дали лайт модула няма да се разсърди, тъй като големите лещи и дават 45 W на късите (според уреда са по-малко), а на малките 35 W (предполагам и те ще са по-малко)? Сумарно ще се върже предполагам около 65-70 W.
Дайте и някакво предложение за led лампи за габарита във фара (мисля че се води w5w) които да не ги отчита като изгорели борда.


pink
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 14:25
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: Бургас

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот pink » Чет 16 юни 2022 8:18


Това дето дясното огледало не се затъмнява много ме дразни,не знам толкова ли е идвало скъпо да го направят заводски системата да си е така.Би ли споделил,какво е необходимо за да се изпълни и да работи и то.За опцията с накланянето също ще е интересно да споделиш,аз пробвах да я активирам ,но не стана,от огледалото ли зависи или някой модул трябва да се сменя?

При мен от няколко дни климатика прави проблеми,ту охлажда,ту спира,но от вчера вече изобщо не захапва ,при сканиране записва следната грешка:

1 грешка климатроника
9480469 - Control circuit for A/C Compressor (Контролна верига за A / C компресор)
B10A9 15 [008] - Open or Short to Plus ( Отворен или къс до плюс)

четох за възможните пичини,но както обикновено според Ross Tech са няколко и ще почна да ги отмятам.Има ли някой,който се е сблъсквал с тази грешка и какъв е бил проблемът при него.Според сервизната история на колата преди години,компресорът на климатика е бил сменям.От прочетеното в нета масово проблемът е в N280 valve - клапанът за налягането.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Чет 16 юни 2022 9:17


Шофьорско огледало барабар с инсталацията от Англия ще ти свърши работа :)
Фабрично ново от тук, може и да има, но цената няма да ти хареса със сигурност.
Единствената кола, която съм имал с две странични огледала с бленда, беше една Октавия.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 16 юни 2022 9:31


Не става от англичанка без преправяне, корпуса е с друг ъгъл спрямо надлъжната линия на автомобила, защото водача е от дясно и огледалото стои по-"прибрано" към вратата. Ако сложиш такова огледало и си с ляв вола, трябва да отвориш стъклото максимално навън с ел,моторчето и пак ще виждаш основно собствения си автомобил.
За климатика виж отгоре като отвориш капака дали болта на оста стърчи повече от ролката, принчипно стои изчало прибран и не надстърча над ролката. Този компресор е постоянно въртящ се, няма съединител, редовно си къса оста когато се включи климатик на високи обороти на двигателя. Примерно караш със 150км/ч и решаваш че ти е топло и включваш климатика. Хубаво е да се избягва такова пускане, кимпресора се пуска на празен ход , за да облекчиш натоварването. Друг отличителен белег за скъсана ос е едно леко специфично причукване и стържене, все едно оста се опитва все пак да се завърти на скъсаното място.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Чет 16 юни 2022 10:05


Ако проблема е само в корпуса, то не може ли да се прехвърли карантията? Т.е. купува се втора ръка английско огледало и се ползва за донор.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 16 юни 2022 10:30


може, аз съм го правил на предишния пасат, но процедурата е меко казано "тегава" :) разпиноване на букси, разглобяване на оста на огледалото , която е с една много натегната пружина с еднопътна шайба която се набива на преса , а се избира като се полуразрушава. На В5.5 се прави, защото дясното огледало е малко, ако искаш голямо ползваш твоята основа към вратата и цалата карантия, а от десняк се взимат капачка, рамка, долна капачка , стъкло :)


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Чет 16 юни 2022 11:48


За огледалото наистина трябва шофьорско от десняк.
При мен се оказа, че имам окабеляване за фотохром и Side assist, но явно е подменяно огледалото в Италия (колата я взех почти от автовоза), защото на лявото няма кабел за Side assist.
Може да се подмени стъклото и се окабели не е толкова сложно. Другото което трябва да се провери дали модула на вратата поддържа затъмняването и накланянето. Общо взето е лесно но трябва да се свали кората на вратата и се откачи буксата към огледалото. Ако има 15 пина е Хай модул и поддържа тия "екстри", ако са няколко то трябва и модула да се смени. Освен това при мен не е окабелено за фотохрома от към колонката на дясната врата и ще трябва да пусна 2 кабела от лявата. Другия вариант е от централното огледало, тъй като то подава сигнала (около 1,2 волта) на страничните да се загъмняват.
За накланяне на огледалото трябва мотор с потенциометри (има 7 кабела, а обикновенния 3).
Купих такъв от Алито. След монтаж и окабеляване се прекодирва и всичко тръгва.
Някой няма ли да каже нещо по моя въпрос за led лупите и лайт модула?


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Пет 17 юни 2022 9:30


Снощи поставих допълнителния филтър за купе пристигнал миналата седмица.
Както миже би знаете (или не знаете) при Б7 филтъра е след вентилатора и всичкия прах минавапрез него.
Руснаците масово слагат такива филтри да пазят вентилаторите.
Снимките са преди и след.
Задължително се прави на топло, защото може да се счупи кората при свалянето.
Прикачени файлове
IMG_20220616_203641.jpg
IMG_20220616_204914.jpg


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Пет 17 юни 2022 9:57


А някой някога имал ли е проблем с вентилатора, за да се пристъпва към тази модификация?
Така не се ли влошава въздухопотока, което да натоварва електромотора на вентилатора и като цяло влошено въздухоподаване към купето?
Според мен тук поставен този филтър ще се пълни с много гняс, влага и тн. и ще трябва да се сменя доста по-често.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот milenski_77 » Пет 17 юни 2022 10:57


В руските форуми има доста теми за проблеми с вентилаторите. От скърцане до блокирали такива. С гняс ще се пълни, но основно прах и листа. Иначе основата е повдигната и вода няма да стига до филтърния елемент. Може би има намаляне на въздушния поток, но според мен е незначителен, а и като се пусне на рециркулация при охлаждане този филтър не играе.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Пет 17 юни 2022 11:07


Разбирам. При запушени с гняс отводнители канали се образува локва и може да влезе вода към купето, поне при по-старите модели се случваше. Но никога не съм имал проблем с тази перка, и не съм чувал някой да е имал. (аз бих внимавал с руските модове, в скоро време поради липса на части всякакви ТНТМта може да видим :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 17 юни 2022 11:08


моя вентилатор се разскърца , мисля, че бях писал тук , смазах му оста без да го разглобявам с бяла грес на спрей преди година може би, не съм го чувал от тогава, иначе този филтър за запрашена среда не е лош вариант, даже се бях замислял и аз преди да дръпна един комплект от али експрес, но се разколебах без някакви особени причини


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 19 юни 2022 13:43


Ако тук има филтър другият е излишен иначе съм сигурен че ще се намали потока въздух. Аз примерно бих пробвал с един чорапогащник двоен върху мрежата вместо тоя плътен карбонов филтър или просто изхвърлям вътрешния


Angel8912
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 24 сеп 2021 10:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Angel8912 » Вто 28 юни 2022 9:28


DoH_KuXoT написа:
kuban написа:
DoH_KuXoT написа::arrow
IMG_20220404_092949.jpg

IMG_20220404_093004.jpg

IMG_20220404_093007.jpg

Koлега стандартни подложки ли се водят, от къде ги купи, смятам и аз да сложа да повдигна малко, колко се повдига реално като см?
Нещо да се забелязва промяна на поведението на колата при по висока скорст

Аз лично ги взех през мой познат, който ги поръчва на унгарска фирма за производство на специални тампони и каучукови изделия за off road машини , но покриват голяма гама и от леките автомобили. Тампоните са си специално за модела като това е важно, защото влиза плътно както към пружината, така и на предвиденото място където ляга на шасито. Реалното повдигане е височината на новия тампон който е точно 25мм минус височината на стария тампон който ще махнеш (зависи колко е смачкан той). При мен новия е 25мм , а стария беше 6-7 мм , което дава 18-19мм реално повдигане. На мен след доставката ми излязоха точно 80лв за 2 тампона,като това е доставна цена с някакви отстъпки за мен и включена доставка, монтирахме вече на два пасата. Имам още два комплекта поръчани, от които единия е резервиран за мой колега с пасат, а другия мога да ти дам на теб, ако имаш интерес. Ако има и други желаещи, мога да съдействам, като е хубаво да се комбинираме, защото доставката от 1-5 комплекта е една и съща , не знам точно колко е , но е по-изгодно да се поръчат повече комплекти :) Промяна при високи скорости не би следвало да има тъй като с това повдигане реално възстановявата фабричната височина на автомобила, след като леко е клекнал от уморени пружини заради умора.


Искам и аз - 0894425030



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Passat_N и 54 госта