Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Pet_rov » Чет 25 ное 2021 15:20


И при мен е така




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 25 ное 2021 15:46


Най-после открих лед светлини за халогените и корнер лайт-а , които не набиват грешки. Супер доволен съм , без вентилатори са, без допълнителни модули, светят брутално. И най-хубавото , е че са от София и той от мой познат, който ги продава. Споделих му, че съм купил 3-4 комплекта от али експрес и от разни фейсбук групи с обещанието , че не набиват грешки и не съм намерил още такива, при което той ми подаде една кутийка и вика , пробвай тези до сега съм давал на всякакви коли и не съм имал оплаквания от грешки. Честно казано , не ми се занимаваше за пореден път да си разглобявам решетките и халогените, но пък нищо не губех и о чудо, имало и такива крушки, които става за нашите талиги :)


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Netasq » Чет 25 ное 2021 15:55


DoH_KuXoT написа:Най-после открих лед светлини за халогените и корнер лайт-а , които не набиват грешки. Супер доволен съм , без вентилатори са, без допълнителни модули, светят брутално. И най-хубавото , е че са от София и той от мой познат, който ги продава. Споделих му, че съм купил 3-4 комплекта от али експрес и от разни фейсбук групи с обещанието , че не набиват грешки и не съм намерил още такива, при което той ми подаде една кутийка и вика , пробвай тези до сега съм давал на всякакви коли и не съм имал оплаквания от грешки. Честно казано , не ми се занимаваше за пореден път да си разглобявам решетките и халогените, но пък нищо не губех и о чудо, имало и такива крушки, които става за нашите талиги :)



Може ли да попиташ дали има за МЛ 165 500, както и дали има за осветлението на зданите номера ?


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Чет 25 ное 2021 22:00


Здравейте, след 10 години пауза отново съм в клуба. От няколко дена съм с дълготърсената желана кола. Пасат Б7, 2.0 TDi, 140 кончета, 2012 г. Обаче не можах да намеря как се качват снимки за да я покажа. Надявам се във форума само дасе хвалим с придобивки и по малко да се оплакваме от аварии и дефекти. За краткото време съм изключително доволен и впечетлен от машината като цяло. Следя темата с голям интерес и виждам, че има големи мераклии за подобрения и си оказвате голяма помощ. Тук има страхотна информация за хора които не са се сблъсквали с такива проблеми. Надявам се все така да разкрасяваме любимите коли и по малко да ги ремонтираме.


IronMaiden
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 05 сеп 2021 15:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот IronMaiden » Пет 26 ное 2021 11:28


Със здраве и безаварийно да я караш! На колко километра е?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 26 ное 2021 12:23


lucky_s написа:Обаче не можах да намеря как се качват снимки за да я покажа.

1.png
1.png (91.07 KиБ) Видяна 1542 пъти

2.png
2.png (31.67 KиБ) Видяна 1542 пъти

3.png
3.png (40.02 KиБ) Видяна 1542 пъти


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 26 ное 2021 14:36


На 195 000, като е внесена от Италия и ееин колега ми провери по Тарга номер, изглеждат реални.
Прикачени файлове
IMG_20211126_143147.jpg
IMG_20211126_143129.jpg
IMG_20211120_105605.jpg
IMG_20211120_105610.jpg


Потребителски аватар
toki4aaa
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 19:23
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: В.Търново

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот toki4aaa » Пет 26 ное 2021 19:46


lucky_s написа:На 195 000, като е внесена от Италия и ееин колега ми провери по Тарга номер, изглеждат реални.

Честито, колега! И аз тази пролет се сдобих със същия Б7, 2014г. от Италия, по Тарга беше на 115 000 км. След справка в официалния дилър се оказа, че преди 3 години колата е била на 321 000... За мое щастие редовно и както трябва обслужвана. Някаква дама е правила по 220 км на ден вероятно по магистрала, тъй като единственото захабено по колата беше надписа на темпомата. Прекръстих се и я взех. До момента съм правил теч на ГНП и премахване на ДПФ, понеже с нашите горива и предимно градско шофиране го задъних сравнително бързо. Другото са си консумативи и не ги броя. Всичко е късмет, така че карай и си свиркай и кот такова ;) :beer


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 26 ное 2021 20:19


Ааа гаранция за километри не търся, наслушал съм се на легенди. По сервизна книжка първите 5 години са правени по 30 000 км и след като спира обслужването в официален сервиз, рязко намаляват. Чак да се чудиш тия за толкова наивни ли ни имат.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 26 ное 2021 20:21


Обаче днес след първото извънградско установих, че ще се сменят термостати. Вдигна 90 градуса и на Витиня нанадолу, свали с две от плътните черти, не знам колко градуса са това, ама доста. Аз цял живот карам бензин, сега свиквам на дизела. Ама 6 та скорост доста облекчава мотора, със 130 бях на 2000 оборота, старата ми кола на 120 е с 3100 оборота и яко бучи.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Съб 27 ное 2021 10:58


Има ли някъде схема на ел.предпазителите, кой за каквонотговаря и колко ампера е. Засега не ми трябва, но за всеки случай. На предишния ми пасат Б3 ги имаше на капака, който ги скриваше, а на Зафирата ми ги има в книжката за експлоатация. Тук не ги намерих на нито едно от двете места.


nikiyahoo
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 06 апр 2015 19:40
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFFB 2014

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот nikiyahoo » Съб 04 дек 2021 12:42


Колега, мисля че тук добре са описани:
https://fuse-box.info/volkswagen/volkswagen-passat-b7-2011-2015-fuses-and-relay
Иначе и в книжката трябва да ги има.


nikiyahoo
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 06 апр 2015 19:40
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFFB 2014

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот nikiyahoo » Съб 04 дек 2021 13:50


Здравейте колеги,
Преди няколко дни спря да ми работи парктроника, само дълго пищене и на дисплея нищо при включване на задна. Също и бутона мига.
Направих сканиране и грешката, която излезе е:

1 Fault Found:
1080340 - Parking Aid Speaker
B107C 14 [009] - Open or Short to Ground
Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 21
Reset counter: 65
Mileage: 197708 km
Date: 2021.11.30
Time: 07:44:19

Явно беше, че високоговорителя е проблема. Но те са два. Чувах този отпред, така че предположих, че е задният.
Високоговорителят е под десният панел под стъклото в багажника. Доста разглобяване е и реших да го споделя с вас:

1. За да се махне този панел, трябва да се махне колонката под колана. За целта се вдига задната седалка и се отвива една гайка:

kolona.jpg


Колонката се издърпва нагоре.

2. Маха се дясната ръчка за падане на седалката. Има под ръчката пластмасова скоба. Маха се вътрешната част с отверка и се издърпва ръчката:

rachka1.jpg


Под ръчката се вижда болт(Т20), който трябва да се развие:

bolt.jpg


3. Панела се сваля с малко усилие чрез издърпване. Някои щипки може да паднат, също и ламаринките под стъклото може да се извадят заедно със щипките, така че преди сглобяване трябва да нагласите всичко.
Може да извадите панела само в горната част, колкото да имате достъп до високоговорителчето:

speaker_panel1.jpg


speaker_panel2.jpg


Високоговорителчето е закрепено с две пластмасови скоби със застопоряване с пинче по средата. Ако можете извадете пинчето първо. Ако не, леко с отверката отдоло напънете, докато излезе скобата. За обратния монтаж трябва да извадите първо пинчето и да го сложите след като поставите скобата.

След като сте свалили високоговорителчето, можете да го замерите с мултицет. Съпротивлението трябва да е 50-60 Ом
При мен нямаше никой, но си личеше, че бобината си е ОК. Разтопих спойките и намерих жичките и ги споих наново. Не е лесно, трябва лупа - колкото косъм са тънки.
Имах късмет, вече премерих петдесет и няколко ома.

След това всичко по обратния ред.
И всичко тръгна както трябва да е.
Надявам се да съм от помощ на който иска да си го оправи сам. За около час е работата.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Съб 04 дек 2021 14:51


Супер, точно това ми трябваше, книжката я разгледах набързо и бях доста разочарован от начина и на описание, но така или иначе не намерих това с бушоните, но тази снимка и описание ще ми свършат работа. Сега само ще снимам моя бох да видя кои имам налични и ще си направя една страница с описание. Благодаря.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот McLane » Съб 04 дек 2021 15:52


Оня ден имаше такава при моя майстор .Механизма за вратата на багажника се беше прецакал .....няма начин за ремонт .Нов цена 1420 :scare3



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта