Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ИванБожанов
Автомобил: Passat
Двигател: B7

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот ИванБожанов » Пет 29 ное 2019 10:05

IMG_20190924_190629.jpg

Потребителски аватар
Vezuvi
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Vezuvi » Съб 30 ное 2019 18:44

DoH_KuXoT написа:16" ет42, 5х112, 57.1мм централен отвор, гуми 205/55 16" това са моите.

Благодаря колега!!!
Ако някой знае кой продава , че търся в форума,но не съм срещал. Тъкмо се прибрах в БГ и трябва да я сменям от Англичанка на Българка. Та ми трябват зимни гуми и джанти ако някой има или знае от къде мога да взема бих се радвал да сподели .

Благодаря , Поздрави !!! :love.vwclub

Потребителски аватар
stanlley
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: RE: Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот stanlley » Пон 02 дек 2019 10:36

ГригорМихалков написа:
stanlley написа:
svenn1 написа:Колеги,
препоръчайте ми сервиз за смяна на масло и филтър на DSG (6) за София. Пробвах при Мишо, но явно има по - сериозна работа и не му се сменя масло...

Аз сменях преди няколко месеца в Трансексперт (околовръстното и разклона за с.Герман). 5л оригинално масло, филтър и О-пръстен на капачката на филтъра - около 350лв.
Сервиза е добър и знаят какво правят. На доста DSG-та са сменили маслото.
Кажи речи цената на Порше.

Да, като цена са близки, но отношението е различно.
Преди да сменя маслото в този сервиз ходих в Порше (на 5 мин са един от друг). Чесно казано отношението беше доста тъпанарско и надменно, сигурно защото съм със стар Пасат и не съм корпоративен клиент. Обявиха ми цена "около" 550 лв и не бяха много разговорливи. Усетих, че им е досадно да се занимават с мен и моя дърт Пасат. Реших, че не исканм тези хора да ми пипат по колата. Имах вариант само след едно обаждане на "правилния човек" да получа каквото искам и на адекватна цена, но реших, че не си струва, при положение че има добра алтернатива.

Всеки сам си избира, къде и как да си харчи парите и да си ремонтира колите.
Поздрави

Потребителски аватар
ssssl
Автомобил:
Двигател: CJXC

Мнениеот ssssl » Пон 02 дек 2019 21:46

Бих написал същото и за Порше, и за Трансексперт :th_up

radoo84
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:

Мнениеот radoo84 » Чет 05 дек 2019 14:40

Колеги, стандартна ли е смяната на късата крушка на обикновения фар. Дългите съм ги сменял, елементарно, но на късите гледам на десния фар няма хубав достъп и отделно на пипане не усетих да има телчета за освобождаване на крушката. Да не би да се бъркам, малко студено ми беше на ръцете. Н4 ли са? Благодаря.

Последна промяна от radoo84 на Чет 05 дек 2019 14:43, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 дек 2019 14:42

H7, няма телчета, само дърпаш и разклащаш лекичко, има метални пинчета като пружиниращи щипки, внимаваш само да не изпуснеш капачката, при монтажа може да гледаш отпред през стъклото за да си сигурен, че си сложил крушката центрирано.

radoo84
Двигател:

Мнениеот radoo84 » Чет 05 дек 2019 16:23

Благодаря! Ще сложа някои хубави халогенни крушки. Фаровете са силни, нямам оплаквания. На дългите съм с лед от 1г. и съм доволен, но въпреки компактния им размер не се побират при късите, капака не се затваря. Пиша, ако е полезно за някой.

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 дек 2019 16:47

можи ли да пуснеш снимка как си събрал на дългите, че аз там не успях

Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Контакти:

Мнениеот nii » Чет 05 дек 2019 17:03

какви крушки не си успял да вкараш?
аз сериозно се замислям за лед на късите, осрам - https://www.osram.com/ecat/LEDriving%20 ... P_4059095/
във видеото точно в пасат б7 ги слагат...

radoo84
Двигател:

Мнениеот radoo84 » Чет 05 дек 2019 17:12

Първо:На дългите капака е гумен, а не пластмасов със щифт и въртене, като на късите. Като поръчвах леда, говорих с човека и той ми каза да взема компактния вариант лед крушки, които са с къс корпус за да се съберат. Събраха се на късите-едва, даже май опират в гумения капак, но на дългите не, защото капака е твърд и опира и неможе да се затвори. Въпреки, че си купик от него за по 10лв и нови гумени капаци с удължен профил за фаровете, но на дългия фар не ставаха в захвата(нали е друг), а и не помня дали съм ги слагал на късите, там си ставаха...трябва да проверя утре дали съм с тях или оригиналния капак.

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 дек 2019 17:23

nii написа:какви крушки не си успял да вкараш?
аз сериозно се замислям за лед на късите, осрам - https://www.osram.com/ecat/LEDriving%20 ... P_4059095/
във видеото точно в пасат б7 ги слагат...

аз съм с лед на късите вече вече почти две години , но на дългите не успях да ги напъхам

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 дек 2019 17:24

radoo84 написа:Първо:На дългите капака е гумен, а не пластмасов със щифт и въртене, като на късите. Като поръчвах леда, говорих с човека и той ми каза да взема компактния вариант лед крушки, които са с къс корпус за да се съберат. Събраха се на късите-едва, даже май опират в гумения капак, но на дългите не, защото капака е твърд и опира и неможе да се затвори. Въпреки, че си купик от него за по 10лв и нови гумени капаци с удължен профил за фаровете, но на дългия фар не ставаха в захвата(нали е друг), а и не помня дали съм ги слагал на късите, там си ставаха...трябва да проверя утре дали съм с тях или оригиналния капак.

ти съвсем оплете кой капак какъв е :) гумен е на дългите, пластмасов на късите , ти на дългите или на късите си сложил лед ?>

radoo84
Двигател:

Мнениеот radoo84 » Чет 05 дек 2019 17:28

Обърках да :0, на къите съм с обикновен халоген, а на дългите, капака е мек и съм с ЛЕД.

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 дек 2019 19:15

Така, а какъв модел крушки си сложил имаш ли линк или снимка, набивали ли са ти грешка при краткотрайни присветвания?

pink
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB

Мнениеот pink » Пет 06 дек 2019 10:03

Да се вклщча и аз в темата с лед крушките :) Аз взех един комплект от тези които колегата Дон Кихот беше пускал преди много време(златната серия) и ги сложих на късите без никакъв проблем,въпреки,че той беше споменал ,че му се е наложило да тунингова малко капачката,но явно са променили малко размера,защото при мен си влязоха съвсем спокойно.Като ги монтирах си мислех да пробвам дали ще станат и на дългите,но не го направих :( тези дни обаче ще взема да пробвам поне да се знае.
Аз имам друго да попитам:от месец и нещо на почти всяко палене ми светва чека за изгоряла крушка на някой от двата фара за мъгла или и за двата,а те са си здрави и като ги пусна светват и чека изгасва( с нормални халогенни крушки Н8).Четох,че това се случва често когато се сложат лед крушки,но моите са си халогенни и се чудя какво може да е причината.
Още един въпрос има ако някой може да помогне,коато взех колата ми я дадоха с два ключа,но единия явно не е от тази кола и не работи(той човека си ми каза,че така я е взел и явно са объркали ключовете)мога ли да обуча този ключ по моя или не могат да се презаписват,то и пластмасовото перо е друго ама то не ми е чак толкова важно.

Върни се в “Passat”