мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Техническа и сервизна информация за Passat
tihoto
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 21 фев 2017 6:34
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP

мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот tihoto » Пет 18 яну 2019 19:07


Колеги,здравейте!Някой да е поставял допълнително копче за следене налягането в гумите на Passat B6 2006г. ,ако е възможно да ми даде ел.-схемата за свързването му.Или поне някой линк на някой сайт където се обяснява как става това.Принципа на действие ми е ясен,за по старите модели като моя,сензорите на ABS-а следят оборотите на колелата,при спадане на налягането на някое от тях се променя скоростта на въртене и лампата на таблото сигнализира,мога да си го активирам сам с VCDS.Просто ми трябва схема за свързването на бутона,който е на конзолата за скоростния лост.




nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот nikolay_v » Пет 18 яну 2019 19:22


за TPSM ли става дума или това е някаква новост


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот VWGT » Пет 18 яну 2019 19:42




tihoto
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 21 фев 2017 6:34
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP

Re: мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот tihoto » Пет 18 яну 2019 21:26


Благодаря колеги,заемам се със задачата!


tihoto
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 21 фев 2017 6:34
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP

Re: мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот tihoto » Пет 18 яну 2019 21:27


nikolay_v написа:за TPSM ли става дума или това е някаква новост

Да колега ,за TPSM става въпрос.


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот hudson » Съб 18 юни 2022 10:31


Интересува ме, номера на пина в АБС модула един и същ ли е?
В линка от Шкода форума е даден 35, в друга тема за голф 5 е 41.
До седмица се надявам да пристигне бутона от алито, така че ще съм благодарен за яснота по въпроса.


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: мониторинг на налягане в гумите Passat B6 2006 g.

Мнениеот hudson » Пон 11 юли 2022 9:19


Така, след ровене из форума, попаднах на линк с ръководство за инсталиране на бутон за TPMS и активацията му.
И да си отговоря сам на питането от по-горе:
При пасат б6 пина в буксата на ABS е 16.
Информацията ми е от тук:
http://passateverything.blogspot.com/20 ... e.html?m=1

Абстрахирайки се от мястото където е заврян ABS и дължината на кабела на буксата (защото ще псувам много), изпълних почти всичко и накрая нямам работеща система.

В ръководството е указано първо да се направи кодиране с идеята, ако не приеме кодировката, да не се занимаваш повече, защото ще трябва да се смени ABS блока за целта.
И така, колата приема кодировката, при даване на контакт светва лампата с гумата - кеф.
Но, понеже вече ставаше късно, отложих окабеляването. Което се случи около 3 седмици по-късно. Около 2 седмици карах без проблем, но понеже визуално забелязах при паркиране, че едната гума е по-мека с около 0,3-0,4 бара (което явно е било така и при активацията), я напомпих, като старателно изравних налягането със срещуположната гума. След около 10км каране, индикацията на таблото светна и повече не изгасна. Понеже из темите бях чел, че не е задължително да слагаш бутон, а когато светне лампата да ресетираш с вагком, смело се опитах да го направя, но без резултат. Реших че проблема е в липсата на бутон и се заех с монтажа. Да, ама не, както се казва.
Върнах старата кодировка и после пак наново, но щом колата приеме новата кодировка, лампата светва и не изгасва.
В последствие, във вагкома обърнах внимание, че в момента щом се влезе в менюто за кодиране на ABS, излиза системно съобщение. Което накратко е: за активиране на TPMS, добавате 2048 към настоящата стойност. Поради използването на различни модули от VW е възможно да не работи коректно, в такъв случай изпратете ни VIN на автомобила и настоящата ви кодировка по имейл за да ви върнем правилните настройки.

И така, има ли някой с легален вагком, на който от Ross-tech ще му отговорят на мейла?
Или някой който го е правил и може да ми посочи къде съм сбъркал?

Благодаря предварително.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boc_ko и 55 госта