Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот milenski_77 » Нед 17 мар 2019 16:05


Да кажа и аз какво направих.
Понеже в семейството имаме още една кола (Тойота Яарис) също без упомената евро категория, чрез познат полицай в Кат Враца проверихме какви са вариантите и от там казаха, че понеже Тойотата е първоначално регистрирана във Враца могата да се извадят оригиналните документи и да се сменят талоните, но за Пасата не става понеже е регистриран във Варна и трябва бележка.
И така въоражен с бележката отидох в Кат Враца, обаче там се скарах с лелката на първо гише, понеже ме накара да пиша молба и да чакам няколко дни да ми издирят документите и отидох при началника.
Той се оказа много разбран човек и изпрати една дебела лелка в мазето да търси документите.
През това време се заприказвахме с началника и той каза, че с тая бележка мога направо в данъчното и няма смисъл да сменявам талони да давам още пари.
Издирих телефон и докато чаках в кат се обадих в данъчното и обясних ситуацията, при което казаха, да ида да ми сменят категорията.
В последствие отидох и я оправиха, като преизчислиха и данъка.
И така и моята сага свърши.




(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот (bubsa) » Нед 17 мар 2019 19:38


А имаше ли някакво значение цялата операция след като колата е над 15г?
Питам защото и моята е 2003г и май не си заслужава занимавката.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот milenski_77 » Нед 17 мар 2019 20:19


(bubsa) написа:А имаше ли някакво значение цялата операция след като колата е над 15г?
Питам защото и моята е 2003г и май не си заслужава занимавката.

В нашата община данъка ми спадна с 27 лв.


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот inspektora » Пон 18 мар 2019 16:29


Моят данък е по-нисък с 57 лв. :smile На старото Рено на жена ми е по-висок с 40 лв. :icon_sad В крайна сметка 17 лв. икономия :cool


invisi
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 18 сеп 2014 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот invisi » Чет 06 фев 2020 10:17


Някой има ли такава бележка от представителството да качи, да видим как изглежда...


invisi
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 18 сеп 2014 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот invisi » Чет 06 фев 2020 10:25


DoH_KuXoT написа:Ще ми направят документ от Порше ЮГ и ще се разходя до общината , след това ще споделя

:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 06 фев 2020 10:39


във всяко представителство ще ти я дадат срещу заплащане , не ти е необходима снимка, типова бланка с лого, печат, рама, свободен текст , евро категория, подпис , дата...


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот icokr » Чет 06 фев 2020 14:22


invisi написа:
DoH_KuXoT написа:Ще ми направят документ от Порше ЮГ и ще се разходя до общината , след това ще споделя

:bowdown :bowdown :bowdown


От опит споделям: Само с документ от офиц. представител няма да стане! Ходи се на канал в КАТ за смяна на данни по талон.
Повтарям, за София град от преди 9м. Общината работят само по данни в талона, а те отиват автоамтично от КАТ


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 06 фев 2020 14:40


ще си позволя да се самоцитирам, че пак всеки почва да си го тълкува без да чете

DoH_KuXoT написа:Накратко един загубен ден и нищо свършено... но да споделя все пак.
Имаме документ от представителството на стойност 30лв за реална категория евро 4
Така и така ще се сменя талон реших да се впише и газовата уредба. За нея трябва голям талон за ГТП с вписана газова, съответно минала ГТП за монтираните преди 2014 или удостоверение за узаконяване ако е монтирана след 2014 година.
В общината ми цитираха наредба , която имат да не се взема предвид документ от представителството, а да се гледа да е вписана категорията в големия талон! Първата греда...
От там отидох в КАТ изтеглих си талонче от машината в лявата административна сграда, която се намира срещу изхода на каналите. Чаках 2 часа след като ми дойде реда ми казаха, че тук може да си впиша газовата уредба с документите , които нося (голям, малък талон на МПС, гражданска, ГТП с вписана минал преглед и газова, лична карта) но за евро категория документа не им трябва, защото трябва да мина канали с автомобила! Втора греда...

Накратко следва ходене отново с автомобила, канали под арката, предполагам искат да видят физически присъства ли катализатора, може и да искат да замерят емисиите, това не го знам още, ще споделя като стане ясно.

:arrow

Сагата приключи успешно. 23лв нови талони и вече сме с Евро4 и бензин/газ вписани в талона.
На каналите стоях един час докато повярват че съм 2001 и съм евро4 , минахме през това, че бележката ми сигурно е фалшива, че няма как да е така, слиза началника им, оказа се че нямат никави ппрограми за сверка, звъняха в представителството да им потрвърдят че бележкта е истинска. Питаха защо няма входящ номер , обясниха им че не са държавна институция и не са длъжни да пазят архив, защо не пишело с кой двигател е в бележката, обясниха, че от никоя институция намат ясни разпореждания какво да пишат в бележката и пишат каквото преценят. Вадиха ми някакви директиви 907 че трябвало да е 908 по типово одобрение.... общо взето българска му работа. Но се преборихме , много хора тепърва ще го правят и тепърва и в КАТ ще се научат как да действат, въпроса , е че всичко върви от последно разпореждане към оправяне на всички предишни в движение и всички са в шах как се действа.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 06 фев 2020 18:52


DoH_KuXoT написа: ... по рама излиза категорията


...с която колата е слезнала от конвейра. На доста коли собствениците в Германия им сложиха допълнителен катализатор, за да стане колата Евро 4.


invisi
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 18 сеп 2014 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот invisi » Пет 07 фев 2020 14:20


Колега, можеш ли да споделиш бележката, интересно ми е как изглежда. Благодаря!

DoH_KuXoT написа:ще си позволя да се самоцитирам, че пак всеки почва да си го тълкува без да чете

DoH_KuXoT написа:Накратко един загубен ден и нищо свършено... но да споделя все пак.
Имаме документ от представителството на стойност 30лв за реална категория евро 4
Така и така ще се сменя талон реших да се впише и газовата уредба. За нея трябва голям талон за ГТП с вписана газова, съответно минала ГТП за монтираните преди 2014 или удостоверение за узаконяване ако е монтирана след 2014 година.
В общината ми цитираха наредба , която имат да не се взема предвид документ от представителството, а да се гледа да е вписана категорията в големия талон! Първата греда...
От там отидох в КАТ изтеглих си талонче от машината в лявата административна сграда, която се намира срещу изхода на каналите. Чаках 2 часа след като ми дойде реда ми казаха, че тук може да си впиша газовата уредба с документите , които нося (голям, малък талон на МПС, гражданска, ГТП с вписана минал преглед и газова, лична карта) но за евро категория документа не им трябва, защото трябва да мина канали с автомобила! Втора греда...

Накратко следва ходене отново с автомобила, канали под арката, предполагам искат да видят физически присъства ли катализатора, може и да искат да замерят емисиите, това не го знам още, ще споделя като стане ясно.

:arrow

Сагата приключи успешно. 23лв нови талони и вече сме с Евро4 и бензин/газ вписани в талона.
На каналите стоях един час докато повярват че съм 2001 и съм евро4 , минахме през това, че бележката ми сигурно е фалшива, че няма как да е така, слиза началника им, оказа се че нямат никави ппрограми за сверка, звъняха в представителството да им потрвърдят че бележкта е истинска. Питаха защо няма входящ номер , обясниха им че не са държавна институция и не са длъжни да пазят архив, защо не пишело с кой двигател е в бележката, обясниха, че от никоя институция намат ясни разпореждания какво да пишат в бележката и пишат каквото преценят. Вадиха ми някакви директиви 907 че трябвало да е 908 по типово одобрение.... общо взето българска му работа. Но се преборихме , много хора тепърва ще го правят и тепърва и в КАТ ще се научат как да действат, въпроса , е че всичко върви от последно разпореждане към оправяне на всички предишни в движение и всички са в шах как се действа.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 07 фев 2020 14:26


остава в КАТ в досието на автомобила


rpetrow
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 25 сеп 2016 23:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот rpetrow » Пет 14 фев 2020 21:33


Намаленията започват от евро4 нагоре. Ако си бензин евро 3, заради газта ще те впишат евро 4 и си струва занимавката. Обаче за дизела е друга бира. Погледни калкулатора за данъци и прецени дали си струва смяна на талона. Последният път като проверявах разликата между "неопонемата категория евро 0" и евро 3 беше 10 лв на година.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот Dpop » Вто 18 фев 2020 13:46


Курт Деликуртев написа:
DoH_KuXoT написа: ... по рама излиза категорията


...с която колата е слезнала от конвейра. На доста коли собствениците в Германия им сложиха допълнителен катализатор, за да стане колата Евро 4.

При мен се оказа, че случая е точно такъв. Независимо че по каталозите, автомобила произв. края на 2004 г.-дизел е Евро3. При това положение, не е ясно дали представителството ще издаде документ за по-високата категория.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Не упомената евро категория в талона на Пасат 5.5

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 18 фев 2020 13:57


Много силно се съмнявам , някой да се съобрази с допълнително монтиран катализатор без да го установи дали физически го има и да направи замерване дали наистина допълнителния катализатор върши някаква работа. Тук е БГ все пак, предполагам в Германия , са имали кампания за повишаване на екологичността, акредитирани лаборатории са поставяли нещо одобрено , след това се е минавал TUV и т.н. все процедури, които тук никой не е запознат и просто трябва да се повярва, че имаш наистина катализатор и да ти се впише по-висока категория от служител от КАТ , което не виждам как ще стане... Аз с реална евро4 се оправдавах като госпожичка в КАТ...писал съм по назад в темата, ако трябваше да ги убедя че съм евро пет защото бай-иван ми е сложил още един катализатор смятай, че щеше да е мисия невъзможна.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта