Passat B8 - подобрения

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Bogdan88
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 17 окт 2020 15:17
Автомобил: Passat B8
Двигател: CUAA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Bogdan88 » Съб 13 мар 2021 10:46


steich написа:Някъде бях срещал че при монтаж на дигитално табло, трябва да имаш и Discovery PRO. Друг е въпроса вече заобикалянето на компонент протекшъна. В БГ може някой да го е правил, но едва ли ... за Порше пък ... изключено. Свързах се с човек чужденец да ми активира pACC + Line asisst и искаше 330 евро ( само за кодировката ) ... та не знам колко ще легне тази екстра финално и дали изобщо ще стане.


По принцип да знаеш, че не е вярно. Когато взимах предишната ми b8-ца се предлагаше ниво оборудване SS Highline (sport spirit?) със стандартно включено дигитално табло. Аз не добавих никаква фабрична навигация и не е имало никакъв проблем, карах си на waze на централния екран. Фаровете обаче бяха задължително в комплект с нави и бях с по-евтините (на точки) такива.




JORDITO
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот JORDITO » Съб 13 мар 2021 14:04


ifchon написа:Здравейте,

затова питам, някой пробвал ли е да активира опцията по друг начин и ако да, къде?


Има опция. Ако те интересува , пиши на лично.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 16 мар 2021 14:44


Колеги, някой сменял ли е прословутия филтър картерна вентилация (капак на клапаните) на b8?
Гледам познатия тук интернет- герой и будител в автомобилния бранш твърди, че на 80 000 трябва да се подмени.
Засега показва предното поколение (b7), но предполагам, че и за нашите дизели ще важи същото.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Вто 16 мар 2021 14:47


Нямаш ли нещо по-приятно да гледаш от тоя рибар де лови шарани на гола кука?


ifchon
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 16:01
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4Motion
Двигател: CUAA
Местоположение: Sofia

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот ifchon » Вто 16 мар 2021 16:00


Sarafov_03 написа:Колеги, някой сменял ли е прословутия филтър картерна вентилация (капак на клапаните) на b8?
Гледам познатия тук интернет- герой и будител в автомобилния бранш твърди, че на 80 000 трябва да се подмени.
Засега показва предното поколение (b7), но предполагам, че и за нашите дизели ще важи същото.


Аз го сменях, но по други причини - имах теч от семерингите около дюзите и използвах момента да сменя целия капак (тъй като е с филтъра). На 140к съм, ремонта не е нещо твърде сложно.

Старият филтър не изглежда да беше запушен, но не знам дали е бил сменян преди мен (по всичко личи, че капака е бил свалян в някакъв момент).
Прикачени файлове
viber_image_2021-01-26_12-01-10.jpg


Gooner44
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 25 ное 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Gooner44 » Вто 16 мар 2021 19:18


Sarafov_03 написа:Само телефон ли трябва, или някакъв адаптер, както е написал колегата, какъв е механизма- например за да се гледа You Tube на медията?
Иначе отзивите за приложението са предимно положителни.


Така като чета: The app requires a Wi-Fi or Bluetooth or Bluetooth 4.0 (Bluetooth LE) OBD2 ELM327 compatible adapter (device) to work. ELM327 devices plugs into the diagnostics socket in the car and gives your phone access to car diagnostics.
Демек ще трябва нещо от сорта на:
https://www.google.com/search?q=elm327+ ... 3&bih=1051


dimival
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 30 юни 2012 23:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот dimival » Вто 23 мар 2021 7:43


Здравейте, моля за препоръка за ремап на ecu в София, ако може и цена?
Двигател 2.0 150 к.с.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Пон 29 мар 2021 0:26


Sarafov_03 написа:Аз питах и по- рано: не ви ли тракат чистачките при бързо чистене в долната част (при прибиране към капака)?


Сетих се за този въпрос.
Моята се разтрака. Случайно видях, че пластмасата под прозореца се беше разместила. Не изглежда добре захваната.
Може и от това да е при някои коли.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот steich » Вто 30 мар 2021 10:03


Bogdan88 написа:
steich написа:Някъде бях срещал че при монтаж на дигитално табло, трябва да имаш и Discovery PRO. Друг е въпроса вече заобикалянето на компонент протекшъна. В БГ може някой да го е правил, но едва ли ... за Порше пък ... изключено. Свързах се с човек чужденец да ми активира pACC + Line asisst и искаше 330 евро ( само за кодировката ) ... та не знам колко ще легне тази екстра финално и дали изобщо ще стане.


По принцип да знаеш, че не е вярно. Когато взимах предишната ми b8-ца се предлагаше ниво оборудване SS Highline (sport spirit?) със стандартно включено дигитално табло. Аз не добавих никаква фабрична навигация и не е имало никакъв проблем, карах си на waze на централния екран. Фаровете обаче бяха задължително в комплект с нави и бях с по-евтините (на точки) такива.


Възможно е, нищо не казвам. Има си хора за всичко. При мен примерно фабрично нямаше никакъв круиз, въпреки че има радар сензор за Front assist и камера на стъклото за Sign recognition, но според Порше ... можело да се сложи само обикновен круиз срещу 500 лв., понеже те имали само такъв кит и само това поставяли ... явно не им се занимава.

Та месец по-късно колата е със

Retrofit
+ pACC + Stop and Go
+ Lane asist
+ Trafic Jaam Assist
+ High Beam Asist

... за сега, ще видя какво друго мога да си добавя като опции.

При моделите след 2014 и MQB платформите проблема в повечето случаи опира до самото кодиране, и то не толкова до махането на tuning protection-a, отколкото до достъпа до SVM & FEC кодовете за съответната операция. Пак казвам, не е невъзможно ... въпроса е на каква цена.
Прикачени файлове
IMG_20210328_151045.jpg


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот astragt » Вто 30 мар 2021 11:30


group® написа:
Sarafov_03 написа:Аз питах и по- рано: не ви ли тракат чистачките при бързо чистене в долната част (при прибиране към капака)?


При мен след смяна на челно стъкло се разтракаха в горно положение в страничната лайстна. Върнах я в Порше и казха, че се регулира за 5мин. и го оправиха. Не знам въпросния реглаж може ли да е само софтуерен да се оказват крайните позиции или е нужно "презацепване" на рамената. Но е факт, че за 5-10 мин. я направиха.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 30 мар 2021 12:43


group® написа:
Sarafov_03 написа:Аз питах и по- рано: не ви ли тракат чистачките при бързо чистене в долната част (при прибиране към капака)?


Сетих се за този въпрос.
Моята се разтрака. Случайно видях, че пластмасата под прозореца се беше разместила. Не изглежда добре захваната.
Може и от това да е при някои коли.

Не се ли сваля компютъра за ремапа , който прави, за целта сигурно се свалят корите под чистачките и самите рамена.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Вто 30 мар 2021 12:58


От години не се прави така дърводелската. Вероятно са "презацепили" рамената.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот steich » Вто 30 мар 2021 13:29


Това със свалянето не е "дърводелската". Повечето професионални уреди/флашери имат вече реално или виртуално четене през OBD, но не винаги то е достатъчно. Ако човек иска да направи full backup, то тогава е добре компютъра да се свали за bench четене т.е. през пиновете. Преди години нямаше тази опция а само boot, тогава компютрите се отваряха ... но пък и риска беше по-голям. При Б8 компютъра не е под кората на чистачките или не поне при всички ... тъй че дори да са го сваляли, едва ли проблема е от там.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Atanas85 » Сря 31 мар 2021 21:16


По въпроса как са оправили чистачките за 10 минути. Има настройки за крайно и начално положение на чистачките софтуерно, може би това са направили.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Сря 31 мар 2021 21:38


group® написа:
Sarafov_03 написа:Аз питах и по- рано: не ви ли тракат чистачките при бързо чистене в долната част (при прибиране към капака)?.

Прави ми впечатление, че доста хора се оплакват от такова тракане.
При мен няма, но сега разгледах какво може да се пробва:
Central electronics -> Output test -> Front windshield wiper module -> Start parameter

Тук има опция за горна, долна и сервизна позиция.
Ако правилно разбирам, би трябвало това да променя стартовата позиция на чистачките. Ако трака в долната част, може да се прабва горната позиция.
Не знам дали ще е решение, но може да се пробва.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта