Passat B8 - подобрения

Техническа и сервизна информация за Passat
martito_p
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 09 дек 2019 23:40
Автомобил: Пасат
Двигател: 2 0 ТДИ 190 коня ДСГ 4M
Местоположение: Trier

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот martito_p » Нед 14 юни 2020 12:29


Хора, здравейте!
Дайте малко акъл - налага се инсталация на шарки антена на покрива, към момента такава няма, а като инсталирах навигацията и ДАБ-а известно време карах с две антени от онези китайските, ама тя си бяха боклуци и от местене се скъсаха. По-късно си купих уиндскрийн антена, която прекарах през лявата греда и я сплитна с Факра сплитер като смених буксата с черна Факра за ДАБ и синя за ГПС - така на глонас на открити пространства ми праска 11 сателита от 11, а ДАБ радиото е 8/10. Проблема е като се сгуша по селските пътища тук в Германия Глонасс продължава да е 8/9 или 7/10 но ДАБ е леш.
Та, въпроса ми е, ако инсталирам ДАБ/ГПС шарки антена на тавана, естествено трябва да режа тавана, то кабелите (ако купя антена с кабел 5м) откъде трябва да ги прекарам? Ходих вчера при едни агенти тук в съседния град с идеята, че ще ми струва по-евтино отколкото в големия град, но те ми казаха, че не им се играе, тъй като трябвало да ми прекарат кабелите през задната странична конзола и по пода, което за мен е странно. Аз в тоя ред на мисли, тъй като съм с панорама си мисля, че най-добрия вариант, ще бъде да ги прекарам през тавана покрай маркучите за отточната вода, но ако споделите, че през задната или задната странична конзола ще бъде по-удобно и по-лесно, и от там накъде ще приема тоз вариант, тъй като ще трябва да сваля дръжките и така освободя място между тавана и ламарината за да мине кабела с буксите.
Също и въпрос на дневен ред ще бъде с какво да пробия тавана за да направя тая дупка, колко е твърда/лесна ламарината на покрива за пробиване и прочие въпроси.

Благодаря на всички отзовали се. Правя тая гимнастика заради ДАБ, което радио тук е доста добро, тъй като муз програми са доста здрави, но и заради уиндскрийн антената, която не седи чак толкоз добре, колкото очаквах.
Антената:
https://www.ebay.de/itm/Dachantenne-Ant ... %7Ciid%3A1
Поздрави,
Мартин




Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Вто 16 юни 2020 18:35


Здравейте. Бърз въпрос - понеже оставих колата за претапициране на волана и след като я взех при движение в права посока ми стои леко вляво. Възможно ли е да е от демонтажа и монтажа на волана при претапицирането му или има 1% вероятност да не съм го забелязал до сега?!


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Вто 16 юни 2020 19:11


От махането и слагането на волана е вероятно. А защо се наложи претапициране ?


Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Сря 17 юни 2020 8:40


Защото имаше одраскани от пръстен места по волата, които са точно на мястото за хващане. Сега е като от чисто нова кола. Само където не са го нагласили точно при обратния монтаж и ще си го оправят.


martito_p
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 09 дек 2019 23:40
Автомобил: Пасат
Двигател: 2 0 ТДИ 190 коня ДСГ 4M
Местоположение: Trier

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот martito_p » Сря 17 юни 2020 19:46


Започвам да си мисля, че никой не е рязал тавана на пасата или не е инсталирал антена...


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Чет 18 юни 2020 6:44


Здравейте, за претапициране на волана, когато започне да лъщи и не е повече матов си идва времето да се смени. Пробвах с най-различни препарати, но всичко беше временно. На Б7-цата го претапицирах на 4-тата година към 100 000км в Люлин за 120лв. Добре стана. Поръчах горната част да е от перфорирана кожа. Гледам за фейслифта от тази година Б8 е с перфорирана кожа за страничните части на волана. Има два вида перфорирана кожа, с обикновенни дупчици и такава, при която, дупчицата е в центъра а около нея има кръгче, което е като леко вдлъбнато. Този втория вид най-добре се вижда на мерцедес е класа волана. И като дойде времето на сегашната ми Б8-ца с такава перфорирана кожа ще го поръчам претапицирането.

А някой знае ли дали волана от файслифта от 2019/20 на Б8 е съвместим с предните версии на Б8 - ето един в ебай.ко.юк - https://www.ebay.co.uk/itm/Multi-Functi ... SwrhFd5SWp ?


Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Чет 18 юни 2020 6:57


Относно претапицирането - ползвах услугите на Vilner. Предполагам всички знаете за какво иде реч. Още един страничен въпрос - някой премахвал ли е софтуерно Adblue системата?


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Чет 18 юни 2020 7:46


FLA или HBA (High beam assistant) retrofit - имам вътрешно огледало за обратно виждане с функция за автоматично затъмняване - номерът на огледалото е 3G0 857 511 AD. Имам и сензор за дъжд за автоматично пускане на чистачките. Имам лед предни фарове със завиваща фунция в завой. Нямам камера на предното стъкло. И се замислих, ако с едно кабелче мога да ретрофитна автоматични дълги светлини ще е супер (нямам ги в момента). Въпросът ми е дали трябва да сменям вътрешното огледало или ще мога и със сегашното?

Рових в нета и открих още една версия на огледалото с Е накрая в номерът - 3G0 857 511 AE - но каква е разликата с моето и дали има значение за HBA? Конекторчето на огледалото трябва да е с 8 пина, като предполагам сега са ми заети 6 от 8-те, а кабелчето за ретрофит се връзва на празните 2 пина. Ако имам букса само с 6 пина ще трябва да сменям буксата...

Питах Kuffatec и те ми върнаха следния отговор: Предлагат тяхно вътрешно огледало, на снимките, на което не се вижда какъв номер е. Цената от почти 700лв обезсмисля начинанието, ако трябва и огледало да се сменя.

Please use the following products and check - if available - the notes in the item description.

Interior mirror automatically dimmable, high beam assistant for VW MQB
https://www.kufatec.com/en/search?sSearch=42230
+
Cable set high beam assistant (HBA) for VW, Audi, Seat, Skoda
https://www.kufatec.com/en/search?sSearch=40214

Enclosed you will also see an overview of other products that fit this vehicle:
https://www.kufatec.com/en/productselec ... 1320389616


В DasAuto имат следното кабелче, малко по-скъпо от Kufatec:

https://dasautoservice.com/shop/product ... -beam-ass/

То е ясно, че кабелчето сам ще си го направя от кабел за колонки, а тези накрайници се бях запасил с тях от е-бей за стотинки при ретрофита на Пасат Б7 и светлините във вратите, които му бях направил преди 3 години. И после едно текстилно тиксо, след като усуча кабелчето с винтоверта и ще стане същото.

На Kufatec интересното, е че идва с упътване тяхното кабелче и реално за това плащаш - което си заслужава, понеже информацията в нета е оскъдна.

Предполагам с VCDS ще може да се активира функцията ако хардуера е инсталиран правилно?
Аз си купих ОДИС от Алиекспрес за активирането на навигацията и предполагам мога да ползвам ОДИС и за активиране на функцията в менюто?

редакция: намерих клипче в тубата за голф 7 - предполагам същото ще е и за пасат б8 https://www.youtube.com/watch?v=vP0FmVKeVsE

а тук и за ауди, предполагам пиновете са същите? - https://www.audi-sport.net/xf/threads/h ... rm.302460/


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот HarvesteR » Чет 18 юни 2020 8:37


beboyan написа:А някой знае ли дали волана от файслифта от 2019/20 на Б8 е съвместим с предните версии на Б8 - ето един в ебай.ко.юк - https://www.ebay.co.uk/itm/Multi-Functi ... SwrhFd5SWp ?


Воланът е възможно да е съвместим, но еърбегът да не стане от волана на префейса.
Отделно преди бях чел, че волани от автомобили с десен волан не са съвместими при ляв за B8.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 18 юни 2020 9:13


Ppetkow900 написа:Относно претапицирането - ползвах услугите на Vilner. Предполагам всички знаете за какво иде реч. Още един страничен въпрос - някой премахвал ли е софтуерно Adblue системата?

колко излезе претапицирането там ? имаш ли снимка ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот hooligan_sk » Чет 18 юни 2020 13:06


HarvesteR написа:
beboyan написа:А някой знае ли дали волана от файслифта от 2019/20 на Б8 е съвместим с предните версии на Б8 - ето един в ебай.ко.юк - https://www.ebay.co.uk/itm/Multi-Functi ... SwrhFd5SWp ?


Воланът е възможно да е съвместим, но еърбегът да не стане от волана на префейса.
Отделно преди бях чел, че волани от автомобили с десен волан не са съвместими при ляв за B8.


Съвсем различен е. "Новия" волан на ФВ който дебютира в Т-крос е с капацитивни сензори и следи за допир. Освен това еърбега няма нищо общо. Освен това, този в бявата изглежда някаква реплика. :th_up


JORDITO
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот JORDITO » Пет 19 юни 2020 6:38


DoH_KuXoT написа: колко излезе претапицирането там ? имаш ли снимка ?

Волан и скоростен лост с червени конци при Слави ауто в Люлин - 140 лв


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Пет 19 юни 2020 7:34


JORDITO написа:

Волан и скоростен лост с червени конци при Слави ауто в Люлин - 140 лв[/quote]

и аз там го правих, но трябваше да избера по-добра перфорирана кожа.

За маншона на скоростния лост в ебей има готови ушити от естествена кожа. На другата кола си взех за 6 паунда с червени конци и сам си го смених. Става за под 30 минути.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 19 юни 2020 9:29


разгледах им галерията, добре изглеждат, благодаря!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Пет 19 юни 2020 9:34


За протокола:
Слави е работил при Вилнер като тапицер.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Анатолий и 91 госта