Passat B8 - подобрения

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот steich » Пон 21 фев 2022 16:40


Направих и и Basic settings, т.е. процедурата която се прави при смян ана съединители. Ресетва адаптациите и настройва наново ... но не виждам кой знае каква разлика ... но не съм я карал извънградско и там особенно 5-та 6-та не са се адаптирали че иска каране между 2 и 3 к оборота, а в града няма къде. Някъде бях срещнал че умишлено повишават оборотите на превключване на за да намалят разбиването на маховика и т.н. Ако някой има с подобна версия да сподели как превключва.




Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот astragt » Пон 21 фев 2022 21:28


steich написа:....Някъде бях срещнал че умишлено повишават оборотите на превключване на за да намалят разбиването на маховика и т.н....


Да, но това е по-скоро при "ремап" софтуерите. Мисля си, че Фолксваген ги боли фара за маховиците ни, те гледат еко нормите и затова тенденцията е да държат мотора в много ниски обороти.
На мен също ми е много интересно каква е разликата във версиите на оригиналните софтуери. Предстои ми обслужване на кутията и даже звънях на небезисвестно гуру на DSG и S tronic кутии за процедурата и се заговорихме за софтуерите, но тъй като заминаваше за чужбина ме прати в Порше за обслужването, пък каза, че после ще си говорим за версиите на софта. В Порше съм питал при обслужване на кутията на предишния пасат, но тогава казаха, че нямало нов софт, че и адаптация не била необходима :) Сега като ида пак ще питам.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот steich » Пон 21 фев 2022 21:40


За ремап-а е ясно, говорим за официални ъпдейти от производитела. Скоро време ще ремапна и мотора и кутията, но safety като за кола с работещи всички екологии, но първо да покарам малко така за да и свикна на кутията ... и за да усетя разликата после по-добре ;)

п.п. ... да адаптация не е нужна, но понеже ми се стори странна, затова и я направих. Направил съм си и пълен бекъп естествено, ако реша се връщам в изходна позиция.

п.п.2 няколко дни по-късно ... Върнах софтуера до 5006 версия и така нареченото странно поведение изчезна.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот steich » Вто 01 мар 2022 10:38


Понеже си падам леко по софтуерите :mhihi ... направих ъпдейт на MIB2 / MHI2 до последен firmware към момента + patch, с опция за активиране на различни FEC като Apple car play, Android auto и т.н. ... при мен си активирах само Sport / Performance Monitor тъй като всичко останало си беше активирано от дилъра.

pandira написа:Здравейте
някой от вас има ли бг глас за навигацията
ако може да ми прати файла
предварително ви благодаря



Това би било добре ако се намери ... имам всякакви други опции/гласове, но не и на български.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Vlad777 » Вто 01 мар 2022 12:22


Има ли вариант на MIB2 на таблото пред волана да ми се покзва навигацията, докато на медията ползвам активна навигация от Waze? В момента просто изписва "Smartphone navigation is active" и скрива картата. Ако има как да се кодира и да не го прави това?


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот JORDITO » Вто 01 мар 2022 13:02


Vlad777 написа:Има ли вариант на MIB2 на таблото пред волана да ми се покзва навигацията,


Не може. Чак на Mib3 е възможно и е активно.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Пет 04 мар 2022 15:35


Колеги да попитам има ли оригинална кора за седан ПАСАТ Б8, която да покрива цялото пространство под двигателя и скоростната кутия (пластмасова и/или метална). Сега отдолу е огромна дупка и уличните котките се надпреварват да спят до топлия двигател и яко кълбета от косми в двигателния отсек.

п.с. Купих от ебей.де тази метална кора https://www.ebay.de/itm/Motor-Getriebes ... 634-2357-0 , но вече втори сервиз казват, че не пасва, а от продавача твърдят, че била за Пасат Б8.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот thanis » Пет 04 мар 2022 16:25


Не пасва формата или отворите не са на правилните места. Защото ако проблема е в крепежите, можеш да си я пригодиш. Ако формата е объркана вече е друго.
Пробвал ли си в Порше да питаш ?

Тая кора дето си я купил уж пише, че е от Русия. Може да е някаква интерпретация и тотално да не става, т.е. да са те "цакали"


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот astragt » Пет 04 мар 2022 21:39


beboyan написа:Колеги да попитам има ли оригинална кора за седан ПАСАТ Б8, която да покрива цялото пространство под двигателя и скоростната кутия (пластмасова и/или метална).


Да, оригинална има. Оутракът е с такава по дефоулт. При другите модефикации е опция. Покрива идеално двигател и кутия. Не е метална, доста дебела и твърда пластмаса е. В порше провери.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот netizen » Съб 05 мар 2022 15:33


Предполагам, че тези кори ги има в оборудване Highline. Както и обезшумителните кори назад.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 05 мар 2022 16:00


Наистина ли и това вече се води екстра? В В7 кора под двигател, скорости, лява и дясна на пода и задни под моста и окачването им са задължителни във всяко ниво на изпълнение.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот beboyan » Съб 05 мар 2022 18:47


netizen написа:Предполагам, че тези кори ги има в оборудване Highline. Както и обезшумителните кори назад.


Благодаря, дали можеш да пуснеш номерата на тия кори, особенно тези обезшумителните, ми хванаха окото.
Поздрави.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 05 мар 2022 19:01


дай една рама на ЛС да видим дали и твоя пасат не е имал такива кори , споделял си че си го купил с предходен сериозен удар (ако не се бъркам) , да не би някой да си е спестил да ги сложи и затова да нямаш /


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Съб 05 мар 2022 21:29


Мисля, но не съм сигурен, има разлика в корите.
На олтрак действително е доста дебела и солидна кората.
Предполагам, няма да е проблем да пасне.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот KGL » Пон 07 мар 2022 9:52


Може да ги няма необходимите отовори по предната броня за закрепването, ако не е олтрак.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Danny boy, nikivel, Rasho7 и 80 госта