Passat B7 - куфар (автобокс)

Техническа и сервизна информация за Passat
Aegnor
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 29 май 2018 15:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - куфар (автобокс)

Мнениеот Aegnor » Пет 16 авг 2019 23:05


В крайна сметка след известно чудене реших да си взема ново Thule Force XT L и напречни греди Thule WingEVO Rail 7104.
Голяма кутия (450л), единствения потенциален проблем, който може да имам е, че не мога да сложа ски, по-големи от 180см, но засега такива нямам. Взех ги от SLS след като 1)В Ескадра човекът беше крайно некооперативен и незаинтересован да ми продава каквото и да е. Явно 1500лв за тях не са важен оборот 2) SLS бяха контрастно много обстоятелствени, търпеливи, внимателни и не се опитваха да ми продадат просто по-скъпото. Сори ако звучи като реклама, ама нали да си помагаме с фийдбек и насоки, а в частност моят опит беше такъв.

Ето така изглежда, не е най-добрата снимка, но това имам само.
Изображение




Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - куфар (автобокс)

Мнениеот astragt » Чет 22 авг 2019 9:35


Aegnor написа:Благодаря на всички за коментарите!

@astragt така като ти е на една страна избутан до ръба не разваля ли баланса/стабилността и да увеличава риск от обръщане в завой?


Привет, като цяло няма кой знае колко забележима промяна в стабилността, но реално гледам балансирано да товаря колата. Ако кутията е в дясно, в ляво си редя сърф дъски и други дреболии и реално разпредлям баланса поне 1:2. Ако съм само с кутията, задължително я слагам в средата. Винаги когато товаря кутията, имам значително товар и в колата. И не на последно място се съобразявам с всичко това докато шофирам. Повечко влияе вятъра (особено силен страничен), една идея повече се поклаща при странично разбалансиране, но всичко е минимално и в рамките на очакваното. Слава Богу не съм изпадал в критична ситуация за да видя как ще е тогава....


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B7 - куфар (автобокс)

Мнениеот samo_pechka » Чет 22 авг 2019 10:58


Честито колега за придобивката. Ти вече си купил бокса, но имам лични впечатления от Мобила. За мен те са намбер уан в боксовете . Бокс от стъклопласт , адски издръжлив на товар и скорост , много стабилни шарнири , задно отваряне , лесно нанасяне на боя и т.н.
Моят беше малко по-стар модел , но като концепция и изработка не се различаваше от новите им модели. Но идваше леко голям за колата ми и затова замина при друг собственик
Линк към фирмата произовдител https://surfbox.de/en/
примерен бокс https://surfbox.de/en/roof-boxes-shop/r ... -roof-box/


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - куфар (автобокс)

Мнениеот astragt » Пет 23 авг 2019 9:18


И аз мисля, че това са едни от най-добрите боксове (имам наблюдение), специфичното е, че повечето са мислени за уиндсърф и са малко големички. Едно момче внасяше няколко модела от тях преди години, но сега май в БГ не може да се намерят.
Минус е, че са тежички, дават им доста товароносимост, но реално ограничението идва от рейлинга на колата и гредите, защото повечето са до 100кг.

Последна промяна от IvanMan на Пет 23 авг 2019 10:10, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон нов "отговор"!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B7 - куфар (автобокс)

Мнениеот samo_pechka » Пет 23 авг 2019 15:03


Да, нямат много малки модели. Но за автомобил от типа на пасат , имат предложения . Стоят много добре и са тихи при висока скорост. При рязко спиране и резки маневри стоят стабилно и не се отварят отпред да "изплюят" багажа . Докато това не може да се каже за по-голямата част от останалите боксове на пазара ( дори и в сходен ценови клас ). Е да, всеки кеф си има цена. На Мобила не са евтини . Следващият ми бокс ще е пак от тях, но ще е съобразен с моментният ми автомобил.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта