Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Мнениеот kris11 » Вто 24 дек 2019 17:02


muns61 написа:Течовете от гарнитури са незначителни. На мен ми течеше от капака на клапаните, чак на асфалта се виждаше и губех литър на 6- хиляди.

То на Ладата гарнитурата на капака на клапаните се сменя за броени минути. Защо не си я сменил?
На 125Р си има заложен дефект на гарнитурата на глава в задния ляв ъгъл с/у двигателя - тънки стени




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Мнениеот muns61 » Вто 24 дек 2019 21:59


Eдинственият теч от Лада-та ми е конденз от ауспуха. Този, за който писах, беше на АФТ мотор на Поло. От теча на ми пукаше, ами капеше понякога на изпускателните тръби и мирише неприятно. Загубата от там не беше повече от литър на 10 хиляди км.

И да допълня - разходът на масло не зависи от нивото, докато коляновия вал не опира в маслото. А за да опре, количеството трябва да е поне двойно.
Също така ниското ниво не е проблем, докато маслената помпа не засмуква въздух.

До автора - намери някой да смените гумичките на клапаните. И като свалите пружините на клапаните, ако клапаните се клатят във водачите, свалете главата и сменете водачите.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Мнениеот silent » Сря 25 дек 2019 14:30


tanuco написа:Темата е съвсем сериозна. Много внимателно следя какво се случва с всичко по колата. Само да вметна, че за 3 мес, откакто я имам съм минал 6800 км. С това редовно доливане на масло съм наясно във всеки момент как варира разхода. Разграфения участък на щеката за нивото на маслото е 2 см. През около 500 км буквално с линия измервам спада на масло....така, че и 100 гр се хващат. В крайна сметка разхода остава около 400 гр на 1000 км....Все още не съм правил никакви манипулации по двигателя.

карай така ...не се занимавай с ремонти....освен ако не си ги правиш ти и не те мързи...


tanuco
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 20:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Мнениеот tanuco » Нед 26 яну 2020 19:22


Преди няколко дни смених маслото и налях Волф 5w50. Вече минах почти 600 км и не е мръднало нивото на щеката, което е добре. То със сигурност ще има разход, но явно ще е доста по-малко от преди. Лек теч на масло има отпред при коляновия вал, но предполагам, че при смяна на ангренаж не е трудно да се смени семеринг там.


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Мнениеот jagler » Нед 09 фев 2020 22:07


Аз не знам защо караш с 5/40 масло колата ти да не е на 5г. с пробег 20к км.?Сложи 10/40 виж как е колко ще гори при нормално каране не да я вкарваш в 6000 об. постоянно,може да смениш гумичките на клапаните без да сваляш главата и тогава виж как е да не се вкарваш в много разходи.Ако е от запечени сегменти и износени от зад когато загрее на 90гр. колата ще пуши като трабанче...и това с газта я стане я не,играл съм го този филм,просто трябва да се сменят сегментите и не само те ако се разцепи двигателя.Имай предвид, че ако правиш процедурата с газта да пълниш цилиндрите когато са на едно ниво преди това трябва да си си източил маслото...!Хубавото е че този двигател дори и да му направиш основен ремонт няма да ти глътне много пари,сменяш сегменти, биелни лагери и на коляновия вал и си шест,стига ризите ти да са износени равномерно и не са надрани,защото с това тънко масло като вода може и това да си направил.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат В5 1.6 разход на масло - сEгменти или гумички на клапани?

Мнениеот stefan4o » Нед 09 фев 2020 22:13


Ако моторът е за ремонт и 15в40 да сипе е все тая.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта