Passat B6 2.0 TDi, 2008, CBBB, Automat - Стаб щанга

Техническа и сервизна информация за Passat
KristiyanBonev
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 15 мар 2019 14:15
Автомобил: Passat B6 Variant
Двигател: CBB

Passat B6 2.0 TDi, 2008, CBBB, Automat - Стаб щанга

Мнениеот KristiyanBonev » Нед 17 ное 2019 19:50


Привет на всички!

От няколко месеца съм (бих казал доста горд) собственик на Passat Variant, 2008, CBBB (170hp), DSG, 2.0Tdi. Смених доста неща след покупката, рециклиране на турбина, шестостен, перка, регулатор, каквото почти се сетите по предницата, в това число и амортисьори. Колата тропаше, бих казал сериозно, вече остана едно леко потропване, което дразни доста и съм почти сигурен, че идва от тампоните на стаб щангата. До тук добре, само че след преглед от доверен човек се оказва следното - ако трябва да сменя тампоните, трябва да подмена цялата щанга, тъй като на този конкретен модел тампоните не са цели, а някак захванати за щангата, съотвено нормалните тампони може би ще трябва да се режат, ако изобщо могат да се напаснат - 250 лв е само щангата, за останалото не искам да мисля. Въпросът ми е има ли някакъв заобиколен начин, ако някой от вас се е сблъсквал с това?

Благодаря.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDi, 2008, CBBB, Automat - Стаб щанга

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 17 ное 2019 22:56


Обикновено тропат носачите в задните тампони, дори при смяната им с нови. Руснаците на идват гилза 12 калибър на оста на носача, други слагат Термо шлаух. Но рядко проблема е от тампоните на стаб щангата. Най-лесно е да се сложи термошлаух за проба , след това да се монтира тампона , в повечето случаи повече не тропа.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Passat B6 2.0 TDi, 2008, CBBB, Automat - Стаб щанга

Мнениеот Andonov » Пон 18 ное 2019 9:03


Тампоните на стабилизиращата щанга започват да скърцат в студено време, но не и да тропат. Тропането, както каза колегата е основно от задните тампони на носачите.


KristiyanBonev
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 15 мар 2019 14:15
Автомобил: Passat B6 Variant
Двигател: CBB

Re: Passat B6 2.0 TDi, 2008, CBBB, Automat - Стаб щанга

Мнениеот KristiyanBonev » Пон 18 ное 2019 19:00


Благодаря и на двамата за отговорите. Ще я вдигнем на подемник, за да се провери!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта