Пасат Б8 - задницата поднася

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Пасат Б8 - задницата поднася

Мнениеот beboyan » Сря 22 апр 2020 14:49


Здравейте, преди 4 месеца взех пасат б8 2017 на 36 000км върнат от лизинг. По сервизната история няма регистрирани щети, освен смяна на задно стъкло и боядисване на горна част на дясна задна колона.

Караме го с жена ми, но и тя усеща, това което и на мен ми прави впечатление, че задницата поднася в сравнение с предишния ни Пасат Б7, който беше като закован за пътя. Смених зимните гуми, с които дойде колата (в лизинга бяха сложили някакви изтрити с дот 2012) нови зимни 16ки, и после с нови летни 17ки с нови джанти. Но и с трите комплекта гуми усещането е същото за поднасяне отзад на мокро и в завои.

Реглаж на преден и заден мост правих. Майсторът каза, че е имало нужда. Но поднасянето си остана.

Какво и къде да проверя.

Карал съм пасат Б8 2015, но беше главно магистрала и се усещаше доста стабилна.




Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Пасат Б8 - задницата поднася

Мнениеот Rqhovo » Сря 22 апр 2020 16:14


При мен проблема,само че на друга марка кола беше от задни амортисьори .Поведението беше същото,нестабилна задница особено при преминаване през неравности.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б8 - задницата поднася

Мнениеот zfa159 » Сря 22 апр 2020 17:46


Колата е твърде нова за подобен проблем, но все пак - Б6 и Б7 това го правят при проблем с някой тампон на някой заден носач. Обикновено тампона се отлепва (гумата му от метала му) и носача започва да се измества по тампона, при което нарушава геометрията на задния мост и усещането е точно, сякаш колата поднася на някъде. Не се чува тропане или друг шум, защото тампона е плътен, макар и разлепен. Това се хваща ако прегледаш прецизно окачването и пробваш дали носачите се изместват странично в тампоните си (дори да изглеждат напълно здрави) . Колегите са прави и за амортисьорите - макар да е нова колата, може да има проблем с амортисьори, защото не рядко дефектират още преди края на гаранцията, а и зависи кой как я е карал, как я е товарил и т.н. Мини през един стенд за тест на амортисьори и ще те ориентират какво се случва и с тях и кой до къде е като ресурс.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б8 - задницата поднася

Мнениеот ssssl » Чет 23 апр 2020 0:42


+1 за тампон на носач.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат Б8 - задницата поднася

Мнениеот beboyan » Пон 27 апр 2020 15:54


Здравейте, дадох на моя квартален майстор да провери колата. На 36 000км и 2.5 г е. Той ми каза, че детайлно я е проверил и смята (доказал се е, че разбира), че предните амортисьори са зле (най много преден ляв), а също и задните са за смяна. Колата я взех от известна рент а кар компания. Още 2 години и 90 000 км е в гаранция. Интересно, че я бяха пуснали за продажба на толкова малко км. Сега ще пробвам по гаранция, ако не ще сложа Б6 на билщайн.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат Б8 - задницата поднася

Мнениеот beboyan » Чет 18 юни 2020 20:32


По гаранция тестваха колата, казаха ми, че да новата Опел Астра е по-стабилна от пасата, но иначе това било защото той е с комфортно окачване.

Купих си на Sachs амортисьорите предни и задни, както ги дават по спецификации (520лв с доставката от Германия), монтираха ми ги в квартала (200лв) и колата заспа. Предните амортисьори на 2г и 10 месеца бяха омаслени и с една ръка без много натиск ги събирам. Бяха отигиналните от завода.

Друг е въпросът, че гаранцията след като изтече 2 год. заводска гаранция е как се казваше ... пунта мара.

От друга страна така да изпуснат след 40 000км и почти 3 години.... много пътища се ремонтират и строят в държавата. Може предишния собственик да я е карал офф роуд.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта