Теч на бензин Пасат В5

Техническа и сервизна информация за Passat
Vancho laifa
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Теч на бензин Пасат В5

Мнениеот Vancho laifa » Сря 15 юли 2020 10:01


Здравейте,

вчера при пътуване от София за морето забелязах че колата започна да "харчи" към 15 на 100. Тегля каравана и обикновенно дава разход около 11 - 12. Помислих че е от по-евтиния бензин който бях сипал в София. Спирам на бензиностанция в Чирпан допълвам "до горе" обаче резервоара събра още 12 литра и пистолета изключи. При положение че бях изминал 190 км. Погледнах бензиномера на таблото без да запалвам и той показва че резервоара е пълен на 3/4-ти.

В този момент служителката на бензиностанцията ми вика - тече ви нещо от колата. Излизам и виждам отдясно под предната врата теч. Клекнах и погледнах отдолу - тече бензин от едно пластмасово маркуче точно под прага. Маркучето не беше срязано или извадено от някъде и това ме навежда на мисълта че е някакъв отдушник. Запалих и преместих колата да не е пред колонката и теча видимо намаля. Отворих капачката на резервоара - продължава да тече. От колонката за помпане на гуми взех маркуча за въздух и продухах през маркучето докато не се чу бълбукане в резервоара. Допълних и събрах още 8 литра, като бензиномера пак показваше че има още място в резервоара. Пак се появи теч, но много по слаб. капна няколко пъти и спря. Общо сигурно е изтекло около 2 литра бензин.

Колата е Passat 3B5 125 к.с. 1.8 без Турбо 1998 г.

Какъв е проблема според вас и как да го отстраня?




Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Теч на бензин Пасат В5

Мнениеот KBK » Сря 15 юли 2020 12:24


Колега а това маркучле да не е едно което е свободно стоящо, в смисъл не е затапено. Ако говорим за едно и също-това е отдупника на резервоара, което идва от канистъра. Отдясно отдолу на купето вървят още две тръби, едната едва от резервоара към дюзите, другата е за обратния бензин от дюзите до резервоара - да не би да се е спукала една от тях. Ако тече от отдушника, където най вероятно си духал с копресора за въздух, ми се струва че когато си напълнил резервоара на тръгване, някой много усложлив бензиджия ти е напълнил резервоара старателно до капачката и е вкарало бензин в отдушника. Точно този филм го играх преди 8-9 години с едно служебно дизелово пежо 307- след пълнене старателно до капачката от колата изтекоха около 2 литра нафта, но още на бензиностанцията. Докато разбера какво е и къде е проблема се препотих няколко пъти въпреки че е нафта, не ми се мисли какви са тревогите при теч на бензин.


Vancho laifa
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Теч на бензин Пасат В5

Мнениеот Vancho laifa » Сря 15 юли 2020 13:13


Точно така, маркучето е свободно стоящо и не е затапено.


Vancho laifa
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Теч на бензин Пасат В5

Мнениеот Vancho laifa » Нед 19 юли 2020 18:24


Няколко снимки на проблемният отдушник и клапана към системата. Освен тези елементи има ли нещо друго (филтър, помпа и т.н.) по пътя между EVAP клапана намиращ се над въздушният филтър и края на отдушника под десният праг на колата?

EVAP клапана освен че цъка като часовник друг начин дали работи как може да се провери?

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Теч на бензин Пасат В5

Мнениеот KBK » Вто 21 юли 2020 5:58


Има така наречения канистър, което е един филтър и се намира в десния калник. Ще достигнеш до него като свалиш подкалника.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта