Досадно тупане- Б5.5, diesel, 131, formotion-2002г

Техническа и сервизна информация за Passat
kinazo2000
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 окт 2010 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Досадно тупане- Б5.5, diesel, 131, formotion-2002г

Мнениеот kinazo2000 » Сря 26 авг 2020 18:08


Здравейте колеги ,

Отскоро се сдобих с описаният в заглавието пасат. Когато го купих не го пробвах на дълго разстояние ( може би това ми е грешката , но както и да е ) .
С други думи като съм на 3-та, 4-та предавка 5-та или 6-та , като подам резко газ на педала се чува едно досадно тупане вътре в купето. КАто че ли идва някъде отзад :, кардан , или тампон висящ лагер ( ако има такова) , каре на кардана или нещо пдобно. Раздатката отзад е суха. Обслужена е и няма течове.

А... забравих , че като го спра на място ( струва ми се че понякога и в движение от 1-ва на 2-ра, чувам го на отворен прозорец ) като го оставям на 1-ва в покой , чувам някакво придрънкване на кардана .Едно врме така на жигулите и москвичите придрънкваха. :11

Всяко компетентно мнение ще ми е от полза..

Багодаря предварително :beer :beer :love.vwclub




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Досадно тупане- Б5.5, diesel, 131, formotion-2002г

Мнениеот samo_pechka » Сря 26 авг 2020 18:39


Задното "прасе" мърда от тампоните и подскача при по-мръсна газ. Оттам ще е.
За звука, не казвам , че е нормално , но няма как кола на 15+ ( в случая 18 ) години да няма нещо леко по-така откъм звуци. Почти винаги е лагера на кардана , леко повечко свисти, ако всичко е наред разбира се. За сведение 4х4 се чувства малко по-олуфтена откъм предаване , спрямо същата кола на предно . Първата се чувства малко като "каруца" , спрямо преднячките, те дори и в късна младост някак си са по-стегнати . Обяснимо, само човек като погледне колко възела се обират при 4х4 , колко карета има и т.н., ще му стане ясно. Караш и усилваш музиката :Mr Green Fun
За тупането има лек , тампоните се сменят с нови или ако държиш да са още по-стегнати , търси полиуретанови.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Досадно тупане- Б5.5, diesel, 131, formotion-2002г

Мнениеот Tsankovski » Сря 26 авг 2020 19:08


Това си е някак нормално за пасаторите, и при мен е така, автомат комби 2.8 бензинка . тропа си когато му е кеф, но пък след някой друг месец ще се кара само в крайна лява лента ,ако има сняг де



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 61 госта