Passat B3 Халогени

Техническа и сервизна информация за Passat
thantt0s
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 04 яну 2021 1:45
Автомобил:
Двигател:

Passat B3 Халогени

Мнениеот thantt0s » Пон 08 мар 2021 18:10


Здравейте Колеги! Понеже ми беше мерак да си опрая халогените и се почна. Разглобих ги изчистих ги взех други по-силни крушки. Резултат нямаше. Абсолютно нищо не се промени само дет изглеждат по-добре сега, но грам не свети като включа фаровете даже не се разбира че съм ги пуснал. Някакви идеи как мога да ги рециклирам, чувал съм че от голф 3 халогените стават, но как кое къде никаква идея си нямам. Видях, че има тема във форума, но снимките не зареждат и аз немога да разбера кое как става.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот silent » Вто 09 мар 2021 8:57


Не се занимавай с глупости...тези халогени по принцип не светят както по принцип не светят фаровете за мъгла както се очаква от повечето от хората ...


thantt0s
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 04 яну 2021 1:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот thantt0s » Вто 09 мар 2021 12:41


Не е точно така и аз затова съм попитал как мога и съм дал идея дали със нея става


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 10 мар 2021 6:23


silent написа:Не се занимавай с глупости...тези халогени по принцип не светят както по принцип не светят фаровете за мъгла както се очаква от повечето от хората ...

Много си прав, това според мен са най безмислените фарове в една кола. Имам видео клипове, в мъгла и без мъгла пускам и спирам халогените, никаква разлика, поне на видеото, иначе се забелязва някакво усилване на светлината в дясно от колата ама..., а моите са резиклирани с ново покритие на рефлектора и полирани стъкла


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот Danny boy » Нед 21 мар 2021 20:03


Преправял съм халогенни на пасат б3 и мога да кажа че светят супер уникално, но.... използвах рефлекторите от голф 3 с метален рефлектор в идеално състояние.Много трудни са за намиране.
Ползват се рефлекторите от халогенни на голф 3 като се разкапсуловат и се вграждат в пасатовите.
Използва се силикон, аз ползвах неутрален на церезит.
Ако сега трябваше да се занимавам с това, щях да приспособя халогенни от пасат б5.5 на б3.
Светят да си е...м....ата.


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот petiop » Пон 22 мар 2021 8:56


Провери и какво напрежение идва до тях че по тази стара инсталация често се губят няколко волта.


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот geshat » Пон 22 мар 2021 23:21


К.Одаджийски написа: това според мен са най безмислените фарове в една кола.

Зависи от колата: при някои марки и модели фаровете за мъгла са просто декоративна добавка и само ги пишат, като част от екстрите. При други коли инженерите са си заслужили парите и фаровете за мъгла са си истински и са си много полезни. Пример: На Датчия докер фаровете за мъгла са без фокус - светят във всички посоки безцелно и освен да дразнят насрещните шофьори друго не правят. Обаче фарове за мъгла на Поло 9N си светят доста прилично, прицелени в пътя, без да заслепяват и в мъгла са доста полезни. А на Опел Астра G ( полицейските ) фаровете за мъгла са най-добрите, които съм виждал.


Потребителски аватар
Хаху Перото
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 17:41
Автомобил: Passat B2 B3 B4
Двигател: DS ABS ABV 1983 1992 1996
Местоположение: София

Re: Passat B3 Халогени

Мнениеот Хаху Перото » Съб 17 апр 2021 18:17


Ако не можете да си рециклирате рефлекторите или да си намерите читави си купете алуминиева лепенка. Облепваш внимателно целия рефлектор без да оставяш гънки и после го полираш със стар вълнен терлик и полирпаста, в краен случай може и с паста за зъби. Моите ги направих така и светеха перфектно докато не ми смляха колата :cry . Единствения недостатък е, че през 3-4 години ще трябва да ги полирате на ново заради окис или по-често, ако не сте уплътнили фара добре и влиза влага.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: suzi1973 и 52 госта