Passat B5.5 1.6 102к.с. Прекъсва и гори много.

Техническа и сервизна информация за Passat
BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Passat B5.5 1.6 102к.с. Прекъсва и гори много.

Мнениеот BobyM » Нед 30 юли 2023 13:30


Здравеите имам колата от около година като я ползвах основно за служебна след като и сложих газ.
Последно преди няколко месеца запали и хвана да работи на 3 цилиндъра и след 20метра изгасна.
Оказа се, че няма ток смених акумулатора с друг и колата запали като отново работеше на 3 цилиндъра. За жалост след още няколко метра отново загасна и не искаше да запали , имах някакви свещи в мен и ги смених половината. Колата запали и ме прибра до нас (живея на 2км) с много мъка.
Не бях имал време да я правя защото карах една от другите ми коли съответно на скоро по прочел от тук от там реших, че е заминала бобина и кабели.
Подмених бобина, кабели, свещи. Колата пали работи спокойно на място но на 3 цилиндъра, съответно много пуши. Миришеше на бензин и предполагам е набила много докато ме е прибрала предния път. Съответно закачих на вагком изчистих всички набити грешки но остана една.
17633 Fuel injector for cylinder 1 (N30) : Short to ground
P1225 - 35-00

Комшия ме посъветва да тествам инжектора на 1ви като ги разменя с 2рия за жалост грешката остана. Но от някъде виждам, че капе гориво и мирише на гориво много.
Търся идеи за проблема и евентуално дали може да е заради заминал Crankshaft sensor? Тъй като попринцип съм имал случай с трудно палене.




Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта