Проблем с Парктроника пасат б7

Техническа и сервизна информация за Passat
anit0o
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 18 окт 2023 8:56
Автомобил:
Двигател:

Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот anit0o » Сря 18 окт 2023 9:13


Здравейте на всички! Имам едно питане и не намерих отговор в търсачката, та... Имам пасат б7, 2011год., автоматик. Проблема е парктроника. Когато включа на задна всичко е супер(всички датчици и камера работят) ,но когато съм на директна и примерно приближа стена, друга кола отпред или друга кола доближи зад мен датчиците не реагират. Така ли трябва да е, мислех че трябва да писукат не само когато съм на задна. Благодаря :)




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот railfan » Сря 18 окт 2023 10:00


Нормално е да не реагират в това положение. Въпроса е доста неуместен.
Режима на парктроника е така настроен, че само при задна да се активират автоматично всички датчици и ако след това преместиш на директна до 5-10 км/ч ще работят и предните, така че работи точно както трябва да работи.
Във всички останали случаи при движение напред не работи, освен ако не си го пуснеш от копчето ръчно....но ще ти стане егати данданията в колата от околните коли..явно имаш грешна представа за работата му.


anit0o
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 18 окт 2023 8:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот anit0o » Сря 18 окт 2023 10:08


Значи това не е проблем или неизправност, а настройка и всичко си е супер. Благодаря за инфото и бързия отговор


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот Petrolhead » Сря 18 окт 2023 10:08


колегата се изказва много авторитетно, явно моите парктроници са развалени, защото пищят и когато приближавам стена (без да съм карал назад) и когато някой катил ми се залепи прекалено близо до бронята на светофара.


anit0o
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 18 окт 2023 8:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот anit0o » Сря 18 окт 2023 10:13


Petrolhead написа:колегата...


Явно и мен това ме е заблудило(чужда кола, в която пищяха постоянно) , че проблема е моята кола.

Последна промяна от radotom на Сря 18 окт 2023 10:40, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот railfan » Сря 18 окт 2023 10:19


Не знам как парктроника в Б6 и 7 би разграничил дали отред или отзад има стена или кола....датчиците са обемни, но не различават височина.(не са толкова усъвършенствани, както в новите модели)
А и няма смисъл да го прави, когато не се използва за паркиране(т.е. на светофари), затова се казва и парктроник. При паркиране само напред се преценя разстоянието визуално много акуратно от водача, затова и по подразбиране не е настроен да сработи.
Ще сработи ако първо дадеш задна(винаги) и след това напред бавно и леко - тогава колата приема, че се донаместваш и имаш нужда от парктрониците.
Може да има разлика в усещането и начина на интерпретация ако колата може сама да паркира.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот Petrolhead » Сря 18 окт 2023 10:22


а допускаш ли, че не си прав и че парктрониците работят постоянно?


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот railfan » Сря 18 окт 2023 10:23


Никак, защото няма логика да работят постоянно и категорично НЕ работят постоянно.
Включително моят не работи постоянно. Точно, защото в колата ще стане дандания от движението в града особено.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот alpinab » Сря 18 окт 2023 10:26


Ще объркате автора на темата.

При Б7 стандарния парктроник не пищи отпред при доближаване преди да си дал задна или принудително да си го включил от копчето "P".

@Петрол -ти за Б7ца ли цитираш твоето поведение на парктроника?

Питам защото на Б8цата парктроника се държи точно както ти го описа. А ако има и самопаркиране дори и отстрани някой да се лепне на светофара пак пищи.

@Railfan - да става дандания и е неприятно даже. Аз постоянно цъкам Р-то. Но това е на следващия модел.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот railfan » Сря 18 окт 2023 10:31


Ами, да, и аз това казвам, че в Б6 и 7 работят по описаният от мен и теб начин. Това е стандартният начин на работа.

Допускам обаче, че ако колата може да паркира сама(Б6 или Б7), може да работят и в тези модели постоянно, както колегата се опитва да ме оборва.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот Petrolhead » Сря 18 окт 2023 10:47


въпросът е някой, който е 100% наясно с Б7 да каже каква е логиката на неговите парктроници.
това поведение, което търси автора е налично при мен при голф, искрено се съмнявам пасатите да са много по-различни


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот milenski_77 » Сря 18 окт 2023 15:49


Карам Б7 от първата година на производството му (2010).
Освен парктроник (преден и заден) имам и самопаркиране.
Потвърждавам казаното от колегите, че парктроника не работи посроянно, а се включва при вкарване на задна предавка или принудително от бутона до скоростния лост, като скоростта трябва да е ниска (може би около и под 10 км/ч). Същия се изключва при тръгване напред и превишаване на определена скорост (не съм засичал колко км/ч).
При включване на парктроника независимо автоматично при задна предавка или ръчно от бутона се чува звуков сигнал от него и на мултимедията се визуализира количка с датчиците и кой е задействан евентуално. Ако е вкючена задна се визуализира и камерата.
При активиране на режим за самопаркиране (също от бутон до скоростния лост) не се активира парктроника а се ползват датчиците от страни на колата (които липсват при коли без самопаркиране) които измерват рзстоянията и се показва на екрана на таблото картинка ако е намерено подходящо място за паркиране.
Този режим също може да се активира само при ниска скорост като парктроника.
Не съм пробвал да включа еднквременно парктроника и само паркирането, подозирам, че няма да стане, обаче ще пробвам и ще пиша.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 18 окт 2023 16:01


Гледам се коментират само DSG кутии ,интересно е как е при ръчна скоростна кутия .Дали няма и някоя опция през VCDS да се деактивират предните сензори ,хубаво е да се погледне и тази вероятност .


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот alpinab » Сря 18 окт 2023 17:11


Моя коментар е за ръчна кутия на Б7 без самопаркиране и без опция за ръчкане в мултимедията(няма такава).


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Проблем с Парктроника пасат б7

Мнениеот dispatch » Чет 19 окт 2023 16:46


При мен на Б6 2010-та е същото както го описва railfan



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта