Passat b5.5 1.8t проблем след смяна на верига и обтегач

Техническа и сервизна информация за Passat
APP
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 08 сеп 2020 16:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b5.5 1.8t проблем след смяна на верига и обтегач

Мнениеот APP » Вто 29 сеп 2020 19:01


Така ..... ходих при един майстор, обясних му какво става и той рече - най вероятно дебитомер, и също каза да го почистя първо да видя как е и чак след това да купувам нов. Добре - взимам един спрей за дебитомери и в събота ще пробвам. Абе сякаш и на газ усещам леко пристъпване ......
Ама нещо ме гложди за тая пуста верига, та в събота май ще бутам и капака да проверявам там какво се случва, че взех да се вкарвам в някакви филми с ударени клапани ..... какво се случва ако не е зацепена правилно веригата




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat b5.5 1.8t проблем след смяна на верига и обтегач

Мнениеот thanis » Вто 29 сеп 2020 19:18


Ако не е зацепена правилно в общия случай от непалене до неравномерна работа на двг


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat b5.5 1.8t проблем след смяна на верига и обтегач

Мнениеот silent » Сря 30 сеп 2020 7:27


Дебитомера се хваща с Вагком... трябва на празен хода да е с определена стойност върти ми се около 3,8-4 но не съм сигурен не помня цифри и в някакви граници на високи обороти...майстор като ми каже дебитомер така по обяснения ми става ясно колко е майстор...това им е най-любимото и първа проба грешка....провери си налягането на бензиновата помпа....пробвай да запалиш на газ (има такъв авриен режим всяка газова ) и виж дали ще запали лесно и дали ще прекъсва...поне да разбереш дали проблема е в бензиновата част или в ел.часта и или хардуера....


APP
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 08 сеп 2020 16:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b5.5 1.8t проблем след смяна на верига и обтегач

Мнениеот APP » Нед 28 фев 2021 18:48


Здравейте отново.
Цялата щуротия се оказа от дебитомера. Почистен вече си кара втори месец. Пак започна да се обажда тия дни, но поне вече знам откъде е всичко - ще го сменям.
Та дето се вика - проблема е решен.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта