Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Пет 09 окт 2020 9:20


Двоумя се как да си реша проблема с лошите фарове а идва зима.Вариантите са :
1. Рециклиране. Не съм особено навит да дам едни немалко пари за несигурен резултат. Чета противоречиви мнения.
2.Смяна с нови халогенни. Не коментирам марки макар че ако някой сподели нещо ще е от полза. Тук искам да попитам свъместими ли са буксите и работи ли системата за автоматично регулиране на ксеноновите фарове ако новят фар е халогена с моторчета.
3. Има ли някакъв шанс да преработя както казват руснаците поколхознича халогенен фар да заработи с ксеноновата карантия от оригиналния фар.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот stefan4o » Пет 09 окт 2020 9:28


По точка 1. Вероятно е с годините рефлекторите отзад да са олюпени/изгорели.
Според мен най-добрият вариант е именно профилактиката. Разглобяване и пращане на някоя фирма да им нанесе ново хром-покритие.
Мой колега го прави на Е46 с лупа и ксенон и остана много доволен. Мисля, че ги праща до Стрелча. Като пари - не струваше много, но това беше преди бая години.

Последна промяна от stefan4o на Пет 09 окт 2020 9:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 09 окт 2020 9:30


Буксите са еднакви, за реглажа обаче не съм запознат, аз съм слагал ксенонови фарове на моя В5.5 за проба , ксенона светна, мигача, габарите и допълнителната секция на дългите също. Така, че и обратния вариант ще работи. Обикновения фар най-лесно се преправя с ксенон с крушки H7 и свети прекрасно, особено ако е нов. Честно казано, не виждах особен смисъл да минавам на дълги на извънградски пътувания, просто се появяваше едно жълто петънце нкъде почти където свършваше линията на ксенона. За рециклиране не мога да дам отзиви, не съм ползвал такава услуга. Бих те посъветвал да полираш стъклата за начало, самите лупи на ксенона мисля лесно се изкарват от рефлекторите и би могло да се сменят с някакви нови лупи, заедно с полираните стъкла всичко ще стане супер.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 окт 2020 10:05


Имаше тема някъде - реглажа няма да работи.
Според мен опит за рециклиране/оправяне на оригиналния ксенон си заслужава. Моят си светеше съвсем прилично, само с полирани фарове(плюс защитно фолио). Сменях и крушките, но с препоръчаните по каталог, та едва ли е от значение. Не си представям защо би имало проблем с рефлектор и пр, моят Пасат беше 2001г и близо 300 хиляди километра, и нямаше такива проблеми.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 09 окт 2020 10:10


Има държави, в които много отдавна е въведено задължително каране на фарове. Сравнен с фар, които може и да не е пускан почти никога, ако човека не обича да кара нощем и не е задължително в неговата страна, рефлекторите се изхабяват различно. Моя пасат беше с прекрасни рефлектори, но на колега нямаше останал хром по рефлектора , дори стъклата му бяха нагорели пред самите лупи и отвътре и отвън


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Пет 09 окт 2020 10:43


Сложих нови ксенон крушки Осрам но без ефект.... десния фар що годе бива макар че не му работи реглажа на дългата светлина което не ме бърка ... ксенона свети някакси и снопа се регулира.....но левият е много зле...жълтеникава разсеяна светлина неподлежаща на никакъв реглаж, макар че по механиката за реглажа всичко съм проверил въстановил и работи....това беше при външно полирани фарове за тази зима са леко птъмнели и вероятно ще е още по зле...трябва да взема някакво решение....
За смяната на лупите не съм сигурен че е възможно без да се разлепва стъклото ...
Ако е сигурно че системата за регулиране не работи надявам се някой колега да потвърди със сигурност.... няма смисъл да вземам халогенни фарове с моторчета (без това колата не се товари)
А ако мога да сложа ксенона на халогения фар още по добре....остава да попитам за отзиви за нещо що годе читаво на приемлива цена...

Последна промяна от silent на Пет 09 окт 2020 10:56, променено общо 1 път.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 окт 2020 10:50


Потърси читави втора употреба.
Може да попаднеш и на тия от бившия ми Пасат, вероятно са им взели някой лев след като ми го откраднаха миналата година :mrgreen


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот stefan4o » Пет 09 окт 2020 10:51


За смяна на лупите ще трябва да се разлепи. За профилактика - също. Като цяло без разглобяване няма да се мине.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 09 окт 2020 10:57


Сигурни ли сте за конкретния фар, защото капака зад лупата е доста голям и има достъп до всички винтове на лупата, не съм я свалял но при кратък оглед като му сменях крушката така ми изглеждаше .
п.с. имам ляв фар с лека пукнатина на стъклото около 1см в левия ъгъл при при бронята, почти не си личи. Залпен е и не влиза влага, мога да го дам за 100лв оборудван с баласт, крушка и капачки. Светеше прекрасно на стена, не съм карал с него, че така и не намерих хубав десен за да направя комплект докато колата беше при мен . Намира се в София, мога да го дам да го пробваш и ако не ти харесва да ми го върнеш.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Пет 09 окт 2020 10:58


Не ми се занимава с втора ръка...не зная какво ще взема има шанс да са като моите ..а и като цяло избягвам да купувам неща които е възможно и да са крадени...

Ами аз почти съм сигурен че не може да се смени лупата...зашото ги отварях и през капачките оправях механичната регулировка... За предложението за проба за фара с който раполагаш ще помисля....ако искаш прати ми на лични в коя част на София си и тел.....

Последна промяна от silent на Пет 09 окт 2020 11:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот popeye » Пет 09 окт 2020 12:00


лупата излиза отзад без проблем, въпроса е, че най-добре става с пълно рециклиране на цената на един нов фар Н7 Депо


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот stefan4o » Пет 09 окт 2020 12:04


В такъв случай аз бих извадил само лупата и бих я огледал дали не е паднало покритието в рефлектора зад нея.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот JuStan » Пет 09 окт 2020 14:30


рециклиране на оригиналните фарове е НАЙ-ДОБРОТО решение!
има човек в раздела сервизи, която се занимава с това с гарантирано страхотен резултат!


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Пет 09 окт 2020 15:48


Говорих с въпросния човек , но да си оставя колата 2 дена не ме устройва както и пък срок от 8 дена ..така че ще търся някаво друго решение....
Вярно че е някаква старта кочина но пък за едни фарове не съм навит да стои на чужди места...някакси старомоден съм....
Благодаря за мненията ...от тук насетне ще го мисля...


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 окт 2020 17:33


Естествено е рециклирането да изисква определено технологично време, дори и при най-доброто желание да се свърши бързо работата.
Дано вариантът с пукнатия фар за 100 кинта да ти свърши работа, защото според мен нЕкви фарове DEPO за халогенни крушки, плюс преправянето им за някакъв китайски ксенон(оригиналния съм 99% сигурен, че не става за обикновенни фарове), и с някакъв съмнителен резултат, според мен е кофти опция.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 159 госта