Passat B6 2.0 BMP DSG проблем с фабричен парктроник

Техническа и сервизна информация за Passat
GeorgiMarinov
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 16:52
Автомобил: Passat B6 2000 tdi
Двигател: BMP 2007

Passat B6 2.0 BMP DSG проблем с фабричен парктроник

Мнениеот GeorgiMarinov » Пон 16 ное 2020 14:13


Здравейте колеги, изчетох бая теми свързани с проблеми с парктроника, но не намерих решение на моя.
Казуса е следния, от едно известно време предния парктроник започна да индикира препятствие без такова да съществува. Понякога да "пищи" за секунди, понякога все едно съм се блъснал в нещо вече :mhihi . И това при всяко превключване на задна. Четох из форума и отидох на диагностика. Нямаше записани грешки, но един от датчиците, преден десен (на хромираната решетка) даваше ту нормални стойности, ту не. Реших аз, купих нови (вървяха два броя в кутия), от ebay естествено, че оригиналните я са оригинални я не, а са цифра, сложих ги и тъкмо се зарадвах че пищенето е изчезнало, но уви. Отидох пак на диагностика, всичко перфектно, всички стойности еднакви, при преминаване покрай тях мерят еднакво, НО от време на време пак пищи и засича вече и аз не знам какво, призраци може би. Хубавото е че изчезна поне "постоянното пищене" все едно съм се блъснал вече.
Да уточня атмосферните условия НЕ влияят на проблема, в пек и мраз, дъжд и сняг, едно и също!
Ако някой има решение моля да сподели.




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 2.0 BMP DSG проблем с фабричен парктроник

Мнениеот Piqndurnik » Вто 17 ное 2020 12:34


Ако новите са никелирани, виж да не е отлепен слоят.


GeorgiMarinov
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 12 юли 2018 16:52
Автомобил: Passat B6 2000 tdi
Двигател: BMP 2007

Re: Passat B6 2.0 BMP DSG проблем с фабричен парктроник

Мнениеот GeorgiMarinov » Вто 17 ное 2020 16:57


Всичко е здраво по тях, няма отлепвания, драскотини , огъвания, нищо.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas, petiop, Shakazulu, Shamata и 226 госта