Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот geshat » Вто 02 мар 2021 0:21


radotom написа:А Трабант нямат серво дори на спирачките. :mrgreen

Комшията имаше Трабант: бях изумен, че няма горивна помпа, нивомер за горивото, помпа за течност за чистачките, охладителна течност, парното от нагорещения ауспух.... и работеше на 6 волта та и касетофон не можеше да му намери... :11




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Asko VW » Пет 05 мар 2021 13:19


Проблема е именно в електронния блок за заключване на волана, лекува се чрез смяна, смия блок е около 200 лв. Отделно работата, подмяната не е много лесна и освен самата физическа замяна се изисква и адаптация с подходящ софтуер.


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот geshat » Пет 05 мар 2021 23:52


Мога да се включа с прясна информация от първа ръка за тази грешка: Скоро си смених радиото и в резултат на неправилно свързване то не се гасеше, при вадене на ключа. Естествено след два дни стоене на паркинга с включено радио ми падна акумулатора. Сложих го на зарядно, но не изчаках да се зареди и на 11.5 волта при опит за палене двигателя само леко завъртя и тогава ми светна същия надпис, като на колегата за проблем със заключването на волана + черветоно воланче. Изключих и взех кабели от комшията и подадох ток с друга кола. След като запали останаха да светят жълт волан, пързалящата се количка жълта (ESP). От предишен опит знам, че при грешка в сензорите на волана отказва и ESP и ABS, затова спокойно тръгнах да взема детето от училище и преди да мина две преки из квартала всичко жълто изгасна. Споделям, без да твърдя, че проблема е същия. Може и наистина този модул да е дал дефект, но ако има проблем с акумулатора или окабеляването ще е жалко да се дават пари за модула и после за акумулатора. А ако акумулатора е на месец и преди него не е имало подобни проблеми, то той става много съмнителен.


Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Чет 15 апр 2021 15:48


Здравейте, колеги от последния път преди близо два месеца не ми е правил никакъв проблем и нищо не се е появявало за това и не съм предприел никакви мерки за сега. Искам да благодаря на отзовалите се за мненията и помоща.
Хубав ден!


Потребителски аватар
kikata
Мнения: 534
Регистриран на: Съб 29 сеп 2007 20:57
Автомобил: vw passat b6
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот kikata » Чет 14 окт 2021 19:42


Asko VW написа:Проблема е именно в електронния блок за заключване на волана, лекува се чрез смяна, смия блок е около 200 лв. Отделно работата, подмяната не е много лесна и освен самата физическа замяна се изисква и адаптация с подходящ софтуер.


Здравейте
Да не отварям нова тема, че съм в същият филм със същата кола.
При пъхане на ключа, лампичката на волана мига няколко пъти в червено и пищи :mhihi при повторното поставяне на ключа, проблема го няма. Не го прави постоянно, а от време на време, шубе ме е, да не ме остави някъде :death
При сканитане показва тази грешка: Изображение
get filelinked
Ако знаете сервиз в Пловдив, който може да се заеме със замяната на този модул ще е чудесно :beer :beer


Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Larii » Чет 14 окт 2021 21:27


Ако може и за София да препоръча някой, в момента съм го изклчил модола с vcds но дава грешка при изваждане на ключа след като е загасена. Но няма драми с палене то вече.


Потребителски аватар
kikata
Мнения: 534
Регистриран на: Съб 29 сеп 2007 20:57
Автомобил: vw passat b6
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот kikata » Пет 15 окт 2021 12:26


Larii написа:Ако може и за София да препоръча някой, в момента съм го изклчил модола с vcds но дава грешка при изваждане на ключа след като е загасена. Но няма драми с палене то вече.


Здрасти
Може ли да обясниш как се деактивира модула.


Потребителски аватар
Larii
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: София

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Larii » Пет 15 окт 2021 16:00


Махаш отметката на Бит 0, при мен Бит 1 и Бит 2 са празни. Но е същото. След като му дадеш да няма отметка повече не заключва волана.
Прикачени файлове
O8jud0l.png
O8jud0l.png (68.64 KиБ) Видяна 764 пъти



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта