Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Техническа и сервизна информация за Passat
s_gaitandjiev
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 03 юни 2021 20:40
Автомобил:
Двигател:

Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот s_gaitandjiev » Пон 07 юни 2021 11:53


Здравейте колеги.
Миналата седмица си взех Passat B5.5 Higline нов внос от Италия в доста добро състояние и малки реални километри. Визуално колата е почти като нова нова и след известно каране съм доволен и не виждам и чувам нищо притеснително. Забелязах само следния досаден проблем и не съм сигурен на какво се дължи. Обхвата на дистанционното е крайно ограничен. Ако съм около задните врати колата не иска да се заключи. Трябва да съм много близко до предницата за да сработи. Понякога се налага и да натисна копчето няколко пъти за да заключи. Също така ако заключа вратата докато колата е с отворени прозорци, те не се вдигат. Не съм сигурен дали това зависи от нивото на оборудване или не. Смених батерията с нова и проблема остава. Не знам има ли значение но когато взех колата се оказа че е със сменен патрон на вратата и ключа не влизаше. Занесох го на ключар и проблема се реши като мога да затварям прозорците като завъртя ключа. Това ми е първа кола и не съм напълно наясно с нещата но до колкото разбирам това може да се дължи на наводнен комфорт модул или нещо такова. Някой може ли да ми каже на какво се дължи проблема и евентуално колко би струвало решаването му.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот cecoa1 » Пон 07 юни 2021 18:57


Пробвай с другия ключ. Ако нямаш, и без друго е добре да си извадиш.


s_gaitandjiev
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 03 юни 2021 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот s_gaitandjiev » Вто 08 юни 2021 9:55


За жалост колата дойде само с един ключ а за момента не искам да изкарвам нов ключ защото ме чака нормалния ремонт присъщ за кола втора употреба. Дали има някъде в София където не искат по 160лв за копиране на ключ?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот cecoa1 » Вто 08 юни 2021 10:57


При Владко цената е по-ниска, питай си го - viewtopic.php?f=13&t=254356

Мой приятел със същата кола, имаше същия проблем - дистанционното на ключа хващаше само от съвсем близо до стъклото на шофьорската врата. Той също направи ключ, даже за повече от 160лв, ама късно ми каза, иначе да го бях насочил към правилното място.
С новия ключ си отключва от далече без проблем.


kopele-mopele
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 11 юни 2016 12:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот kopele-mopele » Пет 15 окт 2021 17:12


Здравейте,

И аз имах аналогичен проблем с абсолютно същия автомобил - Passat B5.5 комби Highline. И двата (оригинални) ключа отключваха само от доста близо и основно тогава, когато съм близо до предната част на колата. Понякога шофьорската врата или оставаше заключена при отключване, или не се заключваше при натискане на бутона за заключване на дистанционното.

В следствие на проливните дъждове през тази седмица май се сдобих с изгорял комфорт модул. Една вечер намерих автомобила със светещи (постоянно светнали, не мигащи) мигачи и работещ плафон. На таблото имаше индкация за отворени 2 врати и багажник (вратите и капака на багажника си бяха затворени). Помислих, че акумулаторът пада и пробвах да запаля колата. Оказа се, че нямам проблем с тока. Покарах малко колата. Известно време на таблото стоеше индикацията за отворените врати (и по време на движение). След около 10 минути индикацията изгасна. В момента централното заключване на колата работи нормално, но само ако ползвам ключа в ключалката. Дистанционното не функционира. Не мига и диодчето, което се намира на чопчето за заключване от вътрешната страна на шофьорската врата. Предполагам, че не работи и фабричната алармена система на автомобила. Не работи отварянето/затварянето на стъклата, отварянето задния багажник, отварянето/затварянето на шибедаха, отварянето на капачката на резервоара, прибирането/отварянето на страничните огледала, плафоните вътре. Предполагам, че става дума за стандартното за модела наводнаване на комфорт модула, намиращ се в пода на автомобила, въпреки че през миналата година "побългарихме" гумения сифон за отводняване на отсека под акумулатора като разширихме отворите, за да не се задръства.

Моля за съвети как да процедирам, както и за препоръки за хора, за които знаете могат да отремонтират проблема качествено и на разумна цена. И след които колата отвътре няма да е погром :mhihi

Предварително благодаря!
Поздрави


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 15 окт 2021 20:03


Я първо смени батерията,щом не мига диода, явно ток няма. СR 2023 трябва да е модела на батерията.


Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 362
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: Проблем с дистанционното на Passat B5.5 комби

Мнениеот volodya iliev » Пет 15 окт 2021 21:24


За затварянето на стъклата с бутоните от ключа има тема във форума как става просто трябва да се отключи функцията.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko_stanev и 196 госта