Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
rahwin
Мнения: 266
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 17:48
Автомобил: VW Passat B5 1999г
Двигател: AJM
Местоположение: Пловдив/Раковски

Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот rahwin » Нед 09 май 2021 22:04


Колеги, имам проблем с Пасата. Днес излизах, палеше си нормално, от раз. Преди малко се качвам, въртя ключа, пали и гасне веднага. Загледах се в таблото, при подаване на контакт лампата на имобилайзера не светва изобщо. Всички останали лампи си светят и гаснат както винаги.Насоки мога ли да пробвам нещо сам, защото най-близкия ключар или сервиз с ВАГ КОМ са на 30км оттук, и не мога да замъкна колата до там,а не ми се плаща на ключар да идва до тук, ако не съм сигурен че ще помогне.
Втори ключ за съжаление нямам, затова вариант с пробване с него отпада.




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот nikolay_ss » Пон 10 май 2021 8:47


Най-вероятно ти е изгорял имобилайзера в таблото. Едно време ми се беше случило на голфа да изгори по тоя начин и му бях вързал един емулатор да лъже че имобилайзера е ОК и така карах, след това смених таблото обучих си ключовете наново и всичко беше ок.
Поръчваш тоя емулатор и го връзваш зад таблото, и може да пробваш директно да запалиш без да слагаш таблото, ако стане, значи е успяло да го излъже.
https://www.olx.bg/d/ad/immo-emulator-v ... 5CDce.html
Провери си само километража дали е иммо1 или 2, да си сигурен преди да поръчаш, но на 99% си иммо2.


Потребителски аватар
rahwin
Мнения: 266
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 17:48
Автомобил: VW Passat B5 1999г
Двигател: AJM
Местоположение: Пловдив/Раковски

Re: Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот rahwin » Чет 13 май 2021 17:30


ОК, купих я тая джаджа, ама в описанието пише 2 различни инструкции, една за Immo box, и една за имобилайзер в километража. Как да разбера моя кой вариант е?
Ако задавам тъп въпрос, не ми се смейте


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот nikolay_ss » Пет 14 май 2021 9:19


Тъпи въпроси няма. Намери клип в интернет как ти се сваля километража и следвай инструкциите.
Погледни тоя документ http://www.colormfa.ru/download/MK4_B5_ ... _Guide.pdf на последната страница имаш схема на буксите. + ти е 1вия пин от синята букса, - ти е 24 пин от синята букса, W линия се отрязва (5-ти пин на зелената букса) и се свързва към К линията на емулатора!
Същото го има описано и в описанието към емулатора.
Хубаво е да си сложиш едно ключе за пускане и спиране на емулатора, хем с идея против кражба и другото е че няма да имаш диагностика най-вероятно с тоя емулатор.
Ако все още не ти е ясно ти предлагам да се обадиш на тоя човек от когото си го купил от олх, би трябвало да ти обясни по-подробно.


Потребителски аватар
rahwin
Мнения: 266
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 17:48
Автомобил: VW Passat B5 1999г
Двигател: AJM
Местоположение: Пловдив/Раковски

Re: Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот rahwin » Пет 14 май 2021 21:34


Значи нямам иммо бокс. Това за диагностиката го разбрах в последствие и аз, и точно това ме възпря за момента да го сложа. В понеделник ще ми потърсят табло в една морга, ще пробвам да го сменя и да потърся някой да обучи ключа,ако не стане, тогава ще слагам емулатора.
И още един въпрос, на който не намерих отговор във форума- ако взема табло и ключ от един и същи донор, и сменя само самия ключ с моя(за да пасне в патронника), колата ще запали ли без обучение?


Потребителски аватар
rahwin
Мнения: 266
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 17:48
Автомобил: VW Passat B5 1999г
Двигател: AJM
Местоположение: Пловдив/Раковски

Re: Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот rahwin » Нед 16 май 2021 12:45


Вързах емулатора, колата пали и върви. Страничен ефект обаче е светеща лампа на еърбега, и неработещ дисплей. Не знам обаче дали е от емулатора, или аз съм направил нещо грешно при разглобяване/сглобяване


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Пасат Б5 1.9ТДИ пали и гасне, имобилайзера не светва изобщо

Мнениеот nikolay_ss » Пет 21 май 2021 15:06


Еърбега трябва да го изтриеш с диагностиката и най-вероятно няма да се покаже пак. Според мен се е показал, защото си давал на контакт без вързано табло. За дисплея не знам.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ОЧЗ и 192 госта