Passat B6 2.0TDI 2007 EPB проблем

Техническа и сервизна информация за Passat
mr.ivanov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 02 юни 2021 9:26
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 2.0TDI 2007 EPB проблем

Мнениеот mr.ivanov » Сря 02 юни 2021 10:32


Здравейте електронната ръчна ми се развали за втори път, хем не я използвам. Първият път беше преди 2-3 г., смених моторчето и се оправи. Сега отново, обаче е истинско мъчение да караш с развалена ръчна, освен че светят 3 лампи (най-малкият проблем), не спира да пищи което ме подлудява :banghead
Имам VCDS 12.12 (китайски) с който си правя диагностика, показа ми че моторчето на лявата задна гума е прекъснато. Не мога да изчистя грешките от известно време, това е защото някакъв canbus отказа, а и четох че тази грешка не може да се изтрие. Спирачката работи наполовина. Усеща се че само задната дясна гума задържа когато натисна копчето. Иначе като карам няма задържане, няма проблеми с движението.
Абсурдното е че ръчната никога не ми се е налагало да я ползвам. Колата е автомат и държи доста стабилно когато е паркирана.
Толкова е досадно, че ми се иска да счупя говорителчето което не спира да пищи.
Предполагам че се налага да я ремонтирам, но в момента има нещо много по-важно, трябва да сменя подгревните свещи, защото ми казаха, че това може да развали дюзите.

Прикачвам целият лог с грешки
Log-CC7543AT-WVWZZZ3CZ7E233687-325660km-202355mi.zip
Лог на колата
(3.17 KиБ) Свален 36 пъти


Въпросът ми е има ли начин с помоща на VCDS да спра този досаден звук. Докато търсих из интернет, намерих как да спрем предупреждението, че не сме сложили колан. Пробвах го и наистина работи, затова си мисля че има начин да спра и този червен удивителен знак който кара колата да пищи толкова неприятно. Предполагам че повечето знаят за какво говоря защото е често срещан проблем при тези коли, но ето и видео.


https://www.youtube.com/watch?v=nEbuhBjaY6s
:scare3

Има ли някакво временно решение да спра този ужасен Warning sound или единственият начин е ремонт на ръчната?




milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B6 2.0TDI 2007 EPB проблем

Мнениеот milenski_77 » Сря 02 юни 2021 12:30


Колега не знам как да спреш гадния звук, но те уверявам че именно на автомата е силно препоръчително да използваш ръчната, тъй като при него блокировката на P е механична (един палец влиза в един гребен)а не държи двигателя.


mr.ivanov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 02 юни 2021 9:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0TDI 2007 EPB проблем

Мнениеот mr.ivanov » Чет 03 юни 2021 11:51


Явно нямам избор, ще трябва да я оправя.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта