Пасат combi 2005 2 tdi, Вой при висока скорост, който от време на време става много силен

Техническа и сервизна информация за Passat
batenceto10
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 01 авг 2021 11:54
Автомобил:
Двигател:

Пасат combi 2005 2 tdi, Вой при висока скорост, който от време на време става много силен

Мнениеот batenceto10 » Нед 01 авг 2021 12:21


Здпавейте,
Нов съм в занаята и много бих бил благодарен, ако ме насочите в правилната посока спрямо следния проблем: купих пасат 2 tdi 2005 combi наскоро (втора употреба) на около 180000 км (едва ли е реално). По пътя за Бургас, около Стара Загора, започна да се чува странен звук като кратък стон след изпреварване, като се прибирам в дясната лента (скорост около 100). После (след около половин час) изведнъж стонът се появи, докато карам направо, и беше доста притеснителен - изви рязко като сирена или самолет, който рулира на писта - звукът се усили бързо и аз веднага намалих и той също утихна, но после пак започна няколко пъти. Спирахме през 50 км да изстине колата и после карах със 70 до края и звукът беше само постоянен но доста по-тих ву-ву-ву-ву (нямаше вече силното извиване). Колата чеше доста натоварена (около550 кг). Казаха ми, че най-вероятно е лагер - ходих до сервиз, дигнаха я на стенд и ме караха да давам газ и сменям предавките. Нищо не откриха, въртяха гумите и на ръка, пак нищо. После направихме едно пъгуване от около 70 км и звукът пак се чуваше, но като фонов шум, а аз карах с 70-80 най-много. Четох много работи - лагери, диференциал, турбо, гуми, но не знам какво е. Пак ще ходя на друг сервиз скоро, но бих искал да чуя вашето мнение. При скорост под 50 не се чува.

Последна промяна от batenceto10 на Пон 02 авг 2021 18:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот tdi fen » Нед 01 авг 2021 12:56


лагер е доста възможно,но да не го чуят щом бучи много


batenceto10
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 01 авг 2021 11:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот batenceto10 » Нед 01 авг 2021 14:42


tdi fen написа:лагер е доста възможно,но да не го чуят щом бучи много


На сервиза нищо не установиха, но все пак сервизът беше в един от морските курорти и едва ли е от най-добрите. Бучеше силно само при по-висока скорост (над 80), като се извиваше изведнъж като сирена, и след дълго каране. Иначе си бучи като фонов шум по-тихо при 60-70 непрекъснато. Когато спирахме е и стояхме 10 мин, после се оправяше за малко при скорост 70-80.


Rmen72
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 яну 2021 22:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот Rmen72 » Нед 01 авг 2021 18:09


Ще те затрудни ли да качиш снимка на колата, снимана отпред, така , че да се вижда цялата.


batenceto10
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 01 авг 2021 11:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот batenceto10 » Нед 01 авг 2021 20:51


Rmen72 написа:Ще те затрудни ли...


Ами по принцип няма проблем, ама каква е идеята? Искаш да видиш нещо специално или просто модела (който вече го казах)?

Последна промяна от radotom на Пон 02 авг 2021 6:59, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати


Rmen72
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 яну 2021 22:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот Rmen72 » Пон 02 авг 2021 15:35


Искам да видя, имаш ли напречни на рейлите отгоре и с тапи ли са или без.Щото то и моя виука, ама е от вятъра и виука повече или по малко според посоката на ветера.Инак имаш ли напречни за багажник, сички виукат, повече оли по малко


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот Asko VW » Пон 02 авг 2021 16:14


И на мен ми звучи като лагер, при мен се оказа заден десен. Тестовете, които описа, че са правили в сервиза не съм убеден, че могат да го хванат ако е заден. Даването на газ и на скорост във вдигнато положение хваща само преден лагер, защото задните колела не се се въртят (освен евентуално ако е 4х4, не знам там как е системата), с въртене на колелото на ръка не знам дали може да се хване, вероятно зависи от майстора.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вой при висока скорост, който от време на време става много силен, пасат 2 tdi

Мнениеот Vlad777 » Пон 02 авг 2021 17:28


batenceto10 написа:...

В първото мнение ползвай бутона "Промени" и си оправи заглавието според правилата на форума. Има шаблон!
viewtopic.php?f=5&t=352512


batenceto10
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 01 авг 2021 11:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат combi 2005 2 tdi, Вой при висока скорост, който от време на време става много силен

Мнениеот batenceto10 » Пон 02 авг 2021 19:38


Извинявай, промених го.

Иначе, интересна идея, но нямам напречни рейлинги. И воят определено ми се струва различен от вятър, понеже няколко пъти изведнъж се усили като стон/сирена, а после остана по-тих непрекъснат.


dzhibarov
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 17 дек 2021 15:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат combi 2005 2 tdi, Вой при висока скорост, който от време на време става много силен

Мнениеот dzhibarov » Нед 19 дек 2021 17:36


Това е типичен звук от лагер по симтомите, които описа. Просто трябва добър сервиз и майстор да го "хване" от къде е. Имал съм подобен проблем с друга марка кола преди години. Препоръка: смени и двата на един мост, защото другия няма да е много по-добре и ще минеш с едно влизане в бокса.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: villystyle и 166 госта