Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот beboyan » Пон 16 авг 2021 18:18


Здравейте колеги, все повече се замислям за един теглич да си сложа.

Попаднах на кит на Вестфалия, чакам да го намалят на 250 евро, че като имаше промоция се ослушах. Сега само расте като цена и при положение, че го видях за 250 евро, нещо не ми се дават 400 :mhihi : https://www.amazon.de/dp/B072M79NHG/ref ... UTF8&psc=1

Пише, че има два вида с и без кодиране. Хубаво е да се кодира до пълните функции на колата и trailer assist да проработи. За пълна активация, чета трябва да има Park Assist 3.0 (самопаркиране) и area view. Чудя се дали ще стане без камерата, защото не ми се занимава с инсталацията й. Лично мнение, че задната камера само ме обърква и не ми е нужна.

Пускам тази тема за всички, които искаме да си добавим теглич и да предвидим всички възможни проблеми преди да започнем инсталирането.

за кодирането намерих следната връзка:
https://www.westfalia-automotive.com/uk ... operation/

Който има идеи и упътване как да стане пълната инсталация, моля да пише.

Поздрави,




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот VWGT » Пон 16 авг 2021 18:48


Ще споделя какво отговориха от официален дилър, когато им зададох този въпрос. При тях инсталацията е 3000 лева, и включва теглич, кодиране и втора перка на радиатора. Защото, когато активираш теглича колата си търси по-добро охлаждане и ако не го намери почва да се оплаква.

Аз нямам ареа вю, но имам трейлър асистент.
Без задна камера как работи трейлър асистент?


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот phantom_ » Нед 13 фев 2022 18:11


Някой сложи ли си теглич а Б8-цата че и аз се зАмислям.Дали ще стане с друг модул а не оригинален?Или пък със икономични крушки (лед )примерно?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот Vlad777 » Нед 13 фев 2022 18:26


Аз имам Area View и теглич, но нямам самопаркиране и съответно нямам Trailer Assist. Аз лично не забелязвам осезаема разлика във вървежа когато се закачи ремарке, а съм теглил най-различни ремаркета - от съвем малко туристическо, което колата не усеща до платформа с кола на нея.

Dobrin си монтира теглич на Туарега с помощта на vaskoto1 - имаше някакви спънки там, които се разрешиха де, но се проточи повече от предвиденото самата инсталация.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот phantom_ » Нед 13 фев 2022 21:32


Моята има и самопаркиране,но чак да ги активирам не мисля,защото просто тук трябва аз да го направя.Ако е възможно само с модул да излъжа да светят стоповете и мигачите ми стига,друго не ми трябва.


genhack
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 22 авг 2006 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот genhack » Пон 14 фев 2022 11:30


Преди време бях писал на teglich.bg за оферта за В8. Офертата им не беше никак лоша, но аз се отказах от слагането на теглич въобще.
Отговориха ми следното:
"Имаме наличен автоматичен хоризонтален теглич (куката се сваля с натискането на 1 лостче без инструменти) , струва 420 лв, отделно е модула с кабелите и 7 пинова букса на цена 89 лв. Тегличите са нови и сертифицирани, специално за модела са и имат пълния комплект който Ви е необходим за монтажа. Теглича може да се монтира заедно със свързването на светлините в Пловдив ще струва 60 лв., може и София, там монтажа заедно с електрониката е 125 лв."


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 14 фев 2022 11:47


На В7 слагах сам теглича, направих си разклонения с оригинални букси , за да не режа оригиналната инсталация, аз сложих теглич, за да си возя колелата на багажника за колела, има си светлинен бар, на който подмених всички крушки с лед, ако са нормални с нажежаема жичка BSM-a ги хваща и спира всички светлини отзад с изключение на мигачите. Та драми няма , стига светлините които ползвате да са лед с ниска консумация.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот phantom_ » Пон 14 фев 2022 17:52


И аз точно това си мислих ,че няма да хване ако светлините на ремаркето са лед.Трябва да се пробва.Друг е въпросът със парктроника дали няма да се обажда,че като гледам когато някой ме доближи по време на движение и започва да писука и да показва от къде ме доближава.Благодаря колеги,за информацията .Трябва да ги запитам тея дали не продават само модула,че цената му е добра. :mhihi


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 14 фев 2022 19:01


Аз направих така, че при включване в буксата да спира партктроника, но и той е допълнително монтиран и имаше тази опция. Последното което съм замислил е начин да включвам постоянно задната камера да наблюдавам ремаркето с мотора или байковете на багажника докато пътувам, че веднъж ремъците на мотора ми се поразхлабиха и добре че го усетих преди да е полегнал в ремаркето.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот phantom_ » Вто 15 фев 2022 10:04


Колеги някой имал ли е достъп до така наречения ел.теглич и дали работи на принципа на електро магнит.В смисъл дали ще ми трябва точно неговия модул или ще може да се подкара директно с едно копче като му се подаде ток? Става въпрос за такъв https://www.olx.bg/d/ad/originalen-elek ... 8JYTV.html Според мен не е нещо с кой знае какво управление,и си мисля ,че ще стане,но не ми е близо да отида да го погледна.Инъче ми предлагат мисля ,че е като твоя колега,на болтове за 220лв. поне е в твоята тема.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот VWGT » Вто 15 фев 2022 10:17


Според мен е с електромагнитно заключване, копчето само го отключва (освобождава) и той пада от под бронята. След което на ръка го поставяш в крайна отворена позиция докато щракне. Прибирането пак е така, с копчето го отключваш (освобождаваш) от крайна отворена позиция и после на ръка го прибираш докато заключи. Според мен може и без модул да го подкараш, просто няма да имаш съпъстващите екстри.

Докато при БМВ (щото гледам, че и такова имаш) теглича е изцяло електрически, т.е. като натиснеш копчето електромотор го изважда/прибира.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот phantom_ » Вто 15 фев 2022 10:31


Да при БМВ е така.Но мен за Паско ме интересува.И според мен е точно така както го описа,но ми е далеч да го погледна за да съм сигурен и да го поръчам.А за съпътстващите екстри няма едва ли има нещо кой знае какво,освен копчето..


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот VWGT » Вто 15 фев 2022 10:50


Аз не съм го разкоствал, но за принципа на работа съм сигурен, защото си го ползвам редовно :)
Под екстри разбирам да ти изключва задните паркинг сензори, на медията се активира едно меню с посоката на движение на ремаркето, трейлър асистент (което е толкова безумно, колкото и паркинг аистента) ... такива глезотии.


Ivan genchev
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 24 мар 2022 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот Ivan genchev » Чет 24 мар 2022 15:28


Здравейте знаете ли кой може да ми програмира компютъра след поставянето на теглич колата е vw passat b8 2016година!!
Благодаря предварително!!


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат Б8 инсталиране на теглич и кодировка

Мнениеот beboyan » Чет 24 мар 2022 21:08


Напиши във фейсбук VAG coding и провери кой те устройва като цена. Поляците са много напред с материята. С отдалечен достъп правят чудеса.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 212 госта