Passat B5 1998 г. Навлизане на студен въздух от страната на пасажера

Техническа и сервизна информация за Passat
bonzito3
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 29 апр 2014 18:07
Автомобил:
Двигател:

Passat B5 1998 г. Навлизане на студен въздух от страната на пасажера

Мнениеот bonzito3 » Сря 15 дек 2021 17:04


Здравейте колеги! Имам малко странен проблем свързан с това , че когато парното е пуснато и не е настроено да върти въздуха в купето , освен топлият въздух който влиза през въздуховодите , в краката на пасажера при движение навлиза студена (през зимата) въздушна струя отвън. Ако настроя климатроника да завърта въздуха в купето и да не вкарва отвън, проблем няма , но тогава при мокро време стъклата се запотяват. Някой имал ли е подобен проблем , предполагам че студеният въздух навлиза също през въздуховодите но не съм убеден. Колата е passat b5 1998г.




dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5 1998 г. Навлизане на студен въздух от страната на пасажера

Мнениеот dedicha » Сря 15 дек 2021 17:39


И аз имам подобен проблем, духа някъде през таблото студен въздух, което се усеща особено сега като стана студено. Сеат толедо 2000г.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Passat B5 1998 г. Навлизане на студен въздух от страната на пасажера

Мнениеот tdi fen » Сря 15 дек 2021 17:56


вероятно моторчето на клапата не работи


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 1998 г. Навлизане на студен въздух от страната на пасажера

Мнениеот radotom » Сря 15 дек 2021 21:49


Цъ, явно моторчето работи и клапата си щрака, защото си разпределя външна/вътрешна циркулация. Човека си го е написал.
По-скоро си мисля за неплътност на въздухоовода (възможно - липсващи щипки) и част от въздуха излиза от там, преди да се е стоплил от радиаторчето.
Трябва а се свали жабката и кората при краката на пасажера и да се види от къде точно духа.


bonzito3
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 29 апр 2014 18:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1998 г. Навлизане на студен въздух от страната на пасажера

Мнениеот bonzito3 » Чет 16 дек 2021 2:59


Така колеги, благодаря ви за помощта към момента. Днес огледах малко по-обстойно какво се случва и установих че всъщност студен въздух навлиза дори когато колата не е в движение, явно той идва от вентилатора. Минава точно над въздуховода който духа в краката на пасажера, явно идва някъде зад жабката на колата. Понеже имам проблем с моторчетата които отварят клапите , държа да спомена, че едното съм го застопорил на положение в което да духа само в краката и стъклото (през централните въздуховода не минава въздух). Обмислям през почивните дни да сваля жабката и да опитам да открия точното място от което излиза студения въздух - ще се радвам да чуя вашите съвети.

Благодаря отново!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта