система за измиване на фаровете пасат б5

Техническа и сервизна информация за Passat
FEN_NA_TDI
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот FEN_NA_TDI » Пет 07 яну 2022 19:15


Какво не приятел? Написал съм номера на релетата които се слагат от завода, явно има и още номера като въпросното реле 192 :th_up :beer




Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот MiroKirev » Чет 10 мар 2022 11:03


powerade написа:Ако е с втора помпичка просто и изключи буксата, не вярвам да набие грешка за това, или поне не такава че да дразни на борд компютъра. Иначе си обработете фаровете с керамика или антидъжд или с вакса, да бяга водата и мръсотията по лесно.

- подкрепям - при махане на буксата не набива никакви грешки!
- но от друга страна, аз си мажа фаровете с "анти-дъжд" и други такива вакси, но като те изкъпе камиона пред тебе, или те люсне локвата, през която си минал без да искаш, кишата си остава на фара...
Сега да споделя още нещо, понеже си поправих счупената част и отново "сложих" буксата, се оказа че сега пък не достига вода до дясната ми пръскалка, но това ще го мъдря като се постопли времето...
Та относно идеята ми за поставяне на друго копче за пръскалките - отказах се от идеята ... защо се отказах - ми оказа се, че системата е замислена доста добре...
Какво имам предвид - при мене, за да почне да пръска на фаровете, освен, че трябва да са включени късите разбира се, трябва и да задържиш лоста за пръскане малко по-дълго И ЧАК ТОГАВА пръска и на фаровете, т.е. АКО правиш кратки пръскания, пръскалките на фаровете не се активират... това естествено не го знаех, а го разбрах 'в движение' дето се вика и изхабени 2 литра течност за чистаки :icon_lol :mhihi ... ми нямаше кой да ми каже и те така ... :D :P
Та към днешна дата мисля, че ако на всички така работи тази система, си е супер :c020


Потребителски аватар
nick1914
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 21 ное 2008 18:51
Автомобил: Passat Variant
Двигател: AWT 2003
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот nick1914 » Пет 18 мар 2022 14:05


Когато си на габарити и пръскалките не работят.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта