система за измиване на фаровете пасат б5

Техническа и сервизна информация за Passat
jek0v
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот jek0v » Пон 03 яну 2022 14:38


Здравейте колеги.
Предстой ми слагане на оригинална хела на пасата и смяна на броня и съм се бъзнал да сложа и система за измиване на фаровете, но освен това че трябват дюзи в бронята и друго казанче не знам какво още се подменя и какво се променя по инсталацията. Не можах да намеря информация за това пускам нова тема.
Моля за съдействие.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот brum » Пон 03 яну 2022 15:24


Казанче с 3та помпа за фаровете, маркучи от помпата до дюзите и инсталация. Не съм сигурен какво включва инсталацията, но измиването на фаровете се случва когато са включени фаровете и задържиш лоста за измиване на предният прозорец определено време. Та може да е просто реле, а може и да е не-тривиална задача.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот apolon » Пон 03 яну 2022 17:24


Този дето ще ти ги слага ще ти даде и оферта ,дето няма да ти хареса.А ако си платиш-ще си имаш пръскали-неумивалки и много разход на течност.Ще се вкараш в голема набутвация и :banghead


jek0v
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот jek0v » Пон 03 яну 2022 19:05


Ако щеше да си ходи при някой да ги слага и да ми дава оферта, нямаше излишно да питам. Да губя и вашето и мое време какво, как и защо.
Мен по инсталацията, релетата и бушоните ми е проблема. Понеже информация не мога да намеря и за това питам някой правил ли е подобно нещо и какво точно ще ми трябва.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот buller » Вто 04 яну 2022 15:51


Ако все още не си започнал приключението, нека се опитам да те откажа :mhihi
Имам оригинален ксенон с измиване на фаровете, като търсех начин да спра тази "екстра".
1. измиването на фаровете е... леко безмислено и неефективно
2. разходът на течност е доста сериозен
И... така докато търсех начин да го спра, то реши само да спре (вероятно изгоряла помпичка).
Не бих набивал и минута време в сглобяването на тази "екстра".


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот MiroKirev » Вто 04 яну 2022 20:05


Айде и едно различно мнение ... първия ми досег с тази екстра, беше с ACCORD-а ми, модел '97-ма. нямаше нито ксенон, нито лупи, най обикновен рефлектор, но екстрата я имаше и какво беше якото, екстрата беше на отделно копче, което работеше само когато си включил късите и когато ти се наложи, т.е. натискаш копчето и то пръска (леле каква струя правеше, не е истина) и измива фаровете... та като екстра и като човек, който я ползва доста, силно я одобрявам, но наистина при пасата и не само де, това, че се включва при всяко трето пръскане е силно досадно и крайно нещадящо течността за чистачки и това, че нямам контрол над екстрата силно ме ядосва (това като нивомата на ксенона, но това е друга тема).
Това над което мисля е (вмятам, че в момента екстрата съм я изключил от буксата й и не работи), да изведа отделно копче за тази функция и да го направя да работи само, когато на мене ми е нужно, но това може би ще е след проблема ми с вързването на темпомата, което е в раздел "направи си сам"...
Ми от мене толкова :mrgreen


batjoro
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот batjoro » Вто 04 яну 2022 21:05


при пасата и не само, това, че се включва при всяко трето пръскане е силно досадно и крайно нещадящо течността за чистачки

Това със сигурност може да се промени (от който му разбира, де), защото на Шкода Октавия 3 е на всяко десето пръскане.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот apolon » Вто 04 яну 2022 22:04


Аз също съм я изключил поради [url]не ефективност[/url] и голям разход без ефект.Ако имаше и чистачки на фаровете,може би, би имало някаква полза от тази "екстра".Вложете парите си в нещо смислено,например нови гуми,спирачки или др.,което ще подобри безопасност или комфорта. :beer


FEN_NA_TDI
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот FEN_NA_TDI » Сря 05 яну 2022 12:09


Начетох се само на глупости в тази тема, чистачки трябвало не ефективни били и незнам си какво, не случайно помпата работи на 5 бара налягане,пръскалките на фаровете са си много добра екстра, особено ако карате след някой камион в лошо време, слагал съм допълнително пръскалки на няколко мой коли и не съжалявам така че подкрепям с две ръце монтажа на тази екстра


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот bread1978 » Сря 05 яну 2022 17:05


Тя полезна, ама да можеш да я активираш и деактивираш с копче, когато ти потрябва - както е при колегата по-горе.
Аз я имам тази екстра на една Хонда, и пръска винаги при включени фарове - всеки път. А както караме целогодишно с фарове е напълно излишно в 90% от случаите. И да - течността много бързо заминава :confused
Ще питам скоро във форума на Хонда как мога да я изключа генерално тази глупост... :beer


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот powerade » Сря 05 яну 2022 17:27


Ако е с втора помпичка просто и изключи буксата, не вярвам да набие грешка за това, или поне не такава че да дразни на борд компютъра. Иначе си обработете фаровете с керамика или антидъжд или с вакса, да бяга водата и мръсотията по лесно.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот brum » Сря 05 яну 2022 21:40


Като спреш фаровете я деактивираш. Като имаш и DRL хич и не ти дреме за нея през деня. DRL-а докато работи пръскалките на фаровете не работят. Поне правеният е така. DRL-а на L&R ползвам.


val4ana
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 18:45
Автомобил: Бора
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот val4ana » Пет 07 яну 2022 1:19


Релето на чистачките се различават
Има без измиване и такова със измиване


FEN_NA_TDI
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот FEN_NA_TDI » Пет 07 яну 2022 13:51


Ако колата е след 99г. Релето е общо за чистачките и пръскалките на фаровете и е с номер 603 ако има пръскалки на фаровете, ако няма пръскалки е с номер 377 само за чистачките, ако колата е преди 99г. Релето за пръскалките на фаровете е отделно и е с номер 95.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: система за измиване на фаровете пасат б5

Мнениеот apolon » Пет 07 яну 2022 16:15


Ако колата е след 99г. Релето е общо за чистачките и пръскалките на фаровете и е с номер 603 ако има пръскалки на фаровете, ако няма пръскалки е с номер 377 само за чистачките, ако колата е преди 99г. Релето за пръскалките на фаровете е отделно и е с номер 95.

Да,ама НЕ.
Снимка0209.jpg
Снимка0209.jpg (41.63 KиБ) Видяна 1701 пъти

Автомобила е произведен края на 2000 год. фабрично с пръцкалки
:11 и :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта