Passat B8 Variant 3G5 2015 г. 1.8 TSI CJSC - въпрос за разпределението на въздуха от климатроника

Техническа и сервизна информация за Passat
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B8 Variant 3G5 2015 г. 1.8 TSI CJSC - въпрос за разпределението на въздуха от климатроника

Мнениеот ecm » Чет 13 яну 2022 19:11


Здравейте!

Наскоро забелязах, че при натиснат бутон единствено за насочване на въздуха към краката, отдолу не влиза много въздух, повечето въздух продължава да минава през горните клапи, на таблото. Бутонът за духане към краката не игае като цяло никаква роля независимо от конфигурацията на останалите бутони на климатроника. Ако затворя всички горни вентилационни отвори със скрол бутоните, и усиля до край подаването на въздух, в колата започва да мирише много неприятно. Това е при включен компресор на климатика, не съм опитавл с изключен, не съм опитвал и стационарното отопление. На тоя Пасат не помня преди как се държеше, макар че го карам трета година, но на предишния ми Пасат Б5.5 със сигурност пренасочваше въздуха добре само надолу, без да духа много отгоре. Струва ми се също така, че последната седмица двигателят не загрява толкова бързо, колкото преди, и има едва доловимо замисляне при палене. Свещите са сменяни преди 30000 км., всички филтри са сменени при последната смяна на масло, преди 11 м.




ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 Variant 3G5 2015 г. 1.8 TSI CJSC - въпрос за разпределението на въздуха от климатроника

Мнениеот ecm » Пет 14 яну 2022 11:48


Правилно ли очаквам, при натиснат бутон само за насочване на въздуха към краката, без натиснати бутони за насочване към тялото или към челното стъкло, да излиза въздух основно от вентилационните отвори при краката, а от тия за тялото и стъклото да е съвсем минимален - т.е. симптомите, които наблюдавам, показват ли проблем?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lamzyabe, tdi fen и 238 госта