Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Техническа и сервизна информация за Passat
kaspar_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 окт 2021 11:23
Автомобил:
Двигател:

Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот kaspar_kz » Вто 08 фев 2022 16:50


Здравейте! Имам проблем с паленето в студено време. Акумулатора е нов, свещите са нови (не са от кауфланд по 30 лв. бройката за свещ), сменен температурен датчик. Та на проблема сутрин когато паднат температурите или поне не е карана в близките 4-5 часа и изстине напълно трудно пали, че дори на моменти първия път ахаа да запали и угасне и втория път като се помъча веднага запалва дори къде има една приказка още преди да съм завъртял ключа. Ако запали от първият път се чува някакво форсиране с дрънчащ звук и се успокоява веднага. След време установих, че може би трудно пали когато имам бензин малко над чертата за минимума, когато го държа резервоара на половина пълен като че ли не го прави този проблем, но звука при паленето е странен пак както съм го описал по-горе. Ходил съм на майстори нищо не намират проблем. Ходих наскоро при един приятел който има ваг ком и ми закачи колата няма грешки, а на живи данни ми дава едни по-ниски стоиности на детонационния датчик, въртях бобините от 2 цилиндър на 3-ти пак същата работа показва ми по-ниски стойности и си мисля, че от това може да е проблема с трудното палене. Според вас от къде идва проблема или поне къде да погледна? Забравих да спомена, че има газова уредба затова си държах бензина малко над чертата за минимум.
Прикачени файлове
247721778_10215266467415061_6275871500494235564_n.jpg




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот tdi fen » Вто 08 фев 2022 17:18


на 32 и 33 канал какви са стойностите,пробвал ли си с празна или затворен кран на бутилката (да изключиш теч на газ)


kaspar_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 окт 2021 11:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот kaspar_kz » Вто 08 фев 2022 17:43


На 32 и 33 канал и като цяло на всички други канали стойностите са в норма. Пробвал съм да я спирам на бензин като последните 15 минути преди да я изключа минавам на бензин и пак същото трудно палене.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот buller » Сря 09 фев 2022 9:15


Бензнова помпа, като начало - проверете налягането, което прави при контакт при студен автомобил.
Минах точно по този път - никакви други ядове, при застудяване първото палене бе проблем. Понякога палеше от раз, понякога не. След няколко месеца тотално отказа и стигнах до сервиза с аварийно палене на газ.
Коментарът на майсторите бе - започнат ли ядовете там, не чакай да спре тотално.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 09 фев 2022 9:27


абсолютно същото беше и при мен, първо палене или тресе на 400об/мин и гасне или не пали, второто палене перфектно, един ден на бензиностанция отказа да пали, запалих принудително на газ, купих нова бензинова помпа и вече 5-6 години няма ядове. Смених я с цялата кошница коплект, за 10 минути. И аз си играех като колегата, с празен резервоар, после пълен догоре, наклонена кола напред, назад, наляво на дясно когато си иска пали , когато иска не , та адаптации на дросел правих , нови свещи, бобина, кабели така и така им беше време. Нова помпа и не го мисли, около 100-тина лева беше моята от Ауто Стар даже не помня каква беше , спрях и каквото имаха взех


kaspar_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 окт 2021 11:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот kaspar_kz » Чет 10 фев 2022 15:10


Ще я сменя помпата след месец някъде, че кризата ме удари и ще пиша какъв е резултата!


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот KBK » Чет 10 фев 2022 17:39


Почти е сигурно че е поюпата и аз го играх този филм, само че преди 7-8 години когато обяснявах почти никой не вярваше. Междувременно докато я смениш пробвай да държиш резервоара около половината и сипи 15-20 литра 100 октанов бензин за проба. Другото което трябва да провериш, дали помпата сработвА когато отвориш шофьорската врата за 2-3 секунди. Аз както казах смених моята преди 7-8 години с Пиербърг за около 130 лв но само помпата без кошницата и досега няма проблеми. И мой съвет дръж повече бензин в резервоара докато си на газ защото помпата трябва да се охлажда. И не взимай някаква китайска помпа за 60 лв дето ще изкара няколко месеца.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 10 фев 2022 20:00


Сега си погледнах документите на стария пасат аз съм взел FAE , с кошницата е била 92лв може би вече е на 6-7 години , работи си.


kaspar_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 окт 2021 11:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот kaspar_kz » Нед 24 юли 2022 11:27


Здравейте колеги. След 1000 мъки и ходене по майстори никой не се нави да ми смени помпата накрая навих един "майстор" да ми я смени. Ама ми каза, че старата бензинова помпа си държала налягане 3.5 бара, а новата вече била 4 бара. Това проблем ли е? Питам дали е проблем защото вече откакто е сменена новата помпа колата си пали от раз, но изминах 50 км и взе да свети чека на двигателя, но преди това светене на двигателя като цяло имам някакъв проблем с газовата който пак никой не може да открие проблема и кога е на газ колата започва цялата да се тресе и мигаше чека на двигателя, а кога обърна на бензин чека спираше да мига, но сега последния път пак пробвах газта и както си мига и тресе минах на бензин тресенето спря, мигането и то, но вместо да мига започна да свети лампата на двигателя постоянно. Дава ми грешки: 16804, 17887, 16684, 16686. Но на всички тези грешки като обяснение ми изписва "Can't decode, CODE File not loaded!" На бензин колата си върви прилично, но сега след смяната на бензиновата помпа и каране малко километри това светене на чека ме притеснява. Да не би защото помпата вади по-голямо налягане и сега да прави богата смес и да свети чека на двигателя?


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот retaer » Пон 25 юли 2022 8:42


От къде си колега,явно е ,че трябва да идеш на добър газчия който си разбира от работата за да види що е така като е на газ.


kaspar_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 29 окт 2021 11:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с трудно палене сутрин VW Passat b5.5 1.8T Variant

Мнениеот kaspar_kz » Пон 25 юли 2022 10:20


retaer написа:От къде си ...

То газаджията колкото и да е добър колата кога я закарам при него и не го прави проблема трудно ще се разреши. Иначе днес отидох на газаджия и не спря да ги прави проблема и се разреши вече. Излезна, че е изгоряла бобина на газовата рейка и не подавала сигнал да пуска газ към 2 цилиндър. И така работи на три цилиндъра и затова се тресе цялата кола и от там проблема с чека на двигателя.

Последна промяна от radotom на Пон 25 юли 2022 10:29, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта