Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Техническа и сервизна информация за Passat
TheHelios
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот TheHelios » Вто 22 мар 2022 9:55


Здравейте колеги,

тази седмица ще сменя и последните несменени досега тампони на двигателя, а именно този който е от страната на пасажера и dogbone-a на скоростната кутия. А в края на седмицата направо ще сложа летните гуми , за да видя и с тях дали ще има промяна и ще споделя резултата и от двете тук. :)

Относно ремонта на скоростната кутия смениха 1вия съединител , който зацепва на 1,3,5 и 7 предавка, но реално когато зацепя темпомата на някаква скорост и започна да свалям или качвам предавките вибрацията нито отшумява , нито се променя осезаемо, така че ако има проблем там , то той бил от мехатроника или маховика, но и за двете ме увериха, че били "супер".

Най-досадното реално е, че майсторите на ск. кутия казват , че не е от нея , а всички други казват , че е от нея, и реално заради този порочен кръг се наложи подмяна на толкова много части (повечето от които според мен абсолютно излишно), а именно защото всеки гледа да ти вземе парите ,а не реално да ти реши проблема. И това най-вече се дължи според мен не само на манталитета , а и на способностите им да мислят и правилно диагностицират проблемите - най-лесно е да научкват , да сменят части и като не стане да викат "ами то и това беше тръгнало.."

Поздрави




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот thanis » Вто 22 мар 2022 10:10


Колега, имам предвид да се погледнат държачите на кутията. Щом е имало ремонт, може да не са монтирали правилно когато са връщали обратно. Щом няма разлика от обороти и смяна на предавки е възможно при предаването на моментите от двигателя през скоростната кутия да се получава вибрация, която да се усеща в автомобила. Защото казваш, че при N намалява (все пак има инерционни моменти и не веднага всичко спира, било то в двг или ск), ама малко. DSG-то има едни специфични "носачи" на които седи и ако някой от тях липсва или не е пристегнат или е счупен, може от там да идва вибрация.

Иначе си прав, доста гадно е да отидеш на сервиз и да почне да се сменя от предна до задна броня с надеждата да изчезне проблема.

Сподели как се развива случая, защото е любопитно за всички. И дано се реши веднъж за винаги.


TheHelios
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот TheHelios » Вто 22 мар 2022 10:22


Ще ги погледнем и тях , благодаря.
Иначе вибрацията се появи преди ремонта на скоростната кутия и всичко останало. Сменените части в 1вия ми пост се наложиха след появата й с цел тя да се отстрани.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 786
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот KGL » Вто 22 мар 2022 15:46


Има ли вариант да се провери дали вибрацията идва от предния или от задния мост?
Би трябвало от там да се започне!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 22 мар 2022 22:07


Със смяната на гумите всичко ще се оправи е моя залог


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот nikmar » Сря 23 мар 2022 15:08


TheHelios написа:Вибрацията става по-осезаема след 50км/ч


При тази скорост трябва да се отдели повече внимание на задния мост (без да се пренебрегва и предният, разбира се) и то най-вече на джанти и гуми. Не си мислете, че само поставянето на тежести е достатъчно за добър баланс. По-важно е и гумите, и джантите да нямат сериозни отклонения (биене) по радиално и аксиално направление. Един от водещите производители - Мишлен дава максимум 1 мм, така че всеки да си пресмята... Ако има такова биене, не е зле да се въртят гумите около джантите, на което някои монтьори гледат с лошо око, защото ги натоварва допълнително...


TheHelios
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот TheHelios » Вто 29 мар 2022 12:39


Здравейте,

тъкмо преди малко смених зимните с летните гуми и вибрацията значително намаля, но все още се усеща леко на волана, като тази от купето почти изцяло изчезна. Има вероятност или някоя от гумите да се е изкривила или просто заради по-агресивната шарка на зимните гуми да се усеща самата вибрация по-значително.
С гумаджията прегледахме пак предните гуми и нямаше видими следи от нараняване или изкривяване.

Тази седмица към края ще сменя и тампоните на двигателя , които съм споменал по-горе и ше ви информирам отново.

Поздрави


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот drotomir » Вто 29 мар 2022 17:35


Ехооо , спри да сменяш колега и да се набутваш , тоя филм съм го играл с кривите гуми не веднъж , на вид и м ирис гумата не се различава от нормалната но стъпи ли на пътя се почват вибрациите дори и прясно балансирана. Всичко се оправя с нови гуми , пръснах сумати и пари докато разбера че гумите са виновниците що гумаджии се наядоха покрай мен от балансиране.


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот nikmar » Вто 29 мар 2022 18:58


Понякога не само гумите са виновни, а и гумаджиите, които не правят качествен монтаж и балансиране...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот muns61 » Вто 29 мар 2022 19:50


Зимни и летни на отделни джанти ли са? Централния отвор на джантата ляга ли точно по главината, или има разлика в диаметрите?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 29 мар 2022 20:45


На пасата се усеща всяка вибрация от джанти и гуми. Баланс се прави с прецизни програми на машините през грам, а не през 5 грама както правят повечето гумаджии.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот drotomir » Вто 29 мар 2022 21:16


Колко баланса правих когато имах същия проблем не е истина , машината казва ОК ама на пътя след 90 км/ч се не трае от вибрации , гумата някакси се окривява или измята незнам точно какво се случва и докато не смених с нови гуми не се оправи. Сумати гумаджии ме кандардисваха че предния не бил направил баланса добре сега ще я оправим не бой се и опа 30-40 лева всеки път на вятъра , някои даже въртяха гумата в джантатат и други магии правиха и накрая докато си купя новите гуми изхарчих пари за 2 нови гуми.


kalin09
Мнения: 150
Регистриран на: Нед 30 юли 2006 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Своге

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот kalin09 » Вто 29 мар 2022 22:17


Нами си представяш формата квадрат. Сега си представи ,че квадрата се балансира перфектно. А сега си представи как го караш...


TheHelios
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 яну 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот TheHelios » Вто 29 мар 2022 23:02


Здравейте колеги,

истината е че проблема не е само в гумаджиите , а и в самите майстори като цяло. За съжаление в нашата държава и пари да имаш не е гаранция за успех сред тез "майстори".

Ако ви кажа че за последните месец и половина, докато се опитам да оправя и премахна скапаната вибрация, сигурно минах през над 10 майстора и само и един единствен от Вианор - София ме насочваше постоянно към гумите, а другите само сменяха части , взимаха ми парите, губиха ми времето и жената постоянно ме хокаше да махам тази "таратайка" и да я продавам.
Но аз понеже съм упорит и си харесвам колата, реших да не прецаквам друг с продажбата на тази "таратайка", та реших да я оправя, да си я карам и когато реша след това да я продам.

След като сменя и тампоните тези дни и когато вибрацията изцяло изчезне ще спомена тук по дати и локации , и сервизи, при кой съм ходил и какво ми е правил, с една единствена цел, за да помогна на всеки от вас да избегне този или онзи сервиз и да се насочи максимално към правилния, когато му се наложи.

Поздрави


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Вибрации навсякъде, но само в движение на Passat 2011 1.8 TSI

Мнениеот nikmar » Сря 30 мар 2022 9:39


DoH_KuXoT написа:На пасата се усеща всяка вибрация от джанти и гуми. Баланс се прави с прецизни програми на машините през грам, а не през 5 грама както правят повечето гумаджии.


В Бургас намерих само един, който беше съгласен да балансира на 1 грам, всички на 5 грама, нямаше дори и на 3 грама. Та този юнак ми опъна 30 лева само за баланс на 2 гуми, които занесох на ръка, платих ги, защото бяха за спортна кола и бързах, но никога повече при такъв - там да ходят онези с мазератита, ферарита, бентлита и други "бедняци"...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта