Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Мнениеот stereofonix » Чет 14 апр 2022 17:37


Здравейте. Имам странен проблем след смяна на делко. Старото оригинално делко му се разбиха втулките и започна ексцентрично да яде един от полюсите на дистрибуторна та капачка. Реших да го сменя с запазено втора употреба. Само че видимо двете делка визуално са едни и същи, разликата е в датчик на Хол. Моя е от късия датчик който е близо до буксата с трита пина, а новия е с датчик разположен срещуположно на буксата т.е на 180°. След смяна и предварение 6-7 градуса колата си работи добре, но! При студен двигател след като запали започва едно леко притрисане, на бензин продавайки газ до 1000 оборота да вдигне на 1500, оборотите спадат на 600 започва да се чуди да работи или гасне и мирише всякаш не неизгорял бензин. След работа около 3-4 мин всичко се нормализира. Свещите са черни явно няма добро изгаряне. След тези 3-4 мин колата си работи добре и върви добре. Сменил съм температурен датчик те са два в един короус- без промяна. Замерил съм подгрева на ламбда сонда и е около 6 ома. Въпроса ми е следния? Има ли значение дали датчика на хол трябва да е като стария ми разположен и имали някаква връзка с подгрева на ламбда сонда защото съм се насочил към нея като проблем. Помагайте че се изчерпих от към идеи




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Мнениеот stefan4o » Чет 14 апр 2022 17:44


Не. Търси проблема другаде. Все пак дай снимка на новото и на старото делко... Новото делко да няма вакуум-регулатор на него?
Ламбда-сондата ме съмнява, защото като запалиш колата студена, компирът не мисля, че взема предвид показанията й (трябва да загрее до определена температура, за да индуцира напрежение). При колите с подгрев на сондата просто се случват малко по-бързо нещата, но веднага след палене - ме съмнява да е тя. :gruebel

Последна промяна от stefan4o на Чет 14 апр 2022 17:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Мнениеот stereofonix » Чет 14 апр 2022 17:46


Не колега, няма вакуум разликата е само в разположението на датчика на хол.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Мнениеот stefan4o » Чет 14 апр 2022 17:47


Странна работа. Дай снимка все пак и напиши номерата и на двете делка да ги сравним.
Преди тази смяна имаше ли такъв проблем?


Потребителски аватар
stereofonix
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 19 юни 2007 6:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Мнениеот stereofonix » Чет 14 апр 2022 18:43


Мога да снимам само това което съм демонтирал, т.е старото оригинално на Bosch.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Делко на пасат B4 1.8 ADZ

Мнениеот Winner25 » Пон 25 апр 2022 14:40


Преди имах подобен проблем като смених палеца с нов. Като при по влажно време трудно вдигаше обороти. Този мотор само на бензин ли се кара?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта