Passat B5.5 1.8T питане за EPC лампа

Техническа и сервизна информация за Passat
omonkes
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 май 2009 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Passat B5.5 1.8T питане за EPC лампа

Мнениеот omonkes » Нед 17 апр 2022 13:35


Здравейте,

Надявам се да има някой тук, който да може да ми помогне относно притесненията, които имам. Колата ми е Пасат Б5.5 1.8Т AWT двигател с ръчна скоросна кутия, има и газов инджекцион. Вчера на един светофар нещо изтървах съединителя и колата изгасна, но беше зелено и нямах време да запаля колата спокойно, тоест нямах време да дам на контант и да изчакам да изгаснат всички чек лампички и тогава да запаля колата, ами просто форсирано завъртях ключа за да запали колата без да чакам лапичките да изгаснат за да потегля по-бързо, за да не чакат колите зад мен. След като потеглих обаче, май тогава нещо колата се "обърка" почна да претрисва леко на газ и да не се наема. Превключих на бензин и колата излетя, нямаше никакви спънки и проблеми. При въпросното стартиране на колата на светофара когато завъртях ключа за да запаля по-бързо, на оборотомера светна лампа с надпис EPC, но само докато стартирам колата и след това тази лампичка си изгасна заедно с всички други в момента в който колата запали.
Единия ми въпрос е: тази лампа EPC винаги ли трябва да светва когато дам на контакт преди да запаля? Нормално ли е да светва преди запалване и след това да изгасва? Трябва ли да ме притеснява нещо? След като запалих колата и след като започна да претрисва, превключих на бензин и си вървеше супер. Покарах я малко на висока скорост, после превключих пак на газ и всичко беше наред. По-късно през деня при едно слеващо запалване на колата и преминаване на газ, потеглям и колата отново започна да претрисва. Пак преминах на бензин, и пак я покарах малко на висока скорост след като преминах на газ и нямаше проблеми. После няколко пъти тествах-палех и гасях колата през някакъв интервал от време за да видя как ще се държи на газ, но всичко беше наред, да чукна на дърво.

Моля ви, кажете има ли нещо за което да се притеснявам? Мен ме притеснява тази лампа EPC, която светва при контакт преди да запаля колата и след това изгасва. Питам дали е нормално да светва тази лампичка така, защото преди това сякаш не помня да е светвала дори и когато дам на контакт преди да запаля.

Много благодаря предварително на всички отзовали се!




Потребителски аватар
BATETO 75
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 20 ное 2018 17:22
Автомобил: vw passat variant B5 -B8
Двигател: APU-2000-CRL-2015

Re: Passat B5.5 1.8T питане за EPC лампа

Мнениеот BATETO 75 » Нед 17 апр 2022 15:01


Нормално е при контакт да светва и при запален двигател да гасне.Не е добре ако не загасва при работещ двг! Имаш ли лампа за налягане на маслото(червена лейка)? Поздрави!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта