Passat 5.5 комби - пука при спиране

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Passat 5.5 комби - пука при спиране

Мнениеот dika » Пет 20 май 2022 16:28


Здравейте,
От скоро при спиране се чува отпред някъде едно изпукване при спиране на колата. Не е чукане, а едно изпукване, все едно нещо се намества. Колата с нови тампони на двигателя и кутията (феби са, но все пак не вярвам за месец да се предали). Съединител + маховик чисто нов LuK на половин година. Прави го и на свободна. Ходих на сервиз и смениха почти всички носачи (преди 4 дни), но пукането си остана. Ходих след това отново в същия сервиз, за да видят дали всичко е затегнато - всичко беше ок. Интересно, че назад не го прави. Другото интересно е, че сутринта като я запалих на студено и уж не го правеше. Минах едва 2-3 км в жегата и започна да пука.
Какво може да е? Кой носач или шарнин се натоварва при спиране и изнасяне на тежестта напред? Възможно ли е да е рейка? Или карета?
Искам да го оправя, но ми се иска да имам някакви насоки, не искам да сменя половината кола за над 1000 лева и да продължавам да гадая :) За това ще съм благодарен на всякакви съвети!




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat 5.5 комби - пука при спиране

Мнениеот vanesto » Съб 21 май 2022 6:01


От рейката може да е, особено ако има някакъв луфт.


Потребителски аватар
sklimoto
Мнения: 261
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 21:07
Автомобил: Pasat 5.5 variant
Двигател: 1.9 avf-2005g
Местоположение: Русе

Re: Passat 5.5 комби - пука при спиране

Мнениеот sklimoto » Съб 21 май 2022 10:54


Два месеца след смяна на всички носачи, започна да скърца долу от дясно.Скърцането беше толкова сериозно, че чак ме беше срам като карам бавно покрай хора.С една спринцовка с масло смазах долния голям носач през маншона , и вече 2 год . няма ядове.Не казвам че при теб е същото но споделям от опит.


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 комби - пука при спиране

Мнениеот dika » Нед 22 май 2022 17:18


sklimoto и аз обмислям да ги посъветвам всичките носачи по този начин, въпреки че са нови :)

vanesto, благодаря за мнението. Имате ли идея колко върви рециклиране + сваляне/качване?


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 комби - пука при спиране

Мнениеот buller » Нед 22 май 2022 20:15


Сигурен ли си, че пукането идва от окачването?
При мен е от щофьорската седалка - при рязко потегляне и рязко спиране и то не всеки път :mhihi


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat 5.5 комби - пука при спиране

Мнениеот samo_pechka » Нед 22 май 2022 20:44


Възможен проблем е рейка или вътрешен накрайник към рейката . Те изтракват така по-особено, по-отчетливо при натоварване/спиране. От окачване изтраква глухо и "по-мазно" . От тампони по скоростна не трака, а се мести скоростния лост осезаемо по-силно.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта