Passat B8 Facelift 2022 - Тръгване/Потегляне при наклон (Hill Start Assist / Auto Hold)

Техническа и сервизна информация за Passat
snac24
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 10 юни 2022 12:32
Автомобил:
Двигател:

Passat B8 Facelift 2022 - Тръгване/Потегляне при наклон (Hill Start Assist / Auto Hold)

Мнениеот snac24 » Пет 10 юни 2022 12:41


Здравейте,

Опитах се да потърся по темата предишен пост, но не успях да намеря отговор на моя въпрос.
От около 15 дни съм с нов passat B8 22' 1.5 TSI DSG.

Цялостно съм много впечатлен от колата, но до сега бях карал DSG много за малко и като цяло съм карал други марки автоматици/роботи.

Прави ми впечатление, че в екстрите на колата ми имам добавена "екстрата" Hill Start Assist, но когато съм спрял Auto Hold опцията, колата при много стръмен баир тръгва с около 3-5см назад.
Исках да попитам това при всички модели ли е така и опцията Auto Hold и Hill Start Assist едно и също нещо ли означават?

Не успявам в интернет да открия еднозначен отговор. Уж би трябвало Hill Start Assist да държи колата 2-3 секунди след освобождаване на спирачката, когато засече, че колата се намира на наклон. Когато съм на Autohold няма грижи и не тръгва, но иначе леко отива назад.

Има ли откъде да се пусне това "hill start assist" или при всички модели трябва да се цъка auto hold-а.

Много благодаря за отговора предварително!

Поздрави!




EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Passat B8 Facelift 2022 - Тръгване/Потегляне при наклон (Hill Start Assist / Auto Hold)

Мнениеот EvgeniiOnegin » Пет 10 юни 2022 14:44


До колкото знам са две различни неща. Hill assist трябва да се включва при големи наклони автоматично и така в момента, в който се пусне спирачката да не пусне колата назад, докато се даде достатъчно газ.

Auto hold работи при всякакви позиции на колата, като докато не дадеш газ колата не мърда и се активира с бутон.

Виж обаче в менюто на колата дали отметката за екстрите е отметната.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 64 госта