Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Мехмед.Фикрет
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 23 дек 2015 17:50
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: CBDC 2009

Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Мехмед.Фикрет » Пет 10 юни 2022 23:23


Здравейте колеги !
Става въпрос за Пасат Б6 110 коня комънрейл .
От известно време имам проблем с нивото на антифриза в разширителния съд . Когато двигателя е студен след като отворя капачката , се чува едно фъскане все едно се обезвъздушава и нивото в съда се покачва доста и след това започва да пада нивото . Преди няколко дни отново отворих капачката на съда и се чу и от радиатора да фъска , но не можах да разбера точно от къде. След като се покара колата нивото пада между минимум и максимум . Няма загуба на антифриз . Проверих и щеката за масло нивото е нормално . Някой ако е имал подобен проблем да сподели мнение дали е сериозен проблема . Благодаря предварително !




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 11 юни 2022 17:39


Мехмед,не смятам че имаш проблем.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Vasseto » Съб 11 юни 2022 19:15


Аз пък смятам че има проблем. И проблема е в капачката на антифриза. Трябва да си намериш читава капачка, защото има много неработещи такива.


Потребителски аватар
Мехмед.Фикрет
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 23 дек 2015 17:50
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: CBDC 2009

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Мехмед.Фикрет » Съб 11 юни 2022 21:41


Миналата година смених капачката на съда , след като забелязах този проблем сложих старата капачка , но не се оправи .


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот PzKpfW » Пон 13 юни 2022 1:08


За всеки случай е добре да се направи тест за наличие на CO2 (Въглероден диоксид) в казанчето. Не трябва никакво разглобяване, става за 1 минута и би трябвало всеки сервиз да има такъв тестер.


Потребителски аватар
VWPASSATGL
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 14:13
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBDC 2009
Местоположение: Габрово

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот VWPASSATGL » Вто 14 юни 2022 7:41


И аз съм за тест за изгорели газове в охладителната система. Сутрин, когато колата е студена не трябва да има никакво фъскане или промяна в нивото на охлаждаща течност. Преди две години имах подобен или същия на с твоя проблем / не искам да те карам да отваряш главата на колата без причина / който се реши с нова гарнитура и много лек шлайф и около 500 лева. Карам същия пасат като твоя, при мен освен сутрешното фъскане, при извънградско изхвърляше цялото количество, което е в казанчето през клапана на капачката. Това зависи и колко точно надува, но не можаха да го хванат с манометър и измерване на налягането. Смених две казанчета и две капачки, вторите дори оригинални, без промяна. Само на тест за газове в охлаждащата система се установи, че надува. Дори се оказа, че е влизал антифриз в един от цилиндрите.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот milmar » Вто 14 юни 2022 13:14


Мехмед.Фикрет написа:Миналата година смених капачката на съда , след като забелязах този проблем сложих старата капачка , но не се оправи .

:icon_lol
Точно капачката е виновна, сменяш докато се оправи. Ако изобщо някога някой е имал проблем с антифриза или радиатора и този проблем се е оправил със смяна на капачката, то сигурно е било в 0.1% от случаите и едва ли има как да е решил подобни симптоми. Така де, сгреших, имах предвид да е решил проблеми с такива симптоми. Иначе само симптомите е лесно - караш без капачка и налягане няма. Това е шега, т.е. истина е, но не бива да се кара без капачка.

Следи си колата - ниво на антифриза, налягане на маркучите и вида на маслото. Не се фрапирай, но не се и изненадвай ако настъпят промени.
Дано няма проблеми :th_up .

А иначе е въпрос на физика и нищо друго, нетачена наука почти колкото електротехниката и математиката :mhihi .


Потребителски аватар
VWPASSATGL
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 14:13
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBDC 2009
Местоположение: Габрово

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот VWPASSATGL » Вто 14 юни 2022 21:36


При мен филма беше по голям, след опитите с капачките и казанчетата и след положителен резултат за изгорели газове, набедиха охладителя на EGR-а и го шунтираха от към водата.


Потребителски аватар
Мехмед.Фикрет
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 23 дек 2015 17:50
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: CBDC 2009

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Мехмед.Фикрет » Сря 15 юни 2022 21:56


Здравейте и ви благодаря за отзивите! Значи доколкото разбрах след като се направи тест за изгорелите газове ще се разбере дали трябва да се отваря главата. Интересното е че няма смесване на антифриз и масло или пък загуба на антифриз .


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот milmar » Чет 16 юни 2022 8:29


Загуба на антифриз и смесване с маслото е на по-следващ етап :biggrin .


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот nikmar » Чет 16 юни 2022 10:26


Понякога пробивът е само между цилиндър и охлаждане, а който има късмет, не стига до смесване на антифриз и масло. Но и в двата случая се сваля глава...


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Asko VW » Нед 19 юни 2022 8:39


2019 г. имах същите симптоми, постепенно ескалиращи, от промени в нивото и съскане до изхвърляне на антифриза от казанчето на извънградско. След няколко сменени капачки и едно кошмарно прибиране от В. Търново, направих тест за изгорели газове, оказа се положителен, та смених гарнитура на глава и проблема изчезна.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот Sonny_89 » Нед 19 юни 2022 10:07


Същата работа и при мен. Съскания, капачки, изхвърляне на водата, доливане, слабо(никакво) парно и накрая смяна на гарнитура :bishop .


Потребителски аватар
VWPASSATGL
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 14:13
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBDC 2009
Местоположение: Габрово

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот VWPASSATGL » Нед 19 юни 2022 15:21


Да, това с капачките и казанчетата ме доведе до спор с управителя на магазин за авточасти, че ми е дал менте капачка. И в крайна сметка беше прав, че имам проблеми с главата и надуване в системата. Посъветваха ме да продавам колата така да не я правя, отвори ли се главата после колата не е същата и други такива... Вече две години я карам без да открия разлика.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 2.0 tdi 110 к.с. CBDC Високо ниво на антифриз

Мнениеот milmar » Вто 21 юни 2022 12:57


На мен от смяна на тампон на десен носач "майстора" ми направи колата да не е същата и живота и здравето ми да не струват 5 пари. С гоЛямия :icon_lol гайковерт превъртял резбата в купето и после залепил болта, който минава през тампона с лепило, добра работа :bishop . Аз естествено вече при тоя не ходя, но има идиоти дето още ходят.

Като се отвори главата и колата не е същата :biggrin . Зависи от майстора.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта