Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Техническа и сервизна информация за Passat
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот ecm » Пет 29 юли 2022 13:48


Здравейте,

Неотдавна ми изчезна капачката на пръскалката на левия фар (на снимката). Не знам дали го свърши някой умен човечец, решил, че съм му спрял на мястото, което си е заплюл пред блока, или е изпаднала сама, но май и няма значение. Въпросът е какво точно трябва да взема. Само капачка като следната (на цена 14 лв.):

https://www.avtosklad.bg/kapachka-za-praskalka-225944/po/vw-passat-after-2015-252123

Или ми трябва и нещо такова?:

https://www.avtosklad.bg/kapachka-za-praskalka-141128/po/vw-passat-after-2015-234055

Доколкото мога да сравня от снимките на продуктите с моята снимка, май ми трябва само първото.

Монтажа мога ли да си направя сам или където я занеса да я бядисат, защото идва сива на цвят?

В Порше, по телефона на резервните части ми казаха 37 лв. за частта, като не знам обаче коя имаха предвид - тая от първия или от втория линк. Чудя се понеже по-евтината я няма налична, дали направо в Порше да не отида, да я купя и там да я боядисат и монтират, ако монтажът не е тривиален?
Прикачени файлове
IMG_20220729_131919.jpg




EvgeniiOnegin
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот EvgeniiOnegin » Пет 29 юли 2022 20:18


На мен едната също ми я няма, но не изглежда по този начин (няма дупка), така че си мисля, че ти трябва частта от втория линк.
И на мен преди година, когато попитах в Порше ми казаха толкова някъде и после още 70-80 за боядисване и т.н. и се отказах.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот beboyan » Нед 31 юли 2022 8:58


Първата от линка. Аз си я взех от порше за 31лв с картата 10% за намаление, която ми бяха дали преди години. Ако искаш пиши на лично и за София ако си с черна перла металик мога да ти я пръсна for free. С моята се справих добре аматьорски.
20220731_095803.jpg


Моята нещо не иска да влезе до край след като мие фара, нещо запира? Идеи?


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот ecm » Вто 02 авг 2022 11:27


@EvgeniiOnegin Ако се загледа човек в частта от втория линк, се вижда, че прилича на това, което се вижда при мен - отворът изглежда същият, но като че ли част от нея е скрита под бронята, та се надявам да имам нужда само от частта от първия линк.

@beboyan: Благодаря за предложението! При положение обаче, че явно с монтажа нещата не са съвсем тривиални, може би ще предпочета направо в Порше да се изръся за частта, боядисването и монтажа.

Чудя се каското в Алианц би покрило тоя ремонт?


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот KGL » Вто 02 авг 2022 15:06


В Порше ми бяха счупили капачката. Опитаха се да кажат, че аз съм се опитвал да я махам. След като се разбрахме я подмениха за тяхна сметка. Моята е бяла перла. Взима си колата, капачката ще ти извади очите - питам защо е друг цвят, а пича ми казва: Ми за една капачка няма да бъркаме толкова скъпа боя, като имаме такава за боядисване ще ви се обадим да ви напраавим и капачката. Айде пак разговори на високо ниво и я боядисаха. Та имай едно на ум за боядисваенто на капачка в Порше.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот ecm » Вто 02 авг 2022 17:46


@KGL :scare3


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот beboyan » Сря 03 авг 2022 23:35


ecm написа:@beboyan: Благодаря за предложението! При положение обаче, че явно с монтажа нещата не са съвсем тривиални, може би ще предпочета направо в Порше да се изръся за частта, боядисването и монтажа.

Чудя се каското в Алианц би покрило тоя ремонт?


аз този оригинален комплект за боя ползвах: https://www.ebay.de/itm/175268281946?ha ... Sw7tJffF5s можеш да се пробваш сам. В картонена кутия забивам капачката, така че да е хоризонтална и боята хубаво да се самонивелира, два пъти пръскаш с черната боя, после 2 пъти с лак. Слагаш си капачката на колата, и след 2 седмици когато лакът втвърди напълно я шкуриш с 2000 или 3000 водна шкурка и полираш с паста (ползвам на 3М).

Ако капачката е счупена и налична Алианц биха я поели, но ако я няма по-скоро ще откажат.

Поздрави!


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б8 - изгубена капачка на пръскалката на фар

Мнениеот ecm » Съб 06 авг 2022 17:30


@beboyan Благодаря!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта