пасат б8 2,0 тди ръчка Нервен съединител

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
bobar
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 14:26
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател:
Местоположение: Wiesbaden / Germany

пасат б8 2,0 тди ръчка Нервен съединител

Мнениеот bobar » Съб 30 юли 2022 9:31


Здравейте,

автомобила е пасат б8 2,0 тди ръчкаи
имам следния проблем.

При потегляне трябва много да внимава как отпускам съединителя, тъй като ми гасне. Не е да нямам опит с автомобили и ръчни скорости, но при този просто съединителя зацепва рязко от веднъж. При първа и даже втора трябва всеки път да го пускам супер внимателно и бавно за да не ми загасне. Според вас на какво се дължи това странно поведение?




retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Нервен съединител

Мнениеот retaer » Съб 30 юли 2022 11:34


Мисля че ще се оправи с регулиране на съединителя.

"Късна или ранна кука. При късно включване механизмът се задейства, когато педалът е почти освободен, а при ранно включване, напротив, в най-ниското положение. Ако не зададете този параметър, колата ще потегли с дръпване, сякаш водачът просто хвърля рязко педала. В допълнение към износването на части от кутията, кошницата и двигателя, тази неизправност може да доведе до инцидент, тъй като машината започва да се движи твърде бързо"

https://avtotachki.com/bg/regulirovka-s ... situaczii/


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: пасат б8 2,0 тди ръчка Нервен съединител

Мнениеот beboyan » Нед 31 юли 2022 1:14


На Б8 2017 1.4 тси ръчни скорости, го имам същия проблем. Порше изток казаха, че съединителя е за обезвъздушаване. Таксуваха ме и казаха, че са го оправили. Аз обаче разлика не видях и проблемът си остана вече 45000км. На 2ра и 4та след превключване скоростният лост ритва напред леко. Кварталният ми майстор (много знае) казва, че някой тампон на двигател/скостна кутия е тръгнал да си заминава. Пиши ако успееш да намериш решение.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта