Пасат б5 тресе след форсиране.

Техническа и сервизна информация за Passat
gori777
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 27 май 2007 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат б5 тресе след форсиране.

Мнениеот gori777 » Нед 31 юли 2022 22:38


Здравейте. Имам пасат б5 1.8 ADR,/газ 125К.С. Имам следния проблем. При форсиране на двигателя на място до 4-5000 оборота започва все едно да работи на три цилиндъра и се чува някъде от под всмукателните тръби (пластмасови) някакво като кихане. За да се оправи проблема трябва пак да се из форсира мотора. Прави го в движение на по-високи обороти. При изпреварване особено и на магистрали. Сменена е бобина. С новата и старата е един и същи проблема. Кабелите и свещите също са сменени тамън два пъти. И двата пъти е ходил в сервизи.
Около 500 лв. и нищо. Диагностика не го хваща. Сменен датчик на температура. Имах леко ПТП и си спомням, че при смяна на преден десен калник имаше някаква джаджа (голяма) с маркучи. Не знам за какво е , но може ли тя да е проблем. Колата е на газ и го прави и на двете (което може би елиминира тази джаджа под калника.) Моля за мнения.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пасат б5 тресе след форсиране.

Мнениеот nikmar » Пон 01 авг 2022 8:51


Да не е спукана тази пластмаса, провери я, това би трябвало да е всмукателният колектор...


gori777
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 27 май 2007 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б5 тресе след форсиране.

Мнениеот gori777 » Вто 02 авг 2022 14:26


Здравей.
Не го прави постоянно.

В един от сервизите пръскаха със СПРЕЙ за стартиране на автомобили и казаха, че ако е спукан колектора щял да засмуче субстанцията и да вдигне веднага оборотите.
Пръскаха из целия двигател и нищо.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata, SKIZOR93, vasko__2 и 98 госта