Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот VeselinTsonev » Пон 26 сеп 2022 15:57


Здравейте колеги,
не отдавна карам колата (дизел 140кс, DSG) и сутрин като я запаля, 1-вата минута се чува това чукане (дрънчене). Реших, че e от скороstnata кутоия, понеже когато включа на скорост то изчезва.
https://www.youtube.com/watch?v=WDph2W0MB3s&ab_channel=VeselinTsonev




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот railfan » Вто 27 сеп 2022 7:38


100% Маховик


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот VeselinTsonev » Вто 27 сеп 2022 16:40


railfan написа:100% Маховик


Eй точно това не исках да ми казваш :)
По принцип до кога може да се кара така? Тъй като не намирам някаква разлика във вървенето на колата!?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот stefan4o » Вто 27 сеп 2022 17:14


Докато се окоти.... Как очакваш да получиш отговор на такъв, да не казвам какъв, въпрос, колега ?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 27 сеп 2022 17:30


Колега дошло му е времето ,дали сега ще го смениш или ше караш все ще трябва да се подмени .Но с тоя тракащ демпфер вибрациите от двигателя се предават на кутията ........а там не искаш да се разваля защото по-добре да вземеш една секира и да я насечеш :) .


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот hudson » Вто 27 сеп 2022 19:08


Айде стига сте плашили колегата. Давам му 5 години гаранция че нищо няма да се случи с маховика, но само ако не кара колата де...
Това което е описал са симптоми на "тръгнал" да си ходи маховик, но още не си е отишъл.
Държа да отбележа че със същите симптоми карах пасата около година, но около месец след ремапа, започнах да го чувам и на загрял мотор, което доведе до смяната му.
Освен това, не са някакви космически суми вече. Моя маховик го поръчах от аутодока за около 470лв. Смяната поне по нашия край е в рамките на 200лв, добавяш и един стенд на предния мост и си готов.
Вчера дойде и маховика за аудито на сина - явно го е хванала инфлацията, защото за същия маховик, от същия магазин платих 530лв.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот railfan » Сря 28 сеп 2022 7:53


VeselinTsonev написа:
railfan написа:100% Маховик


Eй точно това не исках да ми казваш :)
По принцип до кога може да се кара така? Тъй като не намирам някаква разлика във вървенето на колата!?


Спокойно, и аз съм на същия хал и още се ослушвам... но вече съм на етап търсене на сервиз, иначе в ЕВРО 07 за моя пасат има на Sachs маховик за 470 лв с отстъпката.


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот VeselinTsonev » Сря 28 сеп 2022 10:37


Хубави цени пишете, на мен с отстъпката (около 35%) ми го дават за 700 и нещо лева. Питането ми е следното - само маховика може ли да се смени или се сменя и този ... не знам точно как се казва - ремонтен комплект, който и играе ролята на съеденител доколкото знам. Този който го има само оригинален и струва около 1300лв???


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот hudson » Сря 28 сеп 2022 18:07


Маховика си е маховик, той е извън скоростната кутия, а съединителите (2 на брой) са вътре в кутията и главно заради това се сменя маслото на всеки 60к км.
Може да се направи тест с диагностиката и да се прецени състоянието им. Ако са за смяна - направи две в едно, иначе само маховика.
railfan написа:Спокойно, и аз съм на същия хал и още се ослушвам... но вече съм на етап търсене на сервиз, иначе в ЕВРО 07 за моя пасат има на Sachs маховик за 470 лв с отстъпката.


Кога си проверявал за цената? Защото юли месец и аз за толкова го взех, но цената е вече "лекинко" нагоре.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот railfan » Чет 29 сеп 2022 7:42


Вчера.


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 21 окт 2022 17:27


hudson написа: Може да се направи тест с диагностиката и да се прецени състоянието им. Ако са за смяна - направи две в едно, иначе само маховика.

Как се прави този тест. Може ли да споделите?


kekule
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 8:58
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Burgas

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот kekule » Нед 06 ное 2022 17:51


При мен ситуацията е подобна, но се чува по различен, неритмичен звук, някой има ли идея различна от маховик. Записах едно клипче, не знам дали ще тръгне.
https://youtube.com/shorts/usLLd48bhPU?feature=share
Колата отскоро е при мен и не знам отколко време е карана така. Чува се само при студен ДВГ. Та въпроса е комплект ли е препоръчително да се смени или само маховик.
Може ли някой да препоръча или ориентира, каква марка маховик да търся. Колата е B7 2.0 CFFB 140hp DSG 2011г. Гледах luk и закс много видове с различни цени, явно трябва да нацеля точно моя модел. Влияе ли дали колата е със старт/стоп система, моята има.
По рама е WVWZZZ3CZBE353799.


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот VeselinTsonev » Чет 10 ное 2022 15:01


kekule написа:При мен ситуацията е подобна, но се чува по различен, неритмичен звук, някой има ли идея различна от маховик. Записах едно клипче, не знам дали ще тръгне.
https://youtube.com/shorts/usLLd48bhPU?feature=share
Колата отскоро е при мен и не знам отколко време е карана така. Чува се само при студен ДВГ. Та въпроса е комплект ли е препоръчително да се смени или само маховик.
Може ли някой да препоръча или ориентира, каква марка маховик да търся. Колата е B7 2.0 CFFB 140hp DSG 2011г. Гледах luk и закс много видове с различни цени, явно трябва да нацеля точно моя модел. Влияе ли дали колата е със старт/стоп система, моята има.
По рама е WVWZZZ3CZBE353799.


Същото е като при мен. То само на Luk излиза маховик и вече оригинален ако искаш. Дали комплект или не... колегите по горе са писали, че само маховик се сменя. Понеже ако трябва и съединителите.... те не са скъпи но се продават и вървят заедно с ремонтен комплект (без който не можеш да смениш съденителите) и при мен с отстъпка излизаха над 1300лв. Но не съм сменял нищо засега, всички сервизи ми казват да карам така при положение че все още дори не усещам някакви вибрации в колата.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 10 ное 2022 17:58


kekule написа:При мен ситуацията е подобна, но се чува по различен, неритмичен звук, някой има ли идея различна от маховик. Записах едно клипче, не знам дали ще тръгне.
https://youtube.com/shorts/usLLd48bhPU?feature=share
Колата отскоро е при мен и не знам отколко време е карана така. Чува се само при студен ДВГ. Та въпроса е комплект ли е препоръчително да се смени или само маховик.
Може ли някой да препоръча или ориентира, каква марка маховик да търся. Колата е B7 2.0 CFFB 140hp DSG 2011г. Гледах luk и закс много видове с различни цени, явно трябва да нацеля точно моя модел. Влияе ли дали колата е със старт/стоп система, моята има.
По рама е WVWZZZ3CZBE353799.

ОЕ номер 03L 105 266 DE -
LUK - 415 0744 09
Препоръчва се смяна и на лагер
ОЕ номер 056 105 313 C
LUK - 410 0009 10


Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat B7 - чукане от скоростната кутия при студен старт!

Мнениеот hudson » Съб 12 ное 2022 13:23


За лагера - моя не го смених. Беше в перфектно състояние, само леко поизсъхнал, затова го смазах и върнах обратно. Просто не ми се рискуваше с нискокачествените части които се продават по магазините.
Болтовете ги смених обаче. Не знам защо, но в комплекта на лук няма болтове, но има лагер. В комплекта на закс е обратното - има болтове, но няма лагер.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта