VW Passat B5.5 пребоядисване

Техническа и сервизна информация за Passat
mkrustev
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 27 авг 2022 23:23
Автомобил:
Двигател:

VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот mkrustev » Нед 02 окт 2022 20:10


Здравейте! Тъй като към този момент колата е в не много добро визуално състояние, съм решил да я "реставрирам". Отварям тази тема с няколко въпроса. Първо, желая да споделите мнения относно цялостното пребоядсиване на автомобила, да споделите мнения и отзиви от сервизи, хора ( гр. София или в близост по възможност ), както и да споделите ориентировъчни цени,за хората които са запознати. Колата има леки ръжди на някои детайли. Ръждите се изразяват в малки точки ръжда по предния капак, които преминават и от вътрешната страна към двигателя, по тавана , багажника и калниците. Въпросът ми е дали ще е необходимо да заменя всички детайли ( капак, калник, врата на багажник ) преди да пребоядисам колата с такива, които няма поражения, или автобояджията може да направи, така че да неутрализира всички ръжди и да я преобрази. Също така, докато бях на автомивка, забелязах ,че под праговете също е тръгнала лека ръжда. Най - много ще помогнат мнения на хора преминали през това или хора, които се занимават с това. Искам ако ще се дават луди пари да знам, че по колата няма да остане и точица ръжда от това в момента или, че след 2-3 години няма да тръгне пак. Ще помоля и като цена ако е възможно и някой има представа да ме ориентира. Чувал съм какви ли не цени за пребоядисване на кола ( от 1000 лева чак до 3000, че сигурно има и повече ) Благодаря предварително на всички отзовали се.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 03 окт 2022 5:53


Преди месец боядисвахме служебна Дачия Логан комби,цената 1600 лева .Това в Шумен ...в София може и по-скъпо да е ,но това са реалностите.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот stefan4o » Пон 03 окт 2022 8:23


Не искам да ти троша хатъра, ама това ще пари хвърлени на вятъра. Този модел, колкото и да го харесвам, просто не си струва да се хвърлят пари точно за боя по него, освен ако няма да я водиш по изложби и да се хвалиш с нея, колко много пари си похарчил :)
Качествено пребоядисване (а не такова, дето слагат вестници по гумите и по уплътненията) струва МНОГО пари. Ама наистина много. Отделно само боята (като материал) може да струва и 2000лв., че и нагоре.
Аз бих налял такива суми само в кола, чиято стойност в момента се покачва (в момента от ФВ-групата това са колите отпреди 80те и началото на 90те). А не такива, дето постоянно поевтиняват, като посочената :icon_lol Т.е. ако колата не е някоя тупалка или мега-рядка версия след 1995г. не се занимавай.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот buller » Пон 03 окт 2022 9:10


Ключовото тук е: колко време смяташ да караш още тази кола и какво е състоянието ѝ?
Ако отговорът е 5+ години, тогава си заслужава да подмениш гнилите части с такива без ръжда и да ги пребоядисаш в населено място, което не е София, защото тук е скъпо.
Ако отговорът е по-малко години, тогава локални корекции - няма да изгние толкова бързо - не е опел от 90-те или жигулка. Добре защитени са откъм под и носеща конструкция.
Аз моите ръждички се опитвам да ги хвана в началото и ги третирам локално, но това е малотрайно решение - след 1-2 години са пак там и пак третирам... Но, колата след 2-3 години ще е на 20 лета :eek Нова няма да я направя. Още повече с трафика в София.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 03 окт 2022 21:22


И в двете мнения по -нагоре има смисъл. Аз тръгнах по пътя,че това са пари на вятъра. По принцип ми трябва малко,но колата стои основно пред вкъщи вече трета година. За това и не я сменям. Както гният 3000лв,така гният и 12000,и нагоре.


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот petiop » Сря 05 окт 2022 11:59


/че по колата няма да остане и точица ръжда от това в момента или, че след 2-3 години няма да тръгне пак/

След 2-3 години ще тръгнат и други места според мен. По-добре тези пари да отидат за подръжка отколкото за боя .


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот railfan » Сря 05 окт 2022 12:15


И другото, което е хубаво да се вземе предвид преди да се дават такива пари за едната боя - в тази кола има значително скъпи неща, въпреки че е на 20+ години - съединител, обслужването се прави със сваляне на цялата предницата и дори в днешно време си е сума. Както и окачването, което не издържа на нашите условия. Така че и аз подкрепям тезата за поддръжката, боята кола не кара...


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот Petrolhead » Сря 05 окт 2022 15:07


ако искаш наистина да я реставрираш приготви си 5000 и нагоре.


Потребителски аватар
Fedoran
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 25 авг 2020 13:42
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот Fedoran » Чет 06 окт 2022 12:28


Аз пък искам да изразя мнение в подкрепа на колегата, който иска да си реставрира колата. Аз карам B5, 1.8Т АПУ от 1999. Обичам този автомобил и дори Тесла да си купя, пасатчето ще си остане при мен като един здрав автомобил и надежден. Надежден защото никога не ме е оставял на пътя, колкото и да съм неглежирал моментното му състояние. Това е автомобил със чудесен дизайн, правен с хубави материали и по мое мнение сериите след него тръгват надолу по отношение на качество - просто не са правени да издържат 20+ години. Ако колегата разплага с финансови възможности и няма да го натовари да си пребоядиса колата, нека го направи. както има една наша приказка "Утре не знаем дали ще сме тук" така че да го прави и да му се радва ако ще да е 2 години преди да тръгне и другата ръжда. Аз лично не пестя пари по моя пасат, купил съм го за 3 000 лева навремето и от тогава съм сложил газов инжекцион, направил съм основен ремонт по мотора, подменил съм ходова част, съединител, полуоски, лагери, датчици и всичко което ми е излязло по тази кола и всеки път щом правех нещо по колата срещах същата приказка: - "Колко ощИ ши я караш тая кола, продавай я на някой и си вземи друга, за какво ще я ремонтираш." Разбира се, не им обръщам внимание. Всяка кола си иска поддръжката и на новите автомобили далеч не е по-евтина. :death Колега, ако пребоядисаш пасата, ще помоля за снимки, че и аз съм мераклия. Поздрави и успех! :love.vwclub


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Passat B5.5 пребоядисване

Мнениеот stefan4o » Чет 06 окт 2022 13:40


Не, че нещо, колега. Ама качествените материали бяха до Пасат Б4, твоят не спада към графата "железни автомобили" :th_up Всичко след 1992-1993 е ташак.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 200 госта