Passat CC,B7,B8 дистанционното не отклююва колата, след смяна на батерия

Техническа и сервизна информация за Passat
ek7
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 10 окт 2022 23:29
Автомобил: CC
Двигател: CFGB - 2013

Passat CC,B7,B8 дистанционното не отклююва колата, след смяна на батерия

Мнениеот ek7 » Вто 01 ное 2022 22:26


Реших да споделя една случка, която ми се случи вчера с моето CC 2013, може би ще бъде полезно на някого в бъдеще. Доколкото разбрах се отнася и за B8, но не мога да гарантирам.

Решавам да сменя кожуха на дистанционното с нов, защото старият беше леко разхлабен. Премествам платката и чипчето на имобилайзера, на новият кожух, слагам батерията и вече имам нов на външен вид ключ и до тук добре - само че вече колата не иска да се отключва. Въобще не реагира на дистанционното, въпреки че индикацията свети. Вадя пластмасовият авариен ключ, махам защитния капак на дръжката и пробвам да отключа, но патрона въобще не се върти и е заял (клеясал)... Реших да не предизвиквам повече съдбата и извиках ключар, понеже нямах резервен ключ. Човека дойде, пръсна с някакъв спрей, след това разхлаби патрона със специален инструмент и успя да отключи с пластмасовият ключ. Влязох в колата, сложих ключа в гълтача и вече всичко беше наред. Ключарят ми обясни, че не може да е от смяна на батерия, но си направих проучване в чуждите сайтове и документацията на колата.

Оказва се, че това се е случвало на много хора, след смяна на батерия, въпреки че няма официално становище защо. VW казва, че е възможно ключа да се разсихнронизира, ако се натисне бутона за отключване многобройно, без да се отключи колата, други казват, че е заради батерията или честото вадене... Синхронизацията става само ако сте вътре в колата (аз директно сложих ключа в гълтача)

Изводи:
- ако тръгнете да я правите тази операция със смяната на батерията или кожуха, се уверете, че колата ви е отключена и ако стане като мен няма да имате проблеми със синхронизацията.
- пробвайте пластмасовият ви ключ дали отключва шофьорската врата, и ако се налага пръсенете патрона с анти-корозионен или контактен спрей
- ако нямате резервен ключ си помислете дали не е по-добре да се разделите с 200лв. отколкото да имате по-сериозни проблеми

И така, вече имам 2 нови ключа. Кутийката (keyfob case) си я поръчах от китайски сайт, но този който получих от ключаря е същият. Като качество не забелязвам проблеми, като сравнявам с оригинала. На мен ми костваше 10лв., в БГ му искат 60лв.




Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], petiop и 50 госта