Passat B5.5 скърцане, тропане и твърда возия?

Техническа и сервизна информация за Passat
mkrustev
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 27 авг 2022 23:23
Автомобил:
Двигател:

Passat B5.5 скърцане, тропане и твърда возия?

Мнениеот mkrustev » Пон 14 ное 2022 1:10


Здравейте! От скоро време при неравности колата започна да скърца и с твърдата си возия, наистина имам чувството, че се возя в каруца. Колата е Passat B5.5 / 2005 година /1.9tdi 131hp / 4motion. Ходих на майстор, за да огледа колата отвсякъде. Това, което той сподели като мнение е, че скърцането е от маншони ( не мога да ви конкретизирам кои ), и когато станело по - студено започвало да скърца по този начин, като ми каза, че дори да ги смени, след 2-3 седмици ще имам същия проблем . Скърцането си го има постоянно при возене, но се проявява повече по неравности, придружено с тропане, което чувам отпред вдясно. Скърцането може да се чуе и на място, когато се заклати колата ( да я побутнеш с ръце ). Отделно забелязах, че наистина возията е доста твърда, возих и едно приятелче, което също усети, че е доста по - твърда, отколкото би трябвало да е. В момента съм със зимни гуми - размер 205/55 на 16" джанта. Майстора все пак установи ,че има биалетки и предни амортисьори за смяна. Въпросът ми е, дали на някой от вас му се е появявало конкретното скърцане, успяхте ли да го разрешите и как? Отделно за твърдата возия и тропането също може да споделите мнение, от какво мислите, че е.




petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Passat B5.5 скърцане, тропане и твърда возия?

Мнениеот petiop » Сря 07 дек 2022 9:54


твърдата возия
Мисля че може да е от окачването -спортно.Виж пружините с каква маркировка са.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Greebo, malcho_m, nikivel и 74 госта