Проблеми с Passat B6

Техническа и сервизна информация за Passat
KOlombus
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 20 дек 2022 10:31
Автомобил:
Двигател:

Проблеми с Passat B6

Мнениеот KOlombus » Вто 20 дек 2022 10:45


Здравейте, преди 6 месеца си купих Passat B6 2009г. 170 к.с. автоматик и тепърва започнаха проблемите.
Първия е с климатроника, шофьорската страна духа градусите, които задам, а пасажерската и отзад ледено студено, като задам на къде да духа се чува отзад на навигацията, че се местят клапите или там както се наричат.
Втория проблем е, че много често ми дава грешка Steering Column Defective при контакт и пищи, след което ако я запаля изгасва и после проблема изчезва, до сега в движение не ми е правила проблем.
Третия проблем е, че от 2 седмици пасажерска предна и пасажерска задна лява врата спряха да се отварят. Задната въобще не се отключва, единствено отвътре, даже беше забила и не можех да я затворя, оправи се сама докато търсех решение в интернет. Предната ако колата е стояла известно време не може да се отключи от ключа, но ако се отвори отвътре проблема изчезва за кратко.
Четвъртия проблем се случва в момента, целия блок ми звънят, че алармата на колата ми писка вече от час, отивам давам на контакт, паля си колата, няма никакъв проблем, прибирам се и след известно време отново.

Тези проблеми ги нямаше при покупката, тепърва всичко излезе и се случва едно след друго и взех да се притеснявам. Ще бъда благодарен на някой съвет, също и предложения за сервизи, на които мога да имам доверие, от София съм.




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Проблеми с Passat B6

Мнениеот Pet_rov » Чет 22 дек 2022 10:40




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Проблеми с Passat B6

Мнениеот Asko VW » Нед 25 дек 2022 10:36


По отношение на първия проблем, или е клапа/клапи или запушване в радиаторчето. Силно препоръчвам момчетата от "Елбатрон", разбират си от работата и са големи пичове. Ще диагностицират, съответно ще разберат къде точно е проблема и ще го отстранят.
viewtopic.php?f=13&t=44549
По отношение на втория проблем, той е типичен за това поколение и аз съм минал през него. Дефектира блока за заключване на волана, най-чисто е да се смени, макар, че ако проблема е в механичните компоненти напоследък гледам, че някои ги ремонтират, други пък някак изключват системата, но остават досадни съобщения. Ето две теми:
viewtopic.php?f=6&t=459321&start=15
viewtopic.php?f=6&t=486812
Има и още такива теми, ако ти се търси.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта