VW Passat7 20.tdi 4motion, губи антифриз

Техническа и сервизна информация за Passat
Jupiter
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 13 яну 2023 14:50
Автомобил:
Двигател:

VW Passat7 20.tdi 4motion, губи антифриз

Мнениеот Jupiter » Съб 21 яну 2023 10:27


Здравейте,

Имам Passat 2011g. 2.0tdi 4motion 170кс. и започна да губи антифриз.
Направих проверка с оцветителна течност и се оказа, че проблема е в двигателя, не е теч.
Може ли някой да ме насочи към добър майстор/сервиз за София където да направят необходимото за отстраняване на проблема.
Ако някой се е сблъсквал с този проблем и има представа колко струва този ремонт, моля да ме ориентира.
Предварително благодаря !




Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: VW Passat7 20.tdi 4motion, губи антифриз

Мнениеот deodriver » Съб 21 яну 2023 15:44


Проверете EGR да не е спукан.Почти в 98% от случаите при загуба на антифриз без видим теч,той е проблема.Вътре даже се вижда къде е минавал антифриза и как е чисто.Свалете го и го тествайте в хидро вана.Ако той е наред,следва гарнитура глава и в краен случай спукана глава.Последното е малко вероятно,защото се случва към 500хил.км или след прегряване.

П.п Пресен случай преди две седмици с Крафтър 2012г.След известно време каране със спукан EGR се стигна до гарнитура.След смяната на гарнитурата и поставянето на стария EGR спря да надува маркучите,но губеше пак течност.Нов EGR и всичко се оправи.


Jupiter
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 13 яну 2023 14:50
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat7 2.0tdi 4motion, губи антифриз

Мнениеот Jupiter » Съб 21 яну 2023 18:19


Благодаря, в сервиза въобще не споменаха, че има друга възможност освен главата, ще проверя. По мой наблюдения сутрин парите от ауспусита са нормални както винаги са били във влажно с студено време. След като загрее колата те спират. При тръгване от място при загряла вече кола не изхвърля облак пара. Това ми дава надежди, че не е глава или гарнитура, но от друга страна за 1000км съм долял много много антифриз 2лт.


Jupiter
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 13 яну 2023 14:50
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat7 2.0tdi 4motion, губи антифриз

Мнениеот Jupiter » Съб 21 яну 2023 19:50


Ако проблема е в EGR-а не трябва ли да смесва масло/антифриз, антифриз/масло ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта