Задни врати Пасат Б8 нужна е настройка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Задни врати Пасат Б8 нужна е настройка

Мнениеот beboyan » Съб 21 яну 2023 11:38


Здравейте, задните две врати на Пасат Б8 седан са изтъркали боята на панела като се затварят (снимките по-долу). Дали проблемът е до регулиране на вратите? Или колата може да е претърпяла удар в миналото и да се е усукало купето.

Задна лява трябва повече усилие да се затвори и там изтръкването на боята на купето е по-голямо. Задна дясна се затваря сравнително лесно, но пак има изтъркване, в най-задната част, където контактува с купето.

Дайте съвет, или контактите на майстор, който разбира от регулиране на врати в София.
20230121_111915.jpg
лява задна врата
20230121_111946.jpg
задна дясна врата




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Задни врати Пасат Б8 нужна е настройка

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 21 яну 2023 11:52


Като са затворени вратите фугите между тях и купето еднави ли са навсякъде?Трябва да има симетрия между фугата на предни и задни врати ,между праговете и вратите и вратите и тавана.Вратите се регулират от закопчалката на купето ....пипкава работа, на моите предни две ми отне половин ден и доста псуване .Принципно всеки автотенекеджия може да ги регулира .


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Задни врати Пасат Б8 нужна е настройка

Мнениеот dalgia-73 » Съб 21 яну 2023 20:09


Е как ще ги регулиращ от закопчалката.Нали докато стигне до нея пак ще опира.От закопчалката можеш регулира колко навън и навътре да се заключва вратата или ако стои провиснала при затворено положение.Проблема вероятно е във пантите.Трябва си автотенекеджия.Дори и да няма за регулиране, ще ги понапъне оттук оттам и ще ги оправи.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Задни врати Пасат Б8 нужна е настройка

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 21 яну 2023 20:20


Ако врата е леко провиснала е възможно от насрещника ,понякога дори 1 мм е достатъчен .При мен на купето има заводски белязки ,аз си играх доста време но се получиха нещата.От пантите си е друга бира ...там трябва още един човек и опит .Но аз не виждам причина от там да провисне на 5-6 годишна кола ,от това което четох из нета когато регулирах моите врати всички препоръчваха от насрещника на купето.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Задни врати Пасат Б8 нужна е настройка

Мнениеот alpinab » Съб 21 яну 2023 21:01


При мен е същото - Б8 седан. Изобщо не го мисля.

Мислех, че мойта нещо не е ок. Явно си е до модела. И двете ми врати го имат това зажулване. Затварят се идеално мазно без никакви паразитни шумове.


В този ред на мисли, преди да купя сегашната ми Б8ца, гледах върната лизингова Б8ца седан на 45 хил. км оригинал. Та гледам я аз права лъскава и т.н. Имам изкривяване от едно време да тествам всичките врати и тук изненада - шляпкане на варел във варел (като на Вартбурга). Дори и жената вика - а бе що тия врати дрънчат така…. смятайте….



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта